[Relacja] Diorama Grenlandii

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sebb
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 10 2006, 22:23
Lokalizacja: Radom/Kraków

[Relacja] Diorama Grenlandii

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebb »

Witam.
Jakiś czas temu gdy zobaczyłem upragniony od miesięcy śnieg, pod wpływem nagłego impulsu usiadłem do komputera i postanowiłem zaprojektować dioramę Grenlandii w skali 1:87. Wreszcie nie musiałem żmudnie sczytywać wymiarów i studiować zdjęć, oraz rysunków. Wszystko zaprojektowałem z głowy, co było dla mnie wielkim odpoczynkiem i niezłą frajdą. Przedstawia ona fragment lodowego wybrzeża ze stromą skarpą na której stoi igloo, oraz kręte zejście do przerębla.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Doprojektuję jeszcze jakieś ognisko, sanie i łódź eskimoską, suszarnię ryb, parę bloków lodu itp... Gdy wszystko skleję to wszystko dość obficie pokryję gipsem i/lub sodą oczyszczoną, oraz dodam mnóstwo sopli zrobionych z wikolu lub ukręconych z papieru i dodam oświetlenie igloo.
P.S. Przepraszam, że tak pobrudziłem model super glue, ale musiałem w wielu miejscach go usztywnić, ponieważ moja drukarka zniekształca o jakieś 2mm na stronę i wynikły dość spore naprężenia w modelu.
Awatar użytkownika
Łukasz_G
Posty: 93
Rejestracja: czw sty 12 2006, 17:37
Lokalizacja: Piaski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz_G »

Zarobicho modelik ty masz pomysły do takich rzeczy a mi to za Chiny nie wpadł bym na taki pomysł. Bardzo fajny i jest godzien podziwu !!
Awatar użytkownika
Sebb
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 10 2006, 22:23
Lokalizacja: Radom/Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebb »

Witam.
Po krótkiej przerwie spowodowanej zmianą systemu na Vistę wracam do projektowania. Zacząłem od łodzi eskimoskiej zwanej "umiak".
Znalazłem ciekawe zdjęcie modelu takiej łodzi i zabrałem się do roboty.
ObrazekObrazek
Na razie zaprojektowałem jakieś 50% całości.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sebb
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 10 2006, 22:23
Lokalizacja: Radom/Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebb »

Witam.
Dzisiaj mam marynarski tydzień :) Same łodzie..
Zabrałem się za łódkę. Jest ona narazie ukończona w ok. 70%.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ