[Darmowy CAD]x-cad.net

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

z tego co zrozumiałem z maila który i do mnie przyszedł. Praca w programie odbywa się on-line.
Marcin Ty pewnie bieglej się posługujesz angielskim, przetłumacz proszę:

"All free versions of Alibre Design Xpress require an Internet connection and will display a banner of Google ads through a built-in web page. No third-party adware is installed on your system. If your Internet connection is lost we have taken steps to ensure that you can save your work. The Internet connection requirement can be turned off for a small fee."

Bo po mojemu to brzmi:
Wersja bezpłatna programu wymaga połączenia z internetem i wyświetla banner reklamowy google.
Nie zainstalujemy na Twoim komputerze żadnego programu adware. Jesli utracisz połączenie z siecią umożliwimy (??) Ci zapisanie Twojej pracy.
Jeśli chcesz pracować off-line będziesz musiał uiścić małą opłatę.

Czyli pic na wodę fotomontaż jak mawiali moi koledzy z podstawówki. jak nie masz sieci to program nie będzie działał., chyba, że zapłacisz.
Jeśli coś zrozumiałem niedokładnie proszę o poprawienie. :-)
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

... podjelismy kroki w celu zapewnienia Ci mozliwosci zapisu Twojej pracy.

faktycznie kicha...
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

No musiał być jakiś haczyk i szybko się odnalazł ;-(.
W sumie nie ma sięco dziwić, jest bardzo mało aplikacji CAD-owskich dostepnych całkiem free.

Mam tylko nadzieję, że na adres który im podałem nie będzie przychodziło więcej spamu niż teraz...
Awatar użytkownika
messer
Posty: 721
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Właśnie udało mi się to cudo ściągnać, zainstalować i połączyć, tym samym zacząć prace :)
Dzielę sie zatem pierwszymi wrażeniami.
Z trzech CAD-owskich programów, z jakimi miałem/mam do czynienia ( AutoCAD, Unigraphics i Rhino ) Alibre Design Xpress ( taką ma toto nazwę) najbardziej przypomina Unigrapghicsa.
Praktycznie takie samo tło, podobny pasek menu, podobne narzędzia oraz sposób ich użycia, nawet wygląd ikonek jest jakis taki znajomy. ;-)
A przede wszystkim posiada bardzo przydatną funkcje, podobnie jak Unigraphics, mianowicie tzw. szkicownik (sketch).
Program obsługuje także pliki AutoCADa oraz Rhino ( na próbę otworzyłem plik Rhino - udało się bez problemu).
Jak na razie może być, zobaczymy jak troche więcej się pobawie, czy będzie jakiś pożytek z tego programu :mrgreen:
Awatar użytkownika
messer
Posty: 721
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Dorzucam jeszcze wygląd "okna" programu:
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 72
Rejestracja: czw kwie 17 2003, 2:00
Lokalizacja: New York

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcin »

Stillman przetlumaczyles to dokladnie jak pisze. Wsumie kiepsko ze tak zrobili ale musial byc tam jakis chaczyk. Wsumie jesli ktos ma stale lacze to nie bedzie to przeszkadzac az tak bardzo. )Programu jeszcze nie sciagnolem poniewarz wrucilem dopiero z pracy. Wiec nie moge sie podzielic z wami pierwszymi wrazeniami. Aha tak sobie mysle ze jak by wszystkie kompanie robily promocje nowosci tak jak ta to swiat byl by lepszy a rynek by sie lepiej rozwijal. Chyba nie jest tak zle.
Worowo Train Station
lech
Posty: 89
Rejestracja: pn lut 23 2004, 10:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lech »

A teraz proszę o trochę wyobraźni: co możemy wpuścić do swojego komputera poprzez pracę w programie graficznym (!!!) na komputerze "gdzieś tam" ?( Nie wykluczam również całkowitej bezinteresowności dawców programu ...)
Lech
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Przyznam szczerze, że ja się nie obawiam o to co mogę wpuścić. Obawiam się raczej o to, co mogę wypuścić. Jeśli mogę pracować w programie tylko on-line, to może ktoś jeszcze widzi oprócz mnie co robię.
ODPOWIEDZ