Kolejna próba klejenia - SU-27 od Hala

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

A teraz???


Nie wiem co było zepsute, usunąłem pliki z serwera i wstawiłem je jeszcze raz, no i chyba działa... :lol:
Jak zachować pokój, pozostaje niestety tajemnicą wojskową.
http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=61266
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Po sporej przerwie wracam na warsztat!

Biorę się za kończenie kadłuba, jednak zanim co, to wielka prośba!!!!

ZAPODZIAŁEM GDZIEŚ CZĘŚCI XIF , można je stosunkowo łatwo odtworzyć, ale gdyby ktoś miał skany tych części 1:1 to bardzo bym był wdzięczny.

Ja tym czasem bardzo wolno brnę do przodu, fotki wstawię jak będzie co fotografować.
Jak zachować pokój, pozostaje niestety tajemnicą wojskową.
http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=61266
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Witam po dłuuuuuuuuugggiiej przerwie! Jakoś tak sie poskładało że się w zasadzie długo nic nie składało, przede wszystkim to dorastające i zaczynające chodzić (na razie raczkuje) maleństwo skutecznie uniemożliwia wymykanie się do warsztatu.

Ostatnimi jednak czasy wysypała mi się ospa, więc miałem nieco więcej czasu niż zwykle. Model jest już prawie na ukończeniu. Stwierdziłem jednak że fotek nie będzie póki nie ukończę całości.

Niestety mojemu "modelarstwu" duuużo jeszcze brakuje i zgodnie z sugestiami niektórych forumowiczów jeszcze dużo muszę potrenować zanim zacznę się chwalić tym co robię. Natomiast wklejanie zdjęć w celu ich komentowanie i nauki straciło dla mnie sens z dwóch powodów: po pierwsze - ci którzy mieli by coś do powiedzenia na ich temat i tak z reguły nie odwiedzają słabeuszowych relacji, po drugie - robienie fotek tylko niepotrzebnie zabiera mi resztki skromnego i tak już czasu który lepiej przeznaczyć na trenowanie.

Mam nadzieję że już niedługo fotki gotowego myśliwca ;-)
Jak zachować pokój, pozostaje niestety tajemnicą wojskową.
http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=61266
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 393
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Markus pisze:[...]jeszcze dużo muszę potrenować zanim zacznę się chwalić tym co robię.
Kiedy, widzisz, właśnie to "trenowanie" jest najciekawsze do oglądania...
Natomiast wklejanie zdjęć w celu ich komentowanie i nauki straciło dla mnie sens z dwóch powodów: po pierwsze - ci którzy mieli by coś do powiedzenia na ich temat i tak z reguły nie odwiedzają słabeuszowych relacji,
Po pierwsze: skąd ta sugestia, jakoby Twoja relacja była "słabeuszowa"??? :shock: Po drugie: skąd przypuszczenie, że ci, którzy się znają na modelarstwie, nie odwiedzają Twojej relacji??? :shock: Powtórzę to, co już kiedyś napisałem: z obserwacji moich wynika (nieco upraszczając), że im gorsza relacja, tym więcej pojawia się w niej wpisów (z reguły mocno krytycznych - nie sądzę, byś za takimi bardzo tęsknił ;-) ); niewielką aktywność "wpisową" przy jednoczesnej aktywności odwiedzeń należy więc uznać za akceptację relacji, a nie brak zainteresowania. Dyskusja się urodzi, jeśli postawisz jakiś problem, który będziesz chciał omówić. Zatem wstawianie zdjęć i ich komentowanie w moim przekonaniu właśnie JEST SENSEM relacji.
Mam nadzieję że już niedługo fotki gotowego myśliwca ;-)
A ja mam nadzieję, że już niedługo pojawią się tu jednak również fotki z etapów budowy mysliwca ;-)
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Znowu ja!

Tak się cieszyłem że budowa poszła do przodu, ...... i znowu klapa.

Córeczka dostała ospy zaraz po mnie i niestety bardzo ciężko ją przechodzi, nie ma mowy o sklejaniu. Może w przyszłym tygodniu. Oby bo ostrzę już sobie apetyt na kolejne latadło. Tym razem nieco zwolnię i obniżę loty, ale mam nadzieję że będzie jeszcze ciekawiej.
Jak zachować pokój, pozostaje niestety tajemnicą wojskową.
http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=61266
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Roboty nie poszły tak jak się tego spodziewałem i jak zwykle z braku czasu ugrzęzły w miejscu. Wczoraj dokleiłem drugi statecznik pionowy i postanowiłem wrzucić choć jedną fotkę.

Obrazek

Jeśli sie podoba to zamieszczę jeszcze pare fotek.
Jak zachować pokój, pozostaje niestety tajemnicą wojskową.
http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=61266
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Witam!
Podoba się, podoba! Proszę o więcej :twisted: , a najlepiej ze szczegółami, jak wloty, dysze itp.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Marsjano
Posty: 59
Rejestracja: czw cze 08 2006, 22:21
Lokalizacja: Nysa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marsjano »

Czolem
Tak pamietam ten model, byl to moj pierwszy popelniony w zyciu.
bylo to ze 7 lat temu jeszcze mieszkajac w interku w Walbrzychu na ul.Ogrodowej p.404, tez mialem problemy ze spasowaniem poszycia do wreg (myslalem ze ja krzywo powycinalem).
Bylo troche zabawy z rakietkami i bombami, a w powstale szpary miedzy segmentami powklejalem paski powycinane z kolorowych gazetek ( do takiego retuszu najlepiej nadawalo sie blekitne niebo ze zdjec).
Skonczony model sprezentowalem mojej owczesnej dziewczynie na urodziny.
Patrzac na relacje wracaja wspomnienia.
Raz przebyta droga staje sie krotsza
petlakow

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: petlakow »

Mam ten model w robocie z MM i kabina pilota jest jakoś bardziej szczegółowa.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

No nie - tu też Cię Petlakow przywiało? To pewnie teraz po "relacjach" z Wellingtona i K-21 odpalisz jak nic relację z budowy szczegółowo klejonego Su-27? Litości, ręce opadają do tych dzieci.
TAD
ODPOWIEDZ