HMS Argonaut od podstaw

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Kiedyś to chłopie wszystko zrobił? Nie spałeś po nocach, czy cóś?
To ja się pierniczę przez cały miesiąc z jedną gąsienicą, a Ty...
No dobra, mnie też się podoba :lol:
Awatar użytkownika
elvis
Posty: 42
Rejestracja: śr lip 06 2005, 8:12
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: elvis »

Trochę godzinek musiało zejść bo ja przy swoim Mayflowerze 10 godzin robiłem ten mały pokład (Edmund i Tomek wiedzą o który chodzi) :)
No i oczywiście mi się też podoba twoja robota :)
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

HMS Argonaut od podstaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

No jasne że trochę czasu zeszło. Ale na dzień dzisiejszy mogę oznajmić co następuje: tartaki zakończyły swoją działalność przy Arogancie :jupi: Są wykończenia , na fotkach możecie przyuważyć moją propozycję wykonania brzegu. Jak te rynny się tam nazywają to nie wiem, w każdym razie jakoś to wygląda.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Dziś w nocy natomiast bawiłem się ze sterem. Na fotkach widać proces powstawania tego pagaja, myślę, że logicznie to udało mi się przedstawić. Ster jest ruchomy, co jest takim sobie niepotrzebnym udziwnieniem, ale unieruchomić go mogę w każdej chwili superglutem
ObrazekObrazekObrazek
Natomiast w godzinach przedpołudniowych wziąłem się za śruby. Merytorycznie pomógł mi oczywiście Mundziu. Konstrukcja prosta ale pracochłonna, do tej pory jeszcze brak ostatecznych efektów. Ale do końca tygodnia pływadło dorobi się już chyba napędu. Oczywiście nie muszę wspominać, że się nawdychałem supergluta za wszelkie czasy przy produkcji kołpaków :twisted:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Na jednym zdjęciu widać dwa kołpaki, jeden już wyszlifowany, drugi zaledwie obrzezany skalpelem, oczywiście ostatecznie wszystkie mają wyglądać jak ten ładniejszy. A w ogóle to wszystko widać mam nadzieje :D Pozdro. Tomik
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

HMS Argonaut od podstaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Dzisiejszy odcinek jest zatytułowany "Kwiatki dla Agatki" :D . Oto one:
Obrazek
Jako że nie wiem, czy jakakolwiek Agatka byłaby zadowolona z takowych kwiatków, otrzymał je Argonaut. Myślę, że mu do twarzy z nimi, mimo, że ma je z zupełnie odwrotnej strony :haha:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
A w taki sposób zostały wyhodowane
ObrazekObrazekObrazek
Szlifowanie ciasno zwiniętych i nasączonych ruloników tak mi się spodobało, że poszedłem za ciosem i wyhodowałem trały. O tym, że to są trały dowiedziałem się od pewnego mądrego gościa. Wierzę mu na słowo. Mi to przypomina małe samoloty ;-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
No i to na tyle dzisiaj. Mam nadzieję, że Wam się podobają te wynalazki. Czołem :lol:
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Niezłe tempo masz. Pomyśleć, że jeszcze w piątek wieczorem dopiero robiłeś do tego wszystkiego przymiarkę.

Co do podobania, to i owszem. Podoba się. :lol:
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

HMS Argonaut od podstaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Witejcie ludziska. No to teraz będzie na poważnie. Ponieważ nadbudóweczki mi się ...ee, ten tego, no, coś w nie trafiło, trzeba było coś wymyśleć. A ponieważ tartaki jeszcze miały zapas budulca, ekipa w stoczni się sprężyła i sporządziła nowiutkie, śliczniutkie, wzzystko mające ;-) zabudowania. Powiedzieli, że już można prace zakończyć, bo jest tip top. Tak więc to ostateczne foty całkiem ukończonego HMS Argonauta.
ObrazekObrazekObrazek
Więc niech se pływa po morzach o innych kałużach i rozsławia brytyjską myśl techniczną. Ufajmy, że wraże łajby nie będą strzelać napalmem...
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

:haha: Że też ci się chciało tyle zapałek układać :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
randar
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 26 2003, 23:55
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: randar »

Wszystko ładnie pięknie, tylko jak na tak duży okręt uzbrojenie masz zdecydowanie słabe. Tylko pięć podwójnych czternastomililitrówek. Radzę je wzmocnić. Zakłady Humbrola, z których pochodzą Twoje wieżyczki produkują również wieże 28 mililitrowe ;-)
okręty i lotnictwo IJN... jak mam czas :)
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Dobra robota! :spoko:

Z mojej strony także gratulacje za interesujący, swobodny sposób prowadzenia relacji! :zeby:
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Extar! Jak pokazałem bratu (fanatyk ognia wysadzania itp) zapytał się czy będziesz to palił. Ostatnio spaliłem mu taką chałupe z zapałek szkoda że fot nie zrobiłem.
ODPOWIEDZ