*[Galeria/Diorama] Sherman + LCM(3)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Marcin.P
Posty: 60
Rejestracja: sob paź 08 2005, 15:52
Lokalizacja: Wawa

*[Galeria/Diorama] Sherman + LCM(3)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin.P »

Witam

Mam przyjemność przedstawić kolejny produkt moich wypocin :)
Jest nim Sherman razem z barką desantową LCM z GPM-u
Pokusiłem się o zrobienie do tego wszystkiego podstawki co kosztowało mnie sporo miejsca ale czy warto to ocenicie sami :)
Woda jest namiastką tego co można spotkać w necie ale chyba jak na pierwszy raz wygląda nieźle.
Życzę miłego oglądania.

Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Marcin
jurgen
Posty: 321
Rejestracja: śr mar 31 2004, 1:06
Lokalizacja: Rzeszów
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurgen »

Witam!

śliczna dioramka :) Jednakże zawsze przy dioramach D-Day zastanawia mnie jeden fakt - mianowicie 'przybrudzony' Sherman (czy inny sprzęt). Wydaje mi się, że pojazdy desantowane były czyściutkie, bez śladu zabrudzenia, gdyż załogi dbały o nie i często je myły zabijając tym samym nudę podczas 48-godzinnego zgrupowania na okrętach przed wypłynięciem. Zdaje się że gdzieś o tym czytałem :)
Pozdrawiam,
Jerzy Janukowicz
------------------------------------
http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Bardzo ciekawa propozycja Marcinie P. ... :spoko:

Dioramy z udziałem modeli kartonowych nie są zbyt częstym zjawiskiem .

Wujek pozdrawia .
Awatar użytkownika
Marcin.P
Posty: 60
Rejestracja: sob paź 08 2005, 15:52
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin.P »

Dzięki Jurgen. Też gdzieś o tym czytałem ale stwierdziłem że ten Sherman będzie przybrudzony gdyż nie przepadam za czystymi modelami :)
Więc nie chciałem robić wyjątku :)

To prawda Wujku nie są częstym zjawiskiem a szkoda bo na dioramie prezentują się dość ciekawie może przyczyną tego jest brak figurek w tej skali które by na pewno dodały realizmu.

Pozdrawiam
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

GPM - owska , umarła "Kartonówka" zawierała niegdyś "półfigurki" a nawet , o ile mnie pamięć nie myli , podstawkę pod modele swojej wycinanki z kawałkiem bruku i fragmentami budynków . Pamiętam niemiecki czołg i transporter półgąsienicowy na tej właśnie podstawce-dioramce .
Reaktywował się "Kartonowy Fan" Answera i kto wie czy nie zainteresują się tego rodzaju uzupełnieniami w wybranej tematyce . Wszystko zależy od Redaktora Naczelnego ( czasowo nieobecny na Kartonwork ) i samego Wydawcy . To jedyna nadzieja obecnie .

Wujek ... :papa: ... pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Marcin.P
Posty: 60
Rejestracja: sob paź 08 2005, 15:52
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin.P »

Tak "Kartonówka" zawierała kiedyś "Półfigurki" i podstawke pod modele nawet chyba mam gdzies skany tych wydań. Mam nadzieje że coś sie w tej sprawie ruszy:)

A narazie pozostaje eksperymentowac z odlewami żywicznymi:)

Pozdrawiam
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Też można Marcin .

Odnośnie półfigurek to zaglądnij tu : http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=10006

Model czeskiej Skody , klejony z GPM - owskiej wycinanki która takąż posiada . Na razie autor relacji ukrywa jej obecność . Posiadł już duże umiejętności w obróbce kartonu ( umiejętności rosną ) , jestem ciekaw czy pokusi się o jej wykonanie . Przy obecnie znanych sposobach kształtowania papieru sporo da się z niej "wyciągnąć" . O ile sobie przypominam jest dość zdetalizowana . Posiada czapeczkę z daszkiem , krawacik , osobny kołnierzyk koszulki , bluzy , gogle , lornetkę itd.
Trzymam kciuki za jej wykonanie . Jeśli takie nastąpi ta figurka będzie stanowiła nieodrodną część modelu kartonowego .
Piszę sygnalizując zaniechane już praktyki . Sympatyczne to było . Możliwość wyboru : kartonowy model z kartonową figurką lub bez niej .

Obecnie nie ma już tego wyboru .

Wujek .

P.s. Byli też papierowi piloci ... :chytry:
Awatar użytkownika
Marcin.P
Posty: 60
Rejestracja: sob paź 08 2005, 15:52
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin.P »

Z tego co pamietam półfigurki były dodane do Pantery królewskiego tygrysa i elefenta z GPM-u pamietam ze z pantery czołgiste próbowałem sklecic ale to co wyszło wtedy nie przypominało czołgistę:) hmmm w sumie to nic nie przypominało:).
A tą relacje Wujku śledze z uwagą gdyż twórca bardzo sie przykłada do modelu wiec czekam na efekt który napewno będzie imponujący.


Pozdrawiam
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Bardzo ciekawa diorama model czołgu porostu fantastyczny.
Marcin.P pisze:Z tego co pamietam półfigurki były dodane do Pantery królewskiego tygrysa i elefenta z GPM-u

Pozdrawiam
W każdym modelu to jedna i ta sama figurka z drobnymi różnicami w Panzer 38 (t) znajduje sie na cienkim papierze, a w pozostałych na tym pancernym ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin.P
Posty: 60
Rejestracja: sob paź 08 2005, 15:52
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin.P »

Dzieki Bartosz:)

A tak z ciekawości masz zamiar wykonac figurke w swoim modelu bo jak narazie 38 wychodzi ci super wiec cichutko licze na wykonanie figurki:)

Pozdrawiam
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ