[Mini projekt 1:48] Hughes 500MD - pierwszy plastik :)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

[Mini projekt 1:48] Hughes 500MD - pierwszy plastik :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Witam wszystkich w mojej pierwszej relacji plastikowej :)
Niektórzy widząc mnie tutaj stwierdzą - zdrajca - może i mają rację, gdyż dotychczasowe moje dokonania kręcą się tylko wokół modeli kartonowych :)
Jednak znużony pracą nad dużym modelem kartonowym stwierdziłem że chyba czas na coś nowego - tak więc - czemu nie ma to być plastik?

Przeglądając forum zerknąłem na wątek Pitera traktujący o prostym modelu dla początkujących - za takiego się będę uważał dopóki nie skończę przynajmniej jednego plastika :)
Wybór padł na model Hughes 500MD z Academy w skali 1:48 - nie musiałem długo szukać bo okazało się że mój kumpel który mi będzie mówił co się robi z plastikami miał 1 sztukę w swoich zbiorach :)
Obrazek
Prace nad modelem rozpocząłem 10.02.2007 r. w godzinach wieczornych :)
Obrazek

Przed północą miałem już sklejone i wyszlifowane kilka części:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Nie znam się na plastikach i nie mam porównania do innych modeli plastikowych - ale trochę szlifowania było :)

Ciąg dalszy nastąpi - będzie to walka z wirnikami :)
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Oooo... Konkurencja się objawiła... Obserwując dotychczasowe dokonania, myślę, że powinieneś dokonać wyboru wersji, którą "produkujesz"... :lol:
Awatar użytkownika
mulczas
Posty: 38
Rejestracja: ndz lip 09 2006, 21:33
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mulczas »

Witam!
Ja trochę z innej beczki, bo śmigłowce to nie moja bajka... Czy pomieszczenie, w którym dłubiesz to piwnica? Może to głupie pytanie, ale też mam małą klitkę, którą przerobiłem sobie na modelarnię i mam mały problem ze światłem. Prąd i te sprawy jak najbardziej są, natomiast nie mam żadnego "światła dziennego" i to mnie denerwuje. Jak sobie z tym radzisz, bo widzę że też przy lampce ;-)

Czy możesz zrobić zdjęcia całej modelarni? Chętnie coś podpatrze :)

A tak poza tym to ładny modelik powstaje. Zyczę cierpliwości i wytrwałości, bo sam niedawno próbowałem swoich sił w kartonówkach i wiem co to znaczy ;-)

Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Edmundzie :) Jaka tam konkurencja :)
Będę ściśle podpatrywał co też w waszym wątku się dzieje :)

Co do wersji - będzie to wojskowa z tymi wszystkimi narzędziami pod kadłubem i z boku - zmienię tylko pilotów, bo ci w hełmach na głowach niezbyt mi się podobają :)

mulczas - dobrze zgadłeś - to pomieszczenie to piwnica, jednak nie moja - jest własnością mojego kolegi modelarza tak więc bez jego zgody nie mogę zrobić zdjęć otoczenia :) Co do braku światła dziennego - nie mamy z tym problemu - kleimy po zmroku :)
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Nie chciałbym żebyście myśleli że śmigłowiec poszedł w odstawkę, jednak ostatnim razem udało mi się tylko skleić wirnik, dlatego wkleję dziś sobie tylko dwa zdjęcia dokumentujące to "wielkie" wydarzenie :)

ObrazekObrazek

Następne zdjęcia wkrótce - będzie już pomalowane wnętrze :)
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

Re: [Mini projekt 1:48] Hughes 500MD - pierwszy plastik :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Witamy w zacnym gronie plastikowcow.
No to sie narobilo tych Hughesow, jeszcze by sie przydalo aby ktos zrobil OH-6 i bylby komplet. Ale przejdzmy do Twojej 500
Kopajcie pamietaj ze w plastikach sa przesuniecia form oraz slady po miejscach wtrysku plastiku do wspomnianej wczesniej ktorych przydaloby sie pozbyc. to co widac na slupku nad siedzeniami patrzac od przodu okragle, to jest wlasnie miejsce ktorym byl wtryskany plastik, na tej samej wysokosci tylko z boku na slupku to co wyglada jak odwrocone Z to jest przesuniecie formy. Te dwie rzeczy przed pomalowaniem powinno sie zaszpachlowac oraz zeszlifowac, bo bedzie to brzydko wygladalo. Patrz na takie rzeczy, poniewarz pomimo tego ze producenci staraja sie je umieszczac w miejscach ktore po sklejeniu nie beda widoczne, to w niektorych przypadkach niestety sa na widoku i szpeca pozniej model
kopajt pisze:Obrazek
Zauwarzylem tez ze nad miejscem gdzie byl wtryskiwany plastik jest wglebienie, tam material nie doszedl i tez to pod szpachle powinno isc.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Dziś kolejna aktualizacja z prac nad małą trzepaczką do jajek:)
Podczas tej budowy posiłkuję się zdjęciami z relacji przedstawianej przez Edmunda - tamten Hughes na pewno szybciej powstanie :)

Prace powolutku się posuwają do przodu - powolutku ponieważ sklejam u kolegi w piwnicy raz bądź dwa razy w tygodniu po 3-4 godziny, tak więc sklejanie trochę rozciąga się w czasie.

Yunior - dzięki za nakierowanie mnie na właściwe miejsca - dzięki temu będę zwracał uwagę na te ubytki.
ObrazekObrazek
Na tych zdjęciach widać te dziury wypełnione cyjanoakrylem - czekają na wyschnięcie i ostateczne szlifowanie.

Zacząłem malowanie niektórych elementów co jest widoczne na zdjęciu. Na razie są dwie warstwy farbki "Flat Gull Gray" z ModelMastera nakładanej pędzelkiem - całość będzie pomalowana jeszcze aerografem żeby efekt był całkiem miły dla oka :)
Obrazek

Na zewnątrz śmigłowiec ma być pomalowany kolorem Navy Blue - praktycznie idealnie tak sam jak na F-18 zespołu akrobatycznego Blue Angels: http://web.nps.navy.mil/~brutzman/Savag ... Angels.jpg

Kupiłem farbkę Navy Blue z ModelMastera, jednak ten kolor ma się nijak do tego który chciałbym uzyskać... proszę o pomoc jaką farbkę mam kupić żeby mieć taki kolor jak Blue Angels :)

Pomalowałem też pierwszą warstwą fotele pilotów - nie mam jeszcze pomysłu w jakim kolorze je pomalować bo nie widziałem żadnego zdjęcia na googlach na którym byłoby widać wnętrze tej wersji śmigłowca.
Obrazek
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

kopajt pisze:Kupiłem farbkę Navy Blue z ModelMastera, jednak ten kolor ma się nijak do tego który chciałbym uzyskać... proszę o pomoc jaką farbkę mam kupić żeby mieć taki kolor jak Blue Angels
Kup po prostu Blue Angel Blue z Model Mastera nr kat. 4687 (acryl) + ew. do dodatków żółty Chrome Yellow 4683 (też acryl).
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Yunior - dzięki za nakierowanie mnie na właściwe miejsca - dzięki temu będę zwracał uwagę na te ubytki.
Od tego na forum jestesmy :)
Na tych zdjęciach widać te dziury wypełnione cyjanoakrylem - czekają na wyschnięcie i ostateczne szlifowanie.
Czy to jakis kartonowy sposob? bo sie nie spodkalem z tym
Kupiłem farbkę Navy Blue z ModelMastera, jednak ten kolor ma się nijak do tego który chciałbym uzyskać... proszę o pomoc jaką farbkę mam kupić żeby mieć taki kolor jak Blue Angels
Niejestem pewien czy samoloty uzywane w USN Blue Angels to nie jest ten sam kolor ktorym po wojnie byly malowane samoloty marynarki a ktore ja maluje kolorkiem A49 Pactry
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Hey !!

MINI PROJEKT przekształcił się w WAKACYJNY KONKURS OLDMAN'A.

Zapraszam do kontynuowania relacji. :D
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
ODPOWIEDZ