*[Relacja/Okręt] USS LEUTZE DD 481 by QŃ

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Jurek Killer
Posty: 45
Rejestracja: sob maja 24 2008, 13:40
Lokalizacja: Borucino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jurek Killer »

Do wycinania i sklejania tych maciupeńkich drobiazgów to zatrudniasz chyba krasnoludki, co? :D
BĄDŹ DUMNY, JESTEŚ POLAKIEM
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Wystarczą palce, pęseta, superglue i odrobina cierpliwości. :cool:
Np. to co poniżej (kominy i ostatnie detale śródokręcia) zrobiłem w jedyne 6 dni, siedząc po 5-8 godzin dziennie.

Komin przedni. Zmian sporo. Praktycznie od podstaw pomost z oprzyrządowaniem i cała kupa drutologii. Miał niepoprawny kształt. Zmieniona zostala również podstawa komina (zmodernizowałem części z wycinanki), dodałem jakiś wywietrznik po lewej stronie komina.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy kominie rufowym podobna ilość zmian, jak i przy dziobowym. Nowa podstawa, pomost, drutologia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec 3 ostatnie drobiazgi, które były na śródokręciu. Busola mocowana na pomoście tylnego komina, dźwig torpedowy i jakaś rura, która wystawała obok rufowego komina, z której wychodzi jakaś antena.

Obrazek

Dzięki Sleepwalkerowi (jeszcze raz dziękuje za rady i materiały) dorobiłem pokrętła na prawej burcie nadbudówki śródokręcia i kilka innych drobiazgów, których nie wychwyciłem do tej pory na zdjęciach. Nie robiłem już dodatkowych zdjęć, bo to nie ma sensu dla kilku pokręteł. Wyglądają tak samo jak te na lewej burcie.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Sorki, omyłkowy wpis.
Ostatnio zmieniony pn paź 27 2008, 8:07 przez QN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Przyszedł czas na nadbudówkę rufową. Oto ona:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W sumie nie ma wiele do opisywania, wszystko widać na zdjęciach. Miejscami reling wymaga jeszcze prostowania, ale ostatecznie zrobię to już po pomalowaniu.
Uwagi tylko do 2 ostatnich zdjęć. Widać na nich, co pomaga mi walczyć z drobną drutologią.
Aby wykonać reling dookoła pomostu o średnicy 9mm, gdzie jest 7 słupków 0,25mm i 2 linie poziomych drutów 0,1mm istotne jest unieruchomienie podstawy tak, aby swobodnie można było przyklejać poziome druty. W tym celu przybijam podstawę 2 szpilkami do drewnianej deseczki, co skutecznie przytrzymuje ją i pozwala na swobodne manewrowanie detalami i klejenie. Przybijam w miejscach, gdzie później będą osadzone jakieś elementy, aby powstałe otwory były niewidoczne. Na drugim zdjęciu tłem jest ostatni wynalazek pomagający mi ciąć i szukać drucianej drobnicy. Znalazłem kawałek bardzo ciemnej, prawie czarnej szyby. Idealnie tnie się na niej skalpelem wszelkiego rodzaju druciki, poza tym wszelka ucięta drobnica jest bardzo dobrze widoczna. Bardzo wygodnie klei się na takiej postawie drutologię przy pomocy SG (nawet jak przyklei sie do podstawy, to drobne pocięcie skalpelem i element odchodzi) . Ja znalazłem akurat taką czarną szybę, ale można równie dobrze przykleić od spodu zwykłej szyby kawałek czarnego papieru.
Awatar użytkownika
Jezier
Posty: 76
Rejestracja: pn sie 18 2008, 13:58
Lokalizacja: Piechowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jezier »

Ech.... co tu dużo pisać pięknie ci wychodzą te relingi.

P.S.
A co z Shermanem ??
Obrazek
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Coś tam po maleńku dłubię przy wózkach jezdnych, ale jeszcze sporo wody upłynie, zanim będę miał coś konkretnego do pokazania.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Dawno nic nie aktualizowałem, ale żeby się Wam nie nudziło, kilka zdjęć z mozolnego i pełnego nieustających cierpień malowania. Poprawki po raz 10, 15, błędy i tak w koło.

Ale do rzeczy. Nadbudówka śródokręcia. Cała pomalowana ostatecznie, z lakierem matowym (a właściwie wyszedł satin) włącznie. Miejscami potrzebne jeszcze drobne korekty na relingu.

Obrazek
Obrazek

I kilka ujęć całości. Po matowym lakierze na razie tylko pokład kadłuba i nadbudówka śródokręcia (przyklejona już do pokładu). Reszta tylko przyłożona do celów propagandowych. Widać, jaka jeszcze jest różnica w fakturze i kolorze pokładów, przeszlifowane łączenia przy sponsonach pod boforsami itd.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Kolejne postępy w budowie. Łańcuch kotwiczny. Robiony jako widać.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

I wyposażenie pokładu w kawałkach - jeszcze nie pomalowane, ale to już ostatnie elementy pod pędzel.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tyle mam już sklejone do kupy. Reling już na całości kadłuba gotowy - do malowania. Słupki z drutu mosiężnego 0,3mm, poziome linki na długich odcinkach żyłka 0,1mm (łatwiej równo przykleić), przy krótszych odcinkach i bardziej skomplikowanych kształtach - drut miedziany 0,1mm - łatwiej kształtować skomplikowane elementy, załamania.
Dodałem kopułę sonaru. Dorobione węże strażackie, przyklejona część detali śródokręcia i wszystkie te, które były niezbędne do przyklejenia relingu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tyle jeszcze zostało do złożenia w całość. Jak to zrobię, to już tylko olinowanie i będzie można wieszać banderę :D

Obrazek

I to by było na tyle w relacji. Następna aktualizacja to już powinna być galeria. Myślę, że w 2 tygodnie już skończę składanie tego do końca. Najbardziej nudne oczywiście będzie malowanie pozostałych detali, ale to już niewiele w porównaniu z tym co do tej pory musiałem pomazać pędzelkiem.
klekacz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klekacz »

Detale jak i cały model robią wrażenie :) powodzenia w dalszej pracy.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2057
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Niesamowicie to wygląda. Te maleństwa robią świetne wrażenie. Malowanie też fajne. Super modelik.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ