1/400 Yukikaze - model od podstaw - relacja z budowy

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

To świetnie CeCha, że kontynuujesz zarówno budowę jak i relację. Aż pyszczysko samo się śmieje z radości jak się takie maleństwo ogląda tak dokładnie wykonane.:D

Jeżeli to nie zbyt wcześnie, to ja mam kilka pytań odnośnie żurawika:
- Jakiej grubości i jaki jest papier z którego go wykonałeś?
- Jaka farba?
- Pod jakim niskokropem go składałeś ;-) . Poważnie, jakiego sprzętu powiększającego używasz (ile razy powiększa)?

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Zegarmistrzowska precyzja :spoko:
Gratuluję zdjęcia tygodnia
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
mixer322
Posty: 69
Rejestracja: pt paź 01 2004, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mixer322 »

CeCha

jak ty robisz te bryły w autocad
Mielone K!#$a
tomsiu
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 25 2005, 13:45
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomsiu »

mixer podaj mi adres twojej skrzymki to ci wysle instrukcje obslugi
Awatar użytkownika
Stocznia K&K
Posty: 38
Rejestracja: śr kwie 12 2006, 18:16
Lokalizacja: Z mazurskiej krainy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stocznia K&K »

Witam!
Zawsze byłem pełen podziwu dla tych,którzy sami projektowali modele a później je wykonywali! Tacy ludzie są po prostu niesamowici i to oni narzucają standardy w modelarstwie.
Pozdrawiam,
Stocznia K&K
Relacja HMS DIDO z MM
W przyszłości:
MM-y:HMS PENELOPE, FR RICHELIEU
GPM:HMS AJAX
Reanimator

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reanimator »

Stocznia K&K pisze:Witam!
Zawsze byłem pełen podziwu dla tych,którzy sami projektowali modele a później je wykonywali! Tacy ludzie są po prostu niesamowici i to oni narzucają standardy w modelarstwie.
Pozdrawiam,
Stocznia K&K
ja też jestem w pełnym podziwie. a jak zobaczyłem te dzwigi na groszówce to mi serce mocniej zabiło. rewelacja
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

CeCha pisze: To jest winda (czy też żurawik) służący do opuszczania trału przeciwminowego.
(...)
Na razie trzymam się w założeniach modelu kartonowego – na 77 elementów, z których składa się ta winda, tylko dwa nie są z papieru.
Hej.
Zaczynam mościć fotelik - takiego widowiska za nic sobie nie odpuszczę :)
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
Awatar użytkownika
CeCha
Posty: 42
Rejestracja: wt paź 19 2004, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: CeCha »

Tego to się naprawdę nie spodziewałem! :wooow:

Siadam wczoraj przed komputerem, wchodzę na Kartonowego Worka i co widzę? Moją windę! No coś takiego! Aż sobie PrintScreena zrobiłem, żeby później mieć pewność, że nie śnię :D

Dziękuję bardzo wszystkim za słowa uznania. To bardzo miłe wiedzieć, że po tak długiej przerwie są osoby, które zaglądają tutaj i którym podobają się moje modelarskie… hm… wyczyny :D Cóż, pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że następne odcinki tej relacji będą się ukazywały nieco częściej niz raz na pół roku… :oops:

Rutek63: Użyłem dwóch rodzajów papieru – zwykłych kartek A4 (niestety, nie zmierzyłem grubości, ale były to po prostu zwykłe kartki), oraz papieru do faxu (w rolce) – to był najcieńszy papier, jaki znalazłem. Grubość – około 0,1 mm. Malowałem Humbrolem 79 – nie siliłem się na wyszukiwanie odpowiedniego odcienia szarości, chodziło mi raczej o ogólny wygląd. A co do mikroskopu… okazuje się, że najprostrze rzeczy są najlepsze. Próbowałem wielu szkieł powiększających, ale zdecydowanie najlepsza okazała się mała, zegarmistrzowska lupka, kupiona za kilkanaście złotych. Powiększa jakieś 6-7 razy (niestety nigdzie nie jest to napisane – to moja szacunkowa ocena). I ma jeszcze jedną fantastyczną cechę – mogę ją przymocować do okularów za pomocą gumki recepturki. Wtedy obie ręce są wolne i można spokojnie pracować. Tylko po długim użytkowaniu trochę bolą oczy.

mixer322: W CADzie nie robię brył, tylko rysuję kształty (wręgi czy pokład) na płaszczyźnie. Bryła powstaje dopiero po wycięciu i sklejeniu. Jeżeli natomiast pytasz o samą technikę rysowania w CADzie… Ja się tego nauczyłem na studiach, a o ile pamiętam, podstawowy kurs AutoCADa trwał dwa semestry… trochę długo by o tym mówić :D Proponuję poszukać jakiegoś tutoriala albo zakupić podręcznik. A najlepiej – zapisać się na taki kurs. Jak widać, modelarzowi bardzo się może przydać :D

A wracając do windy… okazało się, że najwięcej czasu wcale nie zajęło mi sklejenie jej, pomalowanie, czy wycięcie części… otóż najwięcej czasu zabrało mi znalezienie właściwego sposobu na budowę poszczególnych części. Jak już wiedziałem, jak dany element zrobić, jak wyciąć, jak przykleić – było już prosto. Jak wcześniej pisałem – była to tylko próba – na pewno co najmniej dwie windy jeszcze powstaną. Wobec tego wpadł mi do głowy pewien pomysł. Czy interesowała by Was – można powiedzieć – mini-relacja z budowy właśnie takiej windy? Moim zdaniem, parę pomysłów zdało tutaj egzamin bardzo dobrze – więc i w innych modelach też będą działać.

Zastrzegam tylko, że jeżeli będzie zapotrzebowanie na taką mini-relację, to szybko ona nie powstanie – nie chcę za bardzo uciekać od głównego tematu – i tak już przerwa była za długa.

Czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam
Cezary
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Jasne że jest zapotrzebowanie :). Nawet się nie pytaj tylko prezentuj mini relacje z takich perełek w perle.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

CeCha pisze:otóż najwięcej czasu zabrało mi znalezienie właściwego sposobu na budowę poszczególnych części.
W zasadzie to odpowiedziałeś na najważniejsze pytanie, na zadanie którego nikt nawet nie wpadł. Czekam na tą relację w relacji z ogromnym zainteresowaniem. I dzięki za odpowiedzi oczywiście.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
ODPOWIEDZ