(In box) Grumman F6F-5N Hellcat, Trumpeter 1/32

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

(In box) Grumman F6F-5N Hellcat, Trumpeter 1/32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Z przyjemnością prezentuję jedną z nowości firmy Trumpeter. Grumman F6F-5N Hellcat w skali 1/32. Jest to pierwszy z trzech Hellcatów, które pojawią się w ofercie tej firmy. Jeśli wierzyć zapowiedziom, kolejno mają być jeszcze wersje: F6F-5 i F6F-3.
Obrazek
Nie będę się mądrzył na temat jakości wyprasek, nitów, linii wgłębnych itp. Nie będę udawał, że się na tym znam. Po prostu wrzucam zdjęcia do samodzielnego wglądu i oceny.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Samolot można „z pudełka” wykonać w dwóch malowaniach
Obrazek
Obrazek
... hmm, właściwie to w jednym, tylko z dwóch różnych dywizjonów. Jednak przy tej skali, wykonanie indywidualnie masek do malowania numerów taktycznych i przynależności dywizjonu nie powinno być problemem (Techmod ma w ofercie kalki do wersji F6F-5 ale niezbyt ciekawe propozycje). Swojego Hellcata wykonam prawdopodobnie w wersji z lotniskowca Essex lub Saratoga.
Nie będzie też większego problemu ze ewentualną zmianą wersji do zwykłej 5, gdyż wersja 5N zewnętrznie różni się od niej bardzo nieznacznie, a jeden z najbardziej charakterystycznych jej elementów – radar na prawym skrzydle - zrobiony został w modelu jako osobny element, więc można go do skrzydła po prostu nie montować.
Samolot można wykonać ze złożonymi skrzydłami, na co zwracam uwagę, bo niestety nie zawsze dla producentów modeli jest to oczywiste.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Osłona silnika jest przezroczysta, co daje możliwość pełnego wyeksponowania silnika samolotu. Koła podwozia wykonano z gumy, dodano również fototrawione pasy oraz kalkę z przyrządami w kokpicie. Ilość elementów fototrawionych oraz wspomniana kalka na pewno nie zadowoli starych wyjadaczy, ale mi – póki co – wystarcza.
Obrazek
Jak myślicie, co producent ukrył w tej torebeczce z czarnej folii?
Obrazek
Oj, strasznie pruderyjni ci Chińczycy. :lol:
Obrazek
Na koniec bardzo miła niespodzianka. Producent dodał do samolotu bonus w postaci lotniskowcowego traktorka. Świetny dodatek do dioram. Przy niewielkiej różnicy w skalach 1/32 i 1/33 może również posłużyć za dodatek przy fotografowaniu amerykańskich samolotów pokładowych z kartonówek.
ObrazekObrazekObrazek
Przedstawiam jeszcze fotki gotowego modelu, zaczerpnięte ze strony producenta. Model, w zależności od sklepu, kosztuje 190-200 złotych.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
SQEERN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SQEERN »

Myślę że Twój będzie się tak samo prezentował :D
ODPOWIEDZ