[Relacja] PZL W-3T Sokół 1:72 AJ-MODEL

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

[Relacja] PZL W-3T Sokół 1:72 AJ-MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

W miedzyczasie klejenia Abramsa postanowilem sklecic cos z plastiku a ze wreszcie otrzymalem instrukcje moge zaczac Sokolika

ktorego otrzymalem w nagrode w konkursie w Swidniku.
Wiem ze czeka mnie przy nim duzo pracy ale mam nadzieje iz efekt koncowy bedzie taki jak zamiezam go zrobic.

Nie ma co sie rozpisywac narazie wiecej bedzie w miare postepow.

Na poczatek wypelnienia w kadlubie.
Obrazek Obrazek Obrazek

Postanowi iz moj Sokol bedzie mial otwarte dzwi wiec zabralem sie za wycinanie. Zastanawiam sie czy jeszcze nie wyciac mniejszych z drugiej strony.

Obrazek Obrazek Obrazek

Niestety wyciete dzwi nie nadaja sie do ponownego uzycia. I w tym momencie bede musial wykonac je od nowa. Raz ze sa stanowczo z grube co widac na zdjeciach. Dwa okno wchodzilo juz na prowadnice.
Obrazek Obrazek Obrazek
Co do nowych dzwi biore pod uwage 2 mozliwosci.
1. Wykonania z jakiejs blaszki.
2. Wykonania z plastiku np. opakowanie plyty CD/DVD typu slim. A konkretniej chodzi mi o czarny plastik.

Powolutku zaczynam rowniez wykonywac kabine oraz wszystko co bedzie w srodku. Mam nadzieje zrobic cos w stylu blaszek Parta.
Obrazek

To narazie tyle co zdazylem zrobic. nastepne fotki w miare postepow.
Wszelakie podpowiedzi, pomysly oraz slowa krytyki (oczywiscie tej konstruktywnej :cool: ) mile widziane. ;-)

Pozdrawiam
StRuNa
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Re: [Relacja] PZL W-3T Sokół 1:72 AJ-MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

struna pisze:Powolutku zaczynam rowniez wykonywac kabine oraz wszystko co bedzie w srodku. Mam nadzieje zrobic cos w stylu blaszek Parta.... Wszelakie podpowiedzi, pomysly oraz slowa krytyki (oczywiscie tej konstruktywnej :cool: ) mile widziane. ;-)
Będę śledził Twoje zmagania z Sokołem. Mnie ostatnio zrobienie wnętrza kabiny do Mi-6 zajęło z górą rok. :cry: Co do odtworzenia drzwi, to polecam Ci cienki plastik, który możesz uzyskać np. z opakowań np. po maśle roślinnym (dokładnie umyć detergentem z tłuszczu!) lub innych produktów spożywczych. Możesz - dobierając różne grubości plastiku i klejąc je warstwowo - zrobić wszelkie przetłoczenia lub tapicerkę (w zależności od wyposażenia kabiny). Czy masz do niego dobrą dokumentację?
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Andrzeju dziekuje za podpowiedz. Twoje modele zawsze mnie powalaly i powalaja z nog.
Jezeli chodzi o materialy to mam bardzo duzo zdjec ktorych w wiekszosci sam robilem na ostatnim Airshow. Niestety byla wersja Sokola W3-RL. Ale ostatnio dorwalem Aeroplan 5-6/04 w ktorym jest praktycznie caly numer poswiecony Sokolom i sporo jest tam o W3-T. Zaluje tylko ze mam gazetke bez plyty. No i przede wszystkim bede sie podpieral rowniez zdjeciami blaszek Parta.

Pozdrawiam
StRuNa
Awatar użytkownika
scros
Posty: 57
Rejestracja: sob paź 08 2005, 23:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: scros »

Blachy z parta już są - bynajmniej 1 cześć - interior.
http://www.jadarhobby.waw.pl/part-s7224 ... 14314.html
Sporo kosztują ale myślę że warto.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

Re: [Relacja] PZL W-3T Sokół 1:72 AJ-MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

struna pisze: Zastanawiam sie czy jeszcze nie wyciac mniejszych z drugiej strony.
Jesli sie zdecydujesz to nie zapomnij ich powiekszyc bo te w modelu sa za male ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Scros wiem juz o blaszkach jak sie tylko pojawily, dla mnie najwiekszym bolem jest ich koszt. Ale jak powiedzialem tak robie bazujac na obrazkach blaszek Parta wycinam sam niektore rzeczy.
Prace narazie posowaja sie nieznacznie do przodu. Narazie biore sie za kabine.

Nie bede sie rozpisywal bo narazie nie ma o czym.
Obrazek Obrazek

Przymiarka grubosci dzwi duzych.
Obrazek

Przymiarka na sucho srodka.
Obrazek

Pozdrawiam
StRuNa
ODPOWIEDZ