[Relacja] PzKpfw III Ausf. M Modelik 2/03

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Krzysiek D
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 22 2007, 16:31
Lokalizacja: Dębica

[Relacja] PzKpfw III Ausf. M Modelik 2/03

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysiek D »

Witam
Jestem Krzysiek. Jestem oglądaczem tego forum od prawie roku i żadnej relacji, nawet zdjęcia czegoś zmontowanego. doszedłem do wniosku że muszę coś pokazać. Wybrałem Panzer III z Modelika. Co do opracowania, jest ono dobre, i raczej nie trzeba będzie w nim nic przerabiać :twisted: . Model łatwy, lekki i przyjemny, akurat żeby skleic go na wakacjach ;-) .
Sorka za fotki ale dobrego światła nie mogłem znaleźć w mieszkaniu, a brystol mam pomięty więc tło takie kuchenno-podłogowe.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lepsze fotki wstawię wieczorem
Ostatnio zmieniony pn lip 09 2007, 11:45 przez Krzysiek D, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:44
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Merkava »

....Nic nie widzę.....
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Krzysiu nie lepiej wstrzymać się z założeniem relacji do momentu posiadania tych "lepszych" zdjęć ? Bo te są tragiczne i g**wno na nich widać. Już zamiast nich wolał bym okładkę :lol: Skasuj prędko te zdjęcia, bo gdyby nie to ze Cie znam, nie zaglądną bym więcej do tak rozpoczynajacej się relacji.

Oglądnąłem je jeszcze raz i podstawowa sprawa - przecież niewiele masz sklejone więc czym sie chwalisz ? Każdy wie jak wygląda sklejony szkielet. :roll:
Awatar użytkownika
Krzysiek D
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 22 2007, 16:31
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysiek D »

Po pierwsze primo. Sorka za fotki ale już dzisiaj się zabiorę do klejenia i postaram się robić jakieś przynajmniej jakości tej relacji z P-40.
Po drugie primo. Jakby to powiedzieć, napaliłem się na lakierowanie :roll: i pofałdowała mi się tylna lewa częśc. Teraz to wygląda jak ...... ;-) Myślałem żeby poprostu przykleić na stałe wieżę która zakryłaby fuszerkę. Co o tym myślicie??
Obrazek


Ta fotka to nie dla pokazania postępów prac tylko tej spartolonej części!!!
Awatar użytkownika
szkodnik_I
Posty: 37
Rejestracja: pt mar 16 2007, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szkodnik_I »

hmmm wieża raczej tego nie zasłoni chyba ze lekko obrócona tak żeby lufa doskonale sie o wszystko zaczepiała:) lepiej zamaskują to dobrze przyklejone pokrywy silnika
co do wykonania ciężko coś powiedzieć bo nic nie widać
ale jako że sklejam tylko niemiecka pancerkę będę kibicował
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiek D
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 22 2007, 16:31
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysiek D »

Dzięki za słowa otuchy. Co do fotek, najbardziej zastanawia mnie jak zrobić zdjęcie dobrej ostrości z głębią moim aparatem . I dochodzę do wniosku że chyba nie da rady nawet jak robię je przez lupę. Narazie musicie zadowolic się tymi "fotkami". Jak cos wymyślę to dam znać :) :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Rob zdjęcia z większej odleglosci, a następnie kadruj je w komputerze. Speca od zdjęć masz blisko wiec podjedz, zapytaj, Grabciu napewno Ci wszystko wytłumaczy.
Awatar użytkownika
Krzysiek D
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 22 2007, 16:31
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysiek D »

Pobawię się jeszcze komórką brata a potem się zobaczy. Gdy poszperałem w instrukcji to dowiedziałem się że mój aparat (czyt. złom) :lol: ma macro od 90 cm :razz: :razz: :razz:
Awatar użytkownika
szkodnik_I
Posty: 37
Rejestracja: pt mar 16 2007, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szkodnik_I »

na 3 zdjęciu udało się już uchwycić ostrość :-) a tak poza tym jak w poprzednim poście :P nic nie widać
Awatar użytkownika
Krzysiek D
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 22 2007, 16:31
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysiek D »

Te fotki robiłem komórką. jeszcze się uczę ale myślę że trochę lepiej

Obrazek
Obrazek

Co do aparatu to mam problem. gdy pstrykam fotki z większej odległości to za nic nie mogę utrzymać aparatu w łapie bez poruszenia obrazem. :cry:
ODPOWIEDZ