F4F-4 Wildcat Academy 1/72

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

F4F-4 Wildcat Academy 1/72

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

Po ponad półrocznej abstynencji modelarskiej postanowiłem powrócić to tego cudownego zajęcia i rozgrzebanych modeli. Przy pierwszej próbie użycia aerografu okazało się, że iglica jest skrzywiona. To, jak i utrata wprawy zmusiło mnie do poczynienia drobnego treningu.
Modelik za kilka złotych i ten IN-BOX – i jest decyzja.
Iglicę aerografu obciąłem i zeszlifowałem na papierze ściernym (od 600 do 2000). Okazało się, ze ta stara klekocząca chińska podróbka Iwaty maluje lepiej niż początkowo!!!
No to co? Trzeba spróbować jakieś płynne przejścia kolorów. Najlepiej trójbarwny schemat US Navy (bo lubię to najbardziej). Znalazłem taki w monografii:
Obrazek
1943 r. - lotniskowiec Independance. Właśnie oddany do służby otniskowiec pachniał nowością i dostał też nowiutkie Wildcaty. Jako, że w tym czasie zaczął obowiązywać schemat trójbarwny to i takie maszyny dostał. Stanowiło to pewien ewenement - zaczęto właśnie wprowadzać Hellcaty a F4F-4 wycofywać z produkcji. Opracowywano nową wersję Wildcatów dla „jeep carrierów” czyli FM-2 ale te doczekały się już malowania w całości na Glossy Sea Blue. Z kolei cała masa wyprodukowanych wcześniej F4F-3 i 4 pozostała w schemacie malowania dwubarwnym. Tak więc wybrany przeze mnie wzór malowania jest rzadko spotykanym dla tego samolotu.
Model Academy 1/72 – F4F-4 Wildcata całe 9,50 zł skleiłem dosłownie w chwilkę.
Żadnych przeróbek, żadnych dodatków. Malowanie „z ręki” w całości aerografem. Kalkomanie ze „śmieci” – po nałożeniu pokryte lakierem półmatowym i zamaskowane. Miało to na celu zabezpieczenie przy pokrywaniu boków i spodu lakierami matowymi.
Schemat malowania zgodny z opisem TU.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ot - taka zabawa z maleńkim modelikiem - a tyle frajdy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 61
Rejestracja: sob maja 26 2007, 21:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SmokHaosu »

Pamietam ten model dobrze, kleiłem go 2 razy. Kiedy robiłem to pierwszy raz był to mój w ogóle pierwszy model :cool: Niestety nie wyszedł tak jak twój bo miałem wtedy 6-7lat :lol:

A tak z ciekawosci, mozesz napisac cos wiecej na temat tego sposobu reaktywacji iglicy, najlepiej w nowym tmacie

Pozdr,
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

SmokHaosu pisze:A tak z ciekawości, możesz napisać coś wiecej na temat tego sposobu reaktywacji iglicy, najlepiej w nowym temacie?
Proszę ---> TU
Obrazek
ODPOWIEDZ