[WKO] P-51 Mustang III

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Frantic15

[WKO] P-51 Mustang III

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frantic15 »

Witam

Zgłaszam chęć przystąpienia do konkursu Oldmana . Prosze o wpisanie mnie na listę uczestników . Do konkursu przystępuje ze modelem P-51B-10-NA czylu Mustang III z ICM.
Obrazek

Początkowo chciałem Bf-109 ale w całym Gdańsku go nie dostałem a zależało mi na czasie bo mam ambitne plany co do modelu więc kupiłem Mustanga .Zainspirowany tym zdjęciem
Obrazek

Teraz poszukuje zdjęć Mustangów po takim awaryjnym lądowaniu szukałem wszędzie ale bez skutków , dla tego proszę o pomoc w tej sprawie. Relacja zacznie sie jeszcze dziś wieczorem lub jutro.

Pozdrawiam Marcin.
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Tylko takie coś:

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Nie ta wersja. Tu masz 3-ke i to nasza z 309 dywizjonu :cool:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Okonek pisze:Nie ta wersja. Tu masz 3-ke i to nasza z 309 dywizjonu :cool:
Pewnie, że nie ta wersja.
Chodziło mi o ogólny klimat tzw. "crash'u"
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Frantic15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frantic15 »

Witam

Bardzo dziękuje za zdjęcia , przydały się . Przystapiłem już do "niszczenia" modelu ;] . Zacząłem od poucinania lotek w samolocie .
Obrazek
tak zrobiłem ze wszystkimi . Zrobiłem to po to żeby wykonać je od podstaw . Oszlifowałem pociąłem i wywierciłem dziurki i powstały wręgi do nowej lotki :
Obrazek
nastepnie przystąpiłem do odcięcia skrzydła i wykonania wręgi i poszarpania krawędzi wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Przepraszam za jakość zdjęć ale nie miałem aparatu i robiłem komórką . Jutro chyba będe już go miał i powymieniam fotki.Dalsza relacja niebawem.

Pozdrawiam Marcin.
Frantic15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frantic15 »

Witam

Zmagań ciąg dalszy ;D .Zaczełem od skrzydeł wyciełem z skrzydła kawałek blachy i wstawiłem za to puszkę żeby uzyskać coś takiego .
Obrazek
Następnie przystąpiłem do dziurawienia lotek . Wywierciłem wiertarką otwory i potem jak moja mama kupi mi folię jana niezbednego przykleję ją i będzie fajny efekt poszarpanej blachy tak jak na zdjęciu po niżej tylko że jeszcze lepiej bo to były próby z tą techniką .(Wymyślona przeze mnie :P )
Obrazek
Obrazek

Zabrałem się taż za robienie jednej z lotki oto efekty :
Obrazek
Obrazek

I jeszcze fotki sklejonych skrzydeł :
Obrazek
Przy wnękach kół czeka mnie wiele pracy bo jednak trochE odbiegają od orginalnego wyglądu .

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania moich poczynań .

Marcin
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

super pomysł na model, trochę się napracujesz, ale myślę, że warto będzie ;-) :ok: podoba mi się bardzo Twoje podejście do spraw lotek, a właściwie ich ożebrowania-tak trzymać! :D A jeśli chciałbyś mieć pogiętą blachę, to możesz od wewnętrznej strony np skrzydła pocienić do papierem ściernym, tak, by wygłądał pod światło, jak przezroczysty, plastik się wtedy bardzo fajnie pofaluje-jeśli jeszcze nie skleiłeś skrzydła, to tam, gdzie je przeciołeś możesz tak zrobić a ja siadam i kibicuje ;-) :D
Obrazek
Frantic15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frantic15 »

Witam

Znalazłem bardzo fajną stronkę o mustangach gdzie w galerii są wraki tych maszyn .

http://www.mustangsmustangs.net/p-51/p5 ... ecks.shtml

Znalazłem też jedno pojedyncze zdjęcie na którym są widoczne podziurawione lotki takie jakie i ja chcę wykonać .

Obrazek

Ten mustang niema napewno lewego skrzydła wiec mój będzie trochę do niego podobny tylko wyląduje w burakach albo w czymś podobnym :P

Na zdjęciach u góry było widać lotkę poziomą do której miałem gotowe wręgi więc ją niedługo skończę . Gorsza sprawa będzie z ta lotką poziomą bo nie moge wyciąć "gotowych wręg" tylko będe musiał sam je zrobić ale za to efekt jest bardzo fajny zdjecię tej wręgi :

Obrazek
DamianD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DamianD »

"tylko wyląduje w burakach albo w czymś podobnym :P"

Jak ci się chce to zrób kawałek jakiejś stodoły i wbity w nią samolot :P

A tak poza tym to podoba mi się:) Trzymam durzy palec :P
Frantic15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frantic15 »

Witam

Oto dalsze sprawozdania z moich poczynań. Postanowiłem zrobić nową wręge w skrzydle bo mi sie pierwsza nie podobała gdy ją pomalowałem było widać klej teraz się postarałem i nie odwaliłem już fuszerki :P .
Obrazek[/URL]
Dalej zacząłem wstawiać folię w lotki , po pomalowaniu nic nie będzie się wyróżniać wygląda to tak :
Obrazek[/URL]

Następnie zainspirowany postem pana A. Ziobro postanowiłem zę będe mój model sklejał gdzieś 30 h roboczo godzin więcej i wykonam silnik sam.Zależy mi na nagrodzie bo nie mam areografu więc aż tak super moje malowanie nie będzie wyglądać dlatego chcę nadrobić detalami u sędziów :D. O to co mi narazie z tego wychodzi :
Obrazek
Obrazek

Wcześniej już wykonałem sam silnik do IL-2 :
Obrazek

Znalazłem też przypadkiem w internecie takie fragmęty z gazet :
Obrazek
Obrazek

Niestety zdjęcia robię nadal komórką więc przepraszam za jakoś .

Pozdrawiam i proszę o komentarze Marcin
ODPOWIEDZ