Wiosenne nowości Modelika

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Wiosenne nowości Modelika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Modeli Hurricane jest już na rynku kilka, mimo to gdy autor zaproponował mi jego zakupienie i wydanie w Modeliku zgodziłem się od razu. Uważam, że każdy poważny producent modeli kartonowych i plastikowych powinien mieć w swojej ofercie takie modele jak Spitfire, Hurricane i Bf-109. Wersji tych samolotów było tyle, że zawsze będzie to coś innego, a dla modelarzy większy wybór. Model autorstwa Łukasza Fuczka z lekką „waloryzacją”. Poniżej reprodukcja okładki. Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Cena detaliczna 18,00 zł.
Więcej informacji o modelu od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo

Obrazek

Nowy model opracowany od podstaw przez Jerzego Janukowicza głównie na podstawie świetnego modelu plastikowego ITALERI, jaki niedawno pojawił się na rynku. Model plastikowy + zamieszczona wewnątrz broszurka z licznymi zdjęciami oryginału + dodatkowe materiały autora umożliwiły opracowanie bardzo szczegółowego modelu zawierającego pełne wnętrze kadłuba i wieży, silnik itp. Model w polskim malowaniu „Dzielny” - Polskiego 2 Korpusu we Włoszech. Lekko „waloryzowany”. Poniżej reprodukcja okładki. Zdjęcie „surówki” dołączę prawdopodobnie jutro. Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Cena detaliczna 30,00 zł.
Więcej informacji o modelu od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo

Obrazek

Niemiecki bombowiec nurkujący z początkowego okresu II wojny światowej. Bardzo ładny model dwupłata w „zwaloryzowanym” opracowaniu Łukasza Fuczka. Poniżej reprodukcja okładki i zdjęcie sklejonej „surówki”. Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Cena detaliczna 21,00 zł.
Więcej informacji o modelu od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo

Obrazek
Obrazek

Jedna z najbardziej oryginalnych niemieckich konstrukcji lotniczych II wojny światowej – pozostała w fazie projektu. Poniżej reprodukcja okładki i zdjęcie sklejonego modelu. Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Cena detaliczna 18,00 zł.
Więcej informacji o modelu od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo

Obrazek
Obrazek

Nie jest to pierwszy na rynku model kartonowy tego samolotu, ale opracowany jest bardzo przyzwoicie i sympatycznie się go skleja (sprawdzałem osobiście), więc zdecydowałem się na jego wydanie. Nowy autor z Ukrainy uwzględnił luki podwozia i kompletny silnik. Poniżej reprodukcja okładki i zdjęcie sklejonego modelu. Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Cena detaliczna tylko 15,00 zł.
Więcej informacji o modelu od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo
Obrazek
Obrazek

Modeli parowozów wąskotorowych ukazało się już kilka, ale wagonów które można by do nich doczepić niewiele (w przypadku Modelika są tylko w zestawie Kolejki Wilanowskiej). Dla uzupełnienia tej luki pierwszy z nich – platforma czteroosiowa w opracowaniu znanego autora kolejowego Tadeusza Dąbrowskiego. Model jest „waloryzowany”. Poniżej reprodukcja okładki i zdjęcie modelu. Można go już kupić w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Cena detaliczna tylko 15,00 zł.
Więcej informacji o modelu od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo
Obrazek
Obrazek

Kolejny model kolejowy opracowany przez Janka Kołodzieja – „Kierownika”, tym razem w oznaczeniach kolei niemieckich. Poniżej reprodukcja okładki i zdjęcie sklejonego modelu. Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Cena detaliczna 24,00 zł.
Więcej informacji o modelu od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo
Obrazek

Model opracowany starannie i szczegółowo, ale bez wnętrza, co jednych zmartwi, a innych ucieszy. Należy zakładać, że był to tylko prototyp (zbudowano 1 czołg) i dokumentacja wnętrza prawdopodobnie nawet się nie zachowała.
Poniżej reprodukcja okładki. Posiadam model surówki, ale sklejony jest tylko częściowo i nie nadaje się do prezentacji. Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Cena detaliczna 36,00 zł.
Więcej informacji o modelu od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo
Obrazek

Kontynuując serię modeli polskich samochodów tym razem proponujemy symbol początków naszej powojennej motoryzacji – „Warszawę”, produkowaną na licencji rosyjskiej „Pobiedy”. Ze względu na obłe kształty model był bardzo trudny do opracowania i niewątpliwie nie będzie łatwy do sklejenia, tym bardziej, że autor uwzględnił wnętrze pojazdu i silnik pod otwieraną maską. Najbardziej doświadczeni modelarze mogą się dodatkowo pokusić o otwierane drzwi (wersja osobowa). Uprzedzając ponowne uwagi w stylu „model Warszawo-podobny” przypominam, że jest to model kartonowy.
Poniżej reprodukcje okładek i zdjęcia (nie najlepiej niestety) sklejonych „surówek” obu modeli. Kolory w wycinance są takie jak na okładkach. Oba modele są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Ceny odpowiednio: 21,00 i 18,00 złotych.
Więcej informacji o modelach od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwa modele tego samego samochodu pancernego zabudowane na różnych podwoziach: na krótkim Forda-A (1932 r.) i na długim Gaza-M1 (1938 r.). Pierwszy w republikańskim malowaniu z hiszpańskiej wojny domowej (lekko waloryzowany), drugi w typowym malowaniu sowieckim bez waloryzacji. Modele posiadają:
o kompletne ramy wraz z zawieszeniem, wałami, rurą wydechową itp.
o kompletne wyposażenie przedziałów silnikowych;
o całkowite ukompletowanie wnętrza pojazdu i wieży;
o obracające się wieże i ruchomy k-m
o otwierane włazy i drzwi pojazdów;
o otwierane luki dostępu do silnika;
o obracające się wszystkie koła;
Każdy z modeli można wykonać również w wersji uproszczonej (bez wnętrza). Poniżej reprodukcje okładek i zdjęcia "surówek". Modele są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Cena detaliczna każdego z nich wynosi 24,00 złote.
Więcej informacji o modelach od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
piotrekjjj
Posty: 39
Rejestracja: pn wrz 10 2007, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrekjjj »

A niech mnie!

Kuszą mnie te wąskotorówki, ale kiedy to wszystko sklejać...
Skończony - Px29, Pt47, Py27
W budowie - Od2
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

No no, :) te radzieckie (nie wiem czemu Modelik nazywa je rosyjskimi ???) samochody pancerne wyglądają obiecująco :)
Awatar użytkownika
Aras45
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 04 2005, 19:48
Lokalizacja: Krk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aras45 »

Witam.Jak dla mnie Chi-re "rzondzi" :D:D długo na niego czekałem.Wg mnie Warszawy nie powinny być wydawane, a dostępne do pobrania, bez kolorów, itd., ponieważ nie uda się uzyskać pięknej sylwetki tego samochodu bez użycia szpachli i tym podobnych w standardzie.Co do oceny proponuje się wstrzymać, dopóki ktoś nie będzie miał tych modeli w ręku.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stazi
Posty: 132
Rejestracja: śr lip 14 2004, 22:40
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stazi »

Q22Q a możesz mi napisać co winna jest polska motoryzacja- czyli w tym przypadku samochód Warszawa że Cię zniechęciła?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3217
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 98

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Wg mnie Warszawy nie powinny być wydawane, a dostępne do pobrania, bez kolorów, itd., ponieważ nie uda się uzyskać pięknej sylwetki tego samochodu bez użycia szpachli i tym podobnych w standardzie.
No to czekam na pojawienie się takowych na www.aras45.pl/do_pobrania/warszawa
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3217
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 98

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Witam, nie winna mi Warszawa lecz opracowanie "Warszawy".
Mam nadzieję, że niebawem na www.q22q/warszawa/sklep pojawi się oferta wypasionego, zgodnego z oryginałem w 99% modelu tego dziwnego (amerykańsko-radziecko-polskiego) samochodu.

Oczywiście można oczekiwać modelu HIGH-TECH ale 85% ludzkości klejącej modele nie ma zamiaru poświęcać połowy życia na sklejenie takowego i modele uproszczone są wg mnie bardziej oczekiwane niż jakiś tam FULL-WYPAS w dodatku 3 razy droższy niż te mniej skomplikowane. No i ilu ma plany i suwmiarkę oraz odpowiedni krzywik aby zbadać jego zgodność z planami ?

Osobiście olewam wnętrza pojazdów - w szczególności czołgów i innych transporterów opancerzonych - więc być może jestem stronniczy.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Ooo, Hs 123, no proszę. :) Fajnie, ten z MM to był mój pierwszy zaczęty samolot. Szkoda, że cieniowanie powierzchni krytych płótnem, które można obejrzeć tutaj, wygląda tak nierealistycznie. Mam nadzieję, że w druku będzie lepiej, bo tego nie da się nijak naprawić.

Szkoda, że I-16 jest zielony, czyli taki sam, jak inne dotąd wydane.

Co do Triebflugela, to pisze się Jäger, a nie Jager.
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

"Osobiście olewam wnętrza pojazdów - w szczególności czołgów i innych transporterów opancerzonych"

Tempest możesz liczyć na moje pełne poparcie ! :)

Serdecznie pozdrawiam
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Łukasz - a jest cokolwiek w tych zapowiedziach, co Ci się podoba, czy umiesz tylko na nie?

Tempest - coś ty się taki haker zrobił? Wszystko byś tylko ładował z internetu - daj młodzieży zarobić :-)
TAD
ODPOWIEDZ