Samoloty depronowe, styropianowe itd.

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Dobrze kolega pisze
Nie spieszyć się, spokojnie podejść do tematu ...
Zacząć przede wszystkim od aparatury najlepiej takiej, żeby było można ją podłączyć interfejsem do kompa i polatać na symulatorze. Wtedy dokupowujesz pomału to co ci potrzebne, w miedzy czasie budujesz model, ale przede wszystkim ćwiczysz pilotaż na symulatorze !!! i tym sposobem jak już będziesz miał skończony samolot to już niemalże będziesz umiał nim latać...
Największą wagę trzeba przyłożyć właśnie do odpowiedniej aparatury polecam przejrzeć ofertę perfecthobby ze zwróceniem uwagi na Hiteci ...
A co do częstotliwośći to standardem w lotnictiwe jest 35Mhz, rzadziej zdaża się 40Mhz
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

a co myślicie na temat tego:

SEA CAPITAN 3 Fazowy napęd

DŁUGOŚĆ:855mm
ROZPIETOŚĆ: 1060mm
POWIERZCHNIA SKRZYDEŁ: 15dm2
MASA STARTOWA: 820g
PRĘDKOŚĆ LOTU: 16m/s

CZAS LOTU: 15-30min
NADAJNIK: ST/TR/T4F
ODBIORNIK: ST/RE/R4F
SERVO: ST/SE/M09
REGULATOR SZYBKOSCI: 3 Fazowy 18A
SILNIK 3 FAZOWY
AKUMULATOR LiPoli 2200 mAh

MOC: ST/MOTO/BRU2510
AKUMULATOR: ST/LiP/2200
ŚMIGLO: ST/PRO/SE2

do kupienia w Wimarex`ie w Łodzi. Macałem i całkiem zachęca choć jest raczej szybki. Nie wiem czy go nie rozpirze w pierwszym locie... bo obciążenie powierzchni całkiem spore i lot bezsilnikowy raczej chyba kiepsko wyglądać będzie
.
Ale jego bebeszki rokują nadzieje na ewentualny przeszczep...

wrzuciłbym linka ale nie mogę bo cały sklep ma ten sam adres: www.wimarex.com.pl
Crawling rulez
Awatar użytkownika
Grzegorz Nowak (W)
Posty: 242
Rejestracja: wt cze 03 2003, 23:47
Lokalizacja: Łódź-Wieluń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Nowak (W) »

ay, ay captain ;-)

służę pomocą Wujek :D

Obrazek
nie każdy święty garnki lepi
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Brzmi już zdecydowanie lepiej, właśnie ze względu na napęd i zasilanie, ale co do szczegółów ciężko dyskutować bo nie widać na zdjęciu podzespołów ani aparatury. Za tym modelem może przemawiać to, że ma napęd pchający i jak kreta ubijesz to silnik przeżyje. Nie wiem jakie masz lądowisko, ale modelik jest na pływaczkach z tego co widzę. Warto by się upewnić odnośnie tego ile kanałów ma aparatura i odbiornik i ile masz serw do dyspozycji. Nadmienie, że będziesz potrzebował przynajmniej 4 kanałów (w przyszłości)
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

napędzany 8 gramowymi serwami. on ma kółeczka do przykręcenia do kadłuba - takie ala wózek z hipermarketu - ot trójkąciki z blaszki i oś do kółek. co do ilości kanałów to 3 plus przepustnica, co do możliwosci rozbudowy - nie wiem. Aparatura ponoć pełnozasięgowa - typowy E-sky. I tak zakupiłem sobie pada do peceta i mam już FMS-a. wirtualne modele rozbija sie taniej :-) Ja co prawda sporo gram na PS2 - w końcu też dwie analogowe gały, problem mogę mieć jedynie z punktem odniesienia. Bo w grze masz cały czas ten sam - z kabiny bądź za samolotem, tutaj on się nieustannie zmienia. Ale jestem dobrej myśli. Jak go rozpirze to zbuduje jakiegoś powolnego deproniaczka i mu wszystko przeszczepię. taki mam plan
Crawling rulez
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Hehe czy będzie co przeszczepiać to się okaże to zależy tylko od tego z jakiej wysokości się spadnie .... ;) Dobrze, że chcesz ćwiczyć na FS'ie wiem po sobie, że to bardzo pomaga
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

Samolocisko zakupione - troche trzeba było po chińczykach poprawiać - dolne poszycie skrzydeł odkleiłem jednym palcem... Ale spokojnie go sobie szykuję na sezon. Silnik Tower Pro, Lipolki ma od E-sky`a. Równolegle latam na FMS-ie. już jest o tyle dobrze że lecę mniej więcej tam gdzie chcę. Tylko zdrażnili mnie ładowarką z zestawu - ma kabel ładujacy pakiet przez kable wysoko prądowe. Bez balancera, taki zasilacz właściwie, nawet nie wiem czy odcina po naładowaniu. Szkoda pakietu na takie ładowanie. Wiec dłubie zasilacz pecetowy i jakąś małą ładowareczkę do tego choćby E-sky za 49 zeta...
Crawling rulez
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

No to zacząłeś przygodę z lataniem ... teraz już musisz przyzwyczaić się do myśli, że co jakiś czas dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz coś wymienić czy dokupić.
Ładowareczka do Lipoli musi mieć odcięcie prądu przy naładowanym pakiecie, gdyż przeładowanie lipola skutkuje eksplozją (radzę poczytaj sobie jak powinny być użytkowane lipole, dla bezpieczeństwa własnego i pakietu)
Oczywiście balancer jest jak najbardziej wskazany a jak będziesz kupował ładowarkę to najlepiej taką w której będziesz mógł regulować prąd ładowania, przyda się to gdy będziesz miał więcej rodzajów lipoli.
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

A ja kupiłem dziś dwie paczki depronu (3 i 5 mm). Pomarańczowy, lekko prążkowany po długości. Razem trzy dychy. A co do dalszej elektroniki to wszystko zmierza w dobrym kierunku. Jeśli się wkrótce nie odezwę to będzie znaczyło, że się rozbiłem i mi wstyd :roll:
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Jak zaczniesz coś budować to najlepiej wrzuć jakieś fotki, a może pierwszą na tym forum relację z budowy samolotu depronowego zaczniesz ?? ;)
ODPOWIEDZ