*[Relacja/Okręt] USS LEUTZE DD 481 by QŃ

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Tempest pisze:Nie żebym się czepiał ale gdzie są torpedy ? :D
Czepiasz się :) Pewnie QN detale na nich jeszcze dorabia :)
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Kolejna mała aktualizacja. Troszkę drobiazgów sklejonych, jeszcze nie pomalowanych.

Anteny radarów. Bodajże obserwacji powietrznej, SC-2 i artyleryjskie, Mk 4 i Mk 12. Ostatnie 2 zrobiłem do wyboru, bo nie byłem pewien, który powinienem zamontować. Zdecydowałem się na przedostatni, ale jeśli ktoś miałby jakieś rady lub sugestie, to z przyjemnością wysłucham, bo nie jestem pewien zarówno ich wyglądu, jak i tego, który powinien być zamontowany.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejne drobiazgi:
celowniki Boforsów Mk 51, przyrząd do nauki strzelania, reflektory bojowe, tratwy ratunkowe:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejne zdjęcia pokazują dalmierz z podstawą radaru artyleryjskiego:

Obrazek
Obrazek

I wreszcie skończony górny poziom nadbudówki dziobowej z doklejonymi pierdółkami (nie wszystkimi) i odrutowany:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I na koniec drobiazgi z wyposażenia tej części nadbudówki, które będą przyklejone po skończeniu malowania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zrobienie tego co widać na tych zdjęciach zajęło mi ok. 50 godzin pracy, kilka elementów zdarzyło mi się robić po dwa razy (np SC 2, - robiony dwukrotnie, bo pierwsza wersja jakościowo mnie nie zadowoliła).
Awatar użytkownika
Bushi
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 05 2005, 20:06
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushi »

Serce aż rośnie od patrzenia. :cool:
Awatar użytkownika
Dafi1982
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 05 2008, 12:04
Lokalizacja: Trzebinia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dafi1982 »

Świetna robota - nic dodać nic ująć :shock:
W stoczni:
RICHELIEU (AH)
Zwodowano:
24.05.2008 IJN I-25 OTSU GATA (AH) - (pierwszy model)
Obrazek
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

No i znowu jakaś drobnica. Tym razem padło na wykończenie wyposażenia ratunkowego. Czyli na początek:

Kosze na liny i siatki ratunkowe z zawartością (chyba to tam było w środku ;))

Obrazek
Obrazek

Żurawiki łodziowe. Te od strony rufy (1 zdjęcie) różniły się podstawami od tych od strony dziobu (2 zdjęcie):

Obrazek
Obrazek

Szalupy ratunkowe i zdjęcie kompletu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następny w kolejności będzie maszt z wyposażeniem.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

I maszt gotowy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę drutowania było, więcej doszukiwania sie szczegółów na zdjęciach. 3 dni roboty i prawie skończony - malowanie. Brrrr.........
mac1ek
Posty: 12
Rejestracja: wt maja 29 2007, 23:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mac1ek »

świetna robota ;)

Sam jestem w trakcie 'lepienia' Leutze.
Na razie kończę kadłub dopieszczać ( jeszcze nie jest stanie by go pokazać na forum :D )

Mam pytanie co do szpachli ( bo trochę nie równe burty mi wyszły )
Jaką kupić i ile ona kosztuje? Czy starczy jakaś najzwyklejsza szpachla do drewna ze sklepu chemicznego?

edit: Już troche poprawiłem ;)

A co do samego modelu, to burty mam podklejone brystolem
Ostatnio zmieniony ndz lip 13 2008, 16:09 przez mac1ek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Ja kadłuba w całości nie szpachlowałem, nie licząc elementów wskazanych w relacji (tylko punktowo, a nie całe powierzchnie). Na szpachlach się specalnie nie znam, ale zwykła samochodowa powinna być OK. Ale jeśli nie przygotowałeś wcześniej kadłuba do szpachlowania (wzmocnienia, podklejone burty itd), to nie wróżę Ci powodzenia.

Szpachlowanie jest OK, ale jeśli jest zamierzone, celowe, model jest do niego odpowiednio przygotowany. Ale nie służy do naprawy błędów.

Jeśli wyszły Ci nierówne buty, to na pewno nie przygotowałeś modelu do szpachlowania. Daj sobie spokój ze szpachlowaniem, rób model dalej, bo szpachla może spowodować w takiej sytuacji tylko wyrzucenie całości do kosza.

Jeszcze tylko jedna prośba na koniec. Popraw ortografię w Twoim poście, bo strasznie ciężko się to czyta.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

No to QŃ musi ciągnąć wagonik dalej.....

Idę w kierunku rufy, więc pora przyszła na nadbudówkę śródokręcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co tam powyżej widać. Trochę zmodyfikowany 1 poziom nadbudówki. Z poważniejszych zmian należy wymienić dodanie skosu pokładu z przodu, po prawej stronie, wypustu pod dźwig dla torped, przesunięcie sponsonów pod 40mm boforsy przy tylnym kominie 7-8 mm do przodu, przesunięcie tylnego komina (na razie zaznaczone) 2mm do tyłu no i oczywiście generalne zmiany w wyposażeniu i detalach na bokach nadbudówki. Poniżej trochę drobnicy, która będzie jeszcze przyklejona do tego poziomu nadbudówki lub pokładu w pobliżu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec zrobiłem osłony 20 mm oerlikonów, które stać będą obok nadbudówki rufowej. Element ten wykonałem teraz, bo jest to ostatnie miejsce, gdzie kadłub przechodzi w górę w jakąś osłonę lub nadbudówkę. W ten sposób będę mógł ostatecznie przystąpić do rozłożenia słupków relingu na kadłubie i dokonania poprawek malarskich. Jak się okazało są błędy w plamach kamuflażu na obu burtach i trzeba to będzie poprawić, ale już z doklejonymi elementami stykającymi się z burtą.

Obrazek

W chwili obecnej walczę z kominami.
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

Robota mistrzowska . Nic dodać , nic ująć...
ODPOWIEDZ