Modelarstwo R/C

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

Czy warto utworzyć nowy dział R/C

Czas głosowania minął ndz maja 13 2007, 14:44

Tak
62
84%
Nie
12
16%
 
Liczba głosów: 74

adam2264
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 04 2007, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: adam2264 »

ja jestem za. od paru lat zajmuje sie projektowaniem i budowa(nie mylic z lataniem) modeli RC
na poczatek wystarczy forum bez podzialow(keine grenzen! :)), dopiero jak dzial zyska wieksza popularnosc to moznaby go pokroic.
napiszcie kto z was mial cos do czynienia z rc
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

Post autor: MarcinS »

Dla mnie super!
Przez kilka lat budowalem i latalem RC. Teraz raczej tyko sledze ta dziedzine modelarstwa. Mial bym tylko taka sugestie - nowy dzial mozna skierowac do modelarzy zajmujacych sie wszelka forma modeli "ozywionych". Mam na mysli wszystko co lata, plywa i jezdzi ale nie musi byc "na radio". Zalapaly by sie tu moje ukochane orzeszki, moze ktos lata na uwiezi. Nie wydale mi sie zeby byla potrzeba rozbijania tego dzialu na podzialy- nie spodziewl bym sie wielkiego wziecia.
Dobrze by bylo jednak trzymac pewna jednolitosc Naszego Forum- ograniczyl bym sie do modeli redukcyjnych (bez ortodocsji).
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Post autor: Tomasz D. »

MarcinS pisze:Dobrze by bylo jednak trzymac pewna jednolitosc Naszego Forum- ograniczyl bym sie do modeli redukcyjnych (bez ortodocsji).
A dlaczego tylko redukcje ? nie rozumie tej jednolitości forum, przecież forumowicze pokazują czasami modele kartonowe lub plastikowe w rzeczywistości nie istniejących obiektów, np s/f - skoro takie obiekty nigdy w rzeczywistości nie istniały to ciężko w takim przypadku mówić o ich redukcji w przypadku modeli, mamy ich więc nie akceptować na forum ?
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Post autor: Sicore »

Dokładnie, to nie ma być tylko o redukcyjnych. Sam model to tylko baza dla osprzętu. I czy to jest model redukcyjny od podstaw, czy RTR (ready to run) jakiś samolot czy autko, nie ma znaczenia.
Ważniejsze są nasze doświadczenia z silnikami spalinowymi, elektrycznymi, aparaturami, akumulatorami, ładowarkami itp. Wszystkim niezbędnym do zabawy w R/C. A w co to jest wpakowane ma mniejsze znaczenie.
Ma to być dział o technice R/C.
O budowie modeli małych i dużych mamy inne działy.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

Post autor: ArturN »

Jako ze Tomek namawial mnie do zabrania glosu w tym temacie ("w koncu jako teoretykowi - w tej teoretycznej dyskusji wypada :P" ). Moje zdanie jest takie ze fajnie powstanie nastepne forum RC a jest ich kilka juz na innych portalach (modelteam, modelarstwo) bedzie nastepny a forum jest takie jak ludzie ktorzy go tworza. :) Poczytac zawsze warto chociazby dla rozrywki :)
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

Post autor: MarcinS »

Tomasz D. Moje podejscie do modeli s/f itp jest zawarte w dopisku "bez ortodoksji" cyli dlaczego by nie. Jezeli chodzi o modeli RC to zgadzam sie z podejsciem ArturN'a- to jest temat na odzielne forum jezeli chce sie wpakowac wszystko do jednego worka. Zaleta kartonworku (dla mnie)zawsze bylo to ze operujemy w swiecie miniaturyzacji istniejacych obiektow(moze czasem w kinie i w swobodny sposob)
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

Post autor: VIPER GTS-R »

adam2264 pisze: na poczatek wystarczy forum bez podzialow(keine grenzen! :)), dopiero jak dzial zyska wieksza popularnosc to moznaby go pokroic.
Myślę Panowie, że spokojnie można ten dział podzielić od razu. Jak ze wszystkim na początku, będzie pewnie troszkę niemrawo, ale jak dział zacznie się rozwijać, to moderatorzy będą mieli full roboty z przenoszeniem tego wszystkiego w odpowiednie miejsca. Myślę, że możecie się pozytywnie zdziwić ilu ludzi, tak jak ja dla przykładu, oprócz modeli redukcyjnych buduje bądź kupuje gotowe modele RC i zacznie pisać.
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Post autor: Sicore »

Szczegóły, jak to będzie wyglądało, dopracuję się z czasem.
Najważniejsze, że lud chce chleba i działu R/C.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

Post autor: ArturN »

Jesli ten dzial ma zastapic Rzymskie igrzyska Sicore to bedzie bardzo ciekawie mam nadzieje ze mniej krwawo :P
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Post autor: Sicore »

Spoko, krwi nie będzie.
Dopóki ktoś nie rozbije spalinowego śmigłowca w tłumie gapiów...
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Zablokowany