II wakacyjna zabawa Forumowiczów !!!

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Nocturne pisze:A co do postów to mogłeś to wszystko zawrzeć w jednym , nieprawdaż ?
Jak zapewne widać po czasach wpisywania... byłoby to dość trudne.

A wracając do clou.
Co wspólnego z modelarstwem, a zwłaszcza z modelarstwem kartonowym ma pytanie: "jakie zestrzelenia uznaje się za pewne a jakie za prawdopodobne?" Bo ja, przy bardzo duzym natężeniu dobrej woli, nie widzę żadnego związku.

Ktoś zaraz napisze, że się czepiam. Być może trochę tak. Ale jak zabawa to zabawa i jeśli związana z modelarstwem, to tak, aby było to dla wszystkich czytelne. Wymyślić pytanie może każdy. Jak widać wymyślenie pytania związanego z tematyką portalu a jednoczesnie wymagającego czegoś więcej niż przeczesania googli w poszukiwaniu odpowiedzi, nie jest już takie oczywiste.
Awatar użytkownika
F-22
Posty: 62
Rejestracja: śr lip 06 2005, 20:43
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: F-22 »

stillman... a kleisz cos? bo z reguly modelarze to maniacy historczni, w mniejszym lub wiekszym stopniu interesujacy sie historia (przynajmniej tego co kleja)...

kiepski to modelarz ktory klei samolocik i oprocz nazwy nic o nim nie wie ;-)

poza tym to zabawa wakacyjna w luzny znaczeniu a nie jakis konkurs wiedzy o modelarstwie (wtedy byloby ciezko bo Edmund zadal jedno pytanie i jak na razie cisza ;) )
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Zabawa ma taką forme - bo tak została wymyslona - po prostu, bez szukania powiązania z czymkolwiek.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

stillman... z calym szacunkiem ale jesli chcielibysmy miec pytania tylko i wylacznie modelarskie byloby nudno....

pytania o okrety, samoloty czy pojazdy odpadaja... bo to historyczne...

pozostaja tylko pytania o modele i ewentualnie techniki modelarskie....

nieszczegolnei by mnie uradowalo pytanie w stylu "jaka firma jako pierwsza wydała mdoel okretu XXX".. jakies takie niemrawe.... natomiast pytanie np o pierwszego admirała bylo IMO rewelacyjne....

przeczesywanie googli tez ma swoja zalete... sporo osob pyta na forum o rzeczy ogolnie dostepne w sieci... moze dzieki zabawie niektorzy naucza sie praktycznego wykorzystania googli, i zanim zapytaja beda sprwadzac tam :)

pzdr :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Gutor
Posty: 280
Rejestracja: sob lis 22 2003, 0:08
Lokalizacja: Mysłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutor »

Moje pytanie było pytaniem związanym z historią. A konkurs może zawierać pytania z dziedziny modelarstwa i historii, więc nie wiem o co Ci chodzi?
Może znalezienie odpowiedzi sprawiło Ci tyle problemów ? :haha:
Awatar użytkownika
Piotti
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 03 2004, 14:29
Lokalizacja: W-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotti »

Sacrebleu.
Własnie chodzi o Mateusza Sierpinka (Scherpinga)
W takim razie może będziesz łaskaw w googlach sprawdzić co jest napisane na jego temat?

"31 III 1561- Polska uzyskuje prawa do Inflant -(Mateusz Sierpinek - nosil tytu? ?praefectus navium? by? pierwszym admira?em floty krolewskiej)" - przekopiowane!!!!

Mam wrażenie ze układając pytanko na Tobie ciąży obowiązek sprawdzenia czy odpowiedz jest jednoznaczna. Ja w tym temacie ekspertem nie jestem. Co więcej nie było mnie wtedy na świecie:) Więc nie wiem jak naprawde było. Od tego jest między innymi internet.

Mozesz też wpisać do Googli: "pierwszym admirałem" tyle ze dłuzej poszukasz.

Gdybyś zapytał o pierwszego Polaka który był uwazany za...... nie miał bym pretensji, ale i odpowiedz byłaby inna:)
Przy nazwisko Scharpinga widnieje data 1561
Przy Michała Starosty 1571
Przy Scharpingu - był pierwszym Admirałem floty królewskiej
Przy Staroście - Był pierwszym POLAKIEM który nosił ten tytuł:)

Co na to szanowna Komisja Śledcza?
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

a ja mam prośbę o podpowiedź - czy ten samochodzik to jakiś z realu jest? czy powstał prototyp? czy to tylko design?
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

Piotti, pewnie masz rację. ale po wklejeniu do gugli 'emir el-bahr' jak nic wyskakuje strona Polskiej Marynarki Wojennej i z niej odpowiedź wynika jednoznacznie. oni chyba trochę na stopniach się znają. i jeszcze inna sprawa - dawniej narodowość miała trochę inny charakter, Rzeczpospolitą 2 Narodów (i nie tylko) zamieszkiwało tak wiele grup, że za kryterium polskości spokojnie można uznać bycie poddanym polskiego króla (i tu pytanie dodatkowe - w ilu procentach król był Polakiem?)

wracając do samochodu to coś znalazłem, ale jest w tak dziwnym języku, że może wcale nie o to chodzi :shock: :cool:
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Jerry - ale nikt nie powiedział ze odpowiedź musi paść po prostym wklejeniu do googli... ja odpowiedziałem tak jak trzeba było, ale sie wachałem bo spodziewałem sie że jest ktoś wcześniej - tylko za mało widać szukałem
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

Łosiu, masz całkowitą rację. ja też nie mówię, że pierwsza znaleziona odpowiedź jest najlepsza, to byłoby zbyt proste. kiedy odpowiedź znajduję na stronie prywatnej kolegi X to mam do tego 60-70% zaufania, kiedy odpowiedź jest na stronie tzw. oficjalnej, względnie na witrynie jakiegoś towarzystwa fanatyków zaufanie rośnie. a jeśli do tego to samo powtarza się w kilku miejscach to w zasadzie staje się prawdą (hmmm.... coś to trąci dialektyką). dla mnie to jest zabawa w układanie kryterium wyszukiwania, dobrze wklejony tekst do gugli to 3/4 sukcesu.
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
ODPOWIEDZ