Nowość Spitfire 1/10 RC Radiocontrol

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

Raduss
Posty: 128
Rejestracja: wt cze 14 2005, 21:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raduss »

Dzięki za ostrzeżenia, czyli i dziś firma nie zmieniła swoich praktyk. Myślałem , że po upływie paru lat nasz wolny rynek dzikiego wschodu już się nieco unormował i ucywilizował . Kiedyś próbowałem "bawić" się w budowę ceglanego zamku, ale zrezygnowałem po kilku numerach z tych samych powodów co Wujek.

Czy to nie dziwne, że ta sama firma nieco inaczej traktuje klientów na zachodzie i inaczej tych zza Odry. Raczej nie chce mi się wierzyć, że np DeAgostini.eng lub .de stosuje taką samą politykę co u nas. ;-/

Ja odpuszczam, a śmigełko przykleję w kąciku modelarskim. ;-P
Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 05 2008, 7:55
Lokalizacja: Żarki Letnisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bizon »

Ale z czym problem kupić gotowy model na raty. Teraz każda porządna firma sprzedaje na raty modele.
Druga rzecz jaka mi się nasuwa to wykonanie projektu z tego co widziałem na stronie dźwigar jest zrobiony z deseczki balsowej. Z tego co widać to przy twardszym lądowaniu to model łamie się na pół :-?
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Powiem tak miałem prenumerate z tej firmy gazetę radio control z subaru i nie mogę powiedzieć nic złego na tą firmę. Jedna rzecz z którą się zgodze to to że rezczywiście nie pakują odpowiednio przesyłek, jednak gdy mi w w dwóch numerach połamano części, to złożyłem reklamacje i po dwóch tygodniach dotarła do mnie przesyłka z nową częścią.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Witam!
Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś wątpliwości, to trzeba dodać, że Spitfire na pierwszy latający model zupełnie się nie nadaje!!! Ja nie udaję, że jestem specem, bo sam latam elektrykami i do tego na razie górnopłatami. Uczyć się latać na dolnopłacie praktycznie akrobacyjnym samemu, bez pomocy instruktora modelarstwa, to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Model taki skasuje się w pierwszym locie i skończy się najpewniej porzuceniem modelarstwa RC. Samolot, nawet lekki, nie jest zabawką. Sam widziałem kiedyś jak ktoś zaliczył kreta i poszedł po łopatę żeby silnik wykopać. Taki model pikujący pionowo ma energię pocisku małego kalibru. Jeśli ktoś chce zacząć latać, to niech lepiej kupi sobie coś małego z depronu i tym uczy się latać. Może się trochę rozpisałem, ale naprawdę nie warto zawracać sobie głowy takimi "modelami".
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ