[R] Tiger ausf. H1 w skali 1:200

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Naprawdę fajny ! Coś mi przypomina .

A gdybyś Kuba wzdłuż tej szparki , drutkiem cienkim rozprowadził kropelkę BCG/Grand/GluePen /czy jak mu tam/ , mogłaby prawdopodobnie ... nawet zniknąć ?

Pozdrawiam . Wujek .
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Obrazek jak mi się uda tam drutka wepchnąć to napewno poróbuję. Dzięki :usmiech:
Obrazek
My name is Button, James Button...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Nie !

Nie wpychaj tam drutka , wprowadź jedynie klej . Powinien tą szparkę sam "ściągnąć" . W końcowej fazie schnięcia kleju możesz ewentualnie lekko palcami "kadłubek" czołgu ścisnąć , delikatnie .

Tylko w razie potrzeby i nigdy tuż po naniesieniu kleju , kiedy papier jeszcze miękki jest , bo osiągniesz wtedy odwrotny skutek .
Szpara się zwiększy .

Wujek .
Awatar użytkownika
O.L.O.
Posty: 71
Rejestracja: śr paź 26 2005, 7:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: O.L.O. »

Model strasznie mi się podoba :D
Ale jednak muszę to powiedziec : ta lufa chyba jest za gruba, mam tygrysa z MM i jest ona wyraznie cieńsza.Oczywiście mogę się mylic ;-)
Przepraszam ale musiałem się przyczepic, to było silniejsze odemnie :P
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Ła! Wujek ok, już bym bezmyślnie zadziałał uff. Dobrze, że nie próbowałem tej ścianki podważać :razz: . Narazie schnie, pościskać to chyba nie pościskam bo nie mam z której strony, wszędzie wszystko jest usztywnione i mógł bym tylko zmiażdżyć "kadłubek" :-( .

O.L.O - tylko czekałem aż ktoś zapyta :usmiech: . Rzeczywiście na zdjęciach wygląda jak serdelek, ale to złudzenie optyczne wywołane przez aparat, element jest długi i wąski dlatego ciężko go prawidłowo zfotografować. Co do przyczepiania się i krytyki to nie ma się co obawiać. Raczej należe do ludzi otwartych na wszelakie sugestie i rady. Bynajmniej się jeszcze nigdy na nikogo nie obraziłe za krytyczne słowo Obrazek
Obrazek
My name is Button, James Button...
Awatar użytkownika
O.L.O.
Posty: 71
Rejestracja: śr paź 26 2005, 7:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: O.L.O. »

No to się cieszę bo pomysł z modelem w 1:200 bardzo mi się spodobał :D Jak masz zamiar zrobic zakończenie lufy ? I oczywiście czekam z niecierpliwością na układ jezdny i gąsienice :D
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Obrazek

Skończyłem następny element, a konkretnie dokleilem "maske" czołgu, kawałek przodu wanny i szczelinkę osbserwacyjną kierowcy (?). Szczelinka składa sie w sumie z 11 kawałków i ma wymiary 3mm x 2mm. Obok tego "okienka" będzie km 7.9 mm, tylko jeszcze muszę sie zastanowić jak zrobić półkule o średnicy 1,5 mm Obrazek

Fotki

Obrazek Obrazek Obrazek

P.S.- O.L.O jeszcze się zastanowię nad końcówką, myśle że nie będzie tak źle :D
II P.S. fotki takie sobie, coś mam ostatno kłopoty ze światłem i jasnością obrazu :(
Obrazek
My name is Button, James Button...
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Kuba, co do malutkich półkul, popytaj Wujka. On ma na to patent. Nawet na forum pokazywał, ale zabij - nie pamiętam gdzie.

Uśmiech tygrysopodobnopodobającysię...
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Obrazek

Najprawdopodobniej chodzi o tą metodę z końcówką pędzla i wybijakiem czyż nie ? Znalazłem ją w relacji Wuja z budowy Mack'a, ale za chiny ludowe nie mogę odtworzyć. Chciałem uniknąć malowania więc tłoczyłem w 0,4mm, kolorowym brystolu no i...no i mi nie wyszło. Popróbuje jeszcze, może w końcu...
Obrazek
My name is Button, James Button...
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Pięknie, pięknie :D

Uważam, że siatkę tego Tygrysa w skali 1:200 powinieneś gdzieś opublikować :!: Ty miałbyś z tego kasę a na rynku modeli kartonowych pojawiłoby się coś nowego :)

Serdecznie pozdrawiam !
ODPOWIEDZ