HMS Argonaut od podstaw

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stocznia K&K
Posty: 38
Rejestracja: śr kwie 12 2006, 18:16
Lokalizacja: Z mazurskiej krainy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stocznia K&K »

Te pom-pomy są po prostu świetne....... Nic tylko gratulować i życzyć powodzenia! :pice: Jak tam walka z kadłubem??
Pozdrawiam,
Stocznia K&K
Relacja HMS DIDO z MM
W przyszłości:
MM-y:HMS PENELOPE, FR RICHELIEU
GPM:HMS AJAX
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Niemiecki nie-teges-cajtung donosi, że angliczaki zrezygnowali z budowa Aroganta. Łeż to, usilnie prosi się o niedowierzanie plotkom. Wprawdzie jest tak ciepło, że kierownik stoczni jeździ rowerkiem i opala się dosyć często a mini-załoga stoczniowa się obcyndala deczko, ale... dno prawie ukończone. Machnięte dwoma warstwami podkładu, już czeka na ostateczną warstwę farby. Dziś w planach pierwsza warstwa poszycia burtowego (mają być trzy), dostęp do aparatu jutro wieczorkiem, więc wtedy możecie się spodziewać fotek. Natomiast dodatkowo uruchomiłem wyrąb lasów (His Majestaty's Woods, w skrócie HMW), tartaki i takie tam, żeby było czym zrobić pokład. Pokrycia pokładowe, he he, trza mieć troszku rozrywki...
PS. Stocznia K&K napisał setnego posta w tej relacyjce. Czyli co, setę mamy już za sobą ;) To teraz obalamy drugą...
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

HMS Argonaut od podstaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

No to zgodnie z obietnicą, parę fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oczywiście to co pisałem wczoraj obowiązuje. Czyli burty które są teraz naklejone są pierwszą warstwą, na to przyjdą jeszcze dwie. Wtedy mam nadzieję pozbyć się niepotrzebnych mi pofałdowań i takich tych. Denko się świeci, bo to jeszcze podkładowa farba. Teraz ostatnie poprawki ze szpachlą, zmatowienie podkładu i farba ostateczna, czerwonek od humbrolka. Mam parę wklęśnięć w denku, ale już nie chce mi się z tym walczyć. Jeny, ale walka z tą szpachlówą jest wykańczająca :evil:
A teraz mała przymiarka jak się prezentuje to moje pływadło cholerne, zabierające mi miesiące życia :chytry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Coś już widać. Ale nie macie pojęcia ile to waży...Szok. na jutro planuję zabawę z burtami, może w przyszlym tygodniu już by byly gotowe i nawet pokrycie pokładowe sobie bym zrobił?Przynajmniej troszku. Ale to trzeba oczywiście powoli, najpierw kupę desek muszą tartaki wystrugać. A tu taka pogoda... Dziś już wolne ogłaszam. Pozdro
Awatar użytkownika
ojciec <cenzura>
Posty: 30
Rejestracja: wt maja 16 2006, 14:14

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ojciec <cenzura> »

A tak dokładnie waży... ile ?!?!?!
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

HMS Argonaut od podstaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

No i proszę, miesiąc minął... Jednak latem plany modelarskie idą trochę w odstawkę, nawet jak się nie ma urlopu :cool: W każdym razie troszkę popracowałem nad Arogantem, efekty poniżej, do deskowania zabrać się nie mogę, za ciepło chyba. Trzeba się będzie kiedyś sprężyć i je zrobić. Na razie podchodzę jak do jeża ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cóś mi wcięło kilka fotek, było troszkę więcej, trzeba będzie sprawdzić. W każdym razie : burty są trzy warstwowe, w miejscu pasa pancernego dodatkowo dwie wartwy brystolu nakleiłem. Znakomita większość nierówności dzięki temu zniknęła. Pomalowane jest już chyba całkiem dobrze, myślę że deczko wprawy nabrałem. W kilku miejscach zostaly włosy z pędzla, brrr :evil: Na pędzlach więc też nie można oszczędzać. Ech...
Gwoli zaspokojenia ciekawości, zważyłem kadłub i wyszło, że waży 3,12 kg. Jaki jest "poręczny"wnioskować możecie na podstawie zdjęcia z autorem. Który pozdrawia i ma nadzieję popracować teraz trochę więcej jako modelarz. Hejo
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Mam Tomek takie małe pytanko.
Dlaczego nie pokazujesz ludziom wykonanych kotwic, ryflowanego pokładu dziobowego i postepu w deskowaniu pokładu?

Ja widziałem, ale inni też pewnie chętnie by popatrzeli. No...?
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

HMS Argonaut od podstaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

No nie wiem, czy chcą zobaczyć, skoro nikt tu nie zagląda, ale skoro Ty nalegasz...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
elvis
Posty: 42
Rejestracja: śr lip 06 2005, 8:12
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: elvis »

Ja zaglądam :)
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

witam

Zagląda tu dużo ludzi, w tym ja, nic nie piszemy bo czekamy na postępy. Wracając do pokładu, jest on obłędny :twisted: :shock:
Awatar użytkownika
Nocturne
Posty: 127
Rejestracja: czw cze 24 2004, 18:59
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nocturne »

Dużo osób tu zagląda - pięknie Ci wychodzi ten Argonaut .. :-) Jednak angielskie krążowniki lekkie mają cos w sobie ...
==============================
Quod Me Nutri Me Destruit ......
So Say We All ...
ODPOWIEDZ