[ZŁY KONKURS] PanzerJagerWagen GPM 8/2005

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Bartosz

[ZŁY KONKURS] PanzerJagerWagen GPM 8/2005

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz »

Witam

Jest to model wagonu pancernego PanzerJagerWagen z wydawnictwa GPM 8/2005, skala 1:25, stopień trudności 2 w skali do 3. Wymiary modelu długość 40cm, szerokość 12cm, wysokość 11cm.

Zdjęcie okładki:
Obrazek

Jedynym błędem wycinanki jest to że rysunki montażowe i części szkieletu wieży są na tej samej stronie, czyli na jednej stronie rysunki a na drugiej części, ale zrobiłem kopie i wszystko jest OKI.
Obrazek

Taka mała ciekawostka:
W wagonie wykorzystano wieże czołgów Panzer IV H. Wagon dołączano do nowo formowanych pociągów pancernych typu BP 44 m.in. PZ.Zug 74. Budowa wagonu przepada na rok 1944.

RELACJA

Pierwsze co zrobiłem to połączyłem części 1 i 1a w jedną całość, i nakleiłem na tekturę 1 mm. W ten sposób powstała platforma na której będzie działo, i od dołu cały mechanizm kołowy (nie wiem jak to nazwać). Wtedy przykleiłem wręgi 1b i 1c, i między to weszły dwie podłużnice ramy 1j i 1m. Przykleiłem też usztywnienia burt 1k, oraz elementy wsporcze lemiesza 1d, 1f i 1e (te białe). Oraz nakleiłem 1i, czyli te duże pudło co jest na środku platformy.

A teraz zdjęcia:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

I to na tyle, dziwnie to wygląda nie przypomina wagonu, ale niedługo się to zmieni. Już niedługo kolejna porcja zdjęć.

Jak jakieś pytania to pisać.

Pozdrawiam Bartosz
Awatar użytkownika
szkodnik_I
Posty: 37
Rejestracja: pt mar 16 2007, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szkodnik_I »

Witam

Fajnie ci to narazie wychodzi. Sam zacząłem 2 dni temu ten model i jestem na podobnym etapie, i z tego co widzę zapomniałeś wyciąć 2 otwory w podstawie wagonu w które wchodzi mocowanie szkieletu nadbudówki jeśli nie da sie tego naprawić zetnij wpust w dłuższej krawędzi części 2a, oszczędzi to głowienia się czemu nie pasuje. I 2 sprawa, coprawda nie wiem jak bardzo będzie widoczne ale moze podstawę lemiesz też przydało by się wyretuszować.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterATS »

Witam

Również posiadam rozpoczęty ten model i muszę powiedzieć, że mogą wystąpić trudności z naklejeniem poszycia, dlatego musisz bardzo uważać z tym elementem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Renzan
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 01 2005, 10:26
Lokalizacja: Kraków, Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Renzan »

Witam!

Sam swego czasu podjąłem próbę klejenia tego nietypowego modelu (choć generalnie zajmuję się lotnictwem). Muszę się przyznać, że w połowie prac dałem sobie spokój i model wylądował w szafce "do klejenia w przyszłości". Mam nadzieję, że tobie uda się go dokończyć, bo temat jest interesujący.

Z tego co pamiętam wieża ma dość kiepsko spasowane poszycie. Jest tam też błąd w tej skrzynce doklejanej z tyłu (nie mam pojęcia jak to nazwać). Życzę udanych prac i czekam na dalszy ciąg.

Pozdrawiam!
W budowie: BAC Lightning
Laserożernym szkieletożercom mówimy twarde i stanowcze raczej nie.
ODPOWIEDZ