Holownik Banckert z Billing Boats [Relacja]

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

Witam po dłuższej przerwie wrzucam foty tym razem tylko bebechy. Jakiś czas temu zakupiłem regulator. Napisze tak to najtańszy regulator jaki widziałem 110 zł ( dwukierunkowy do łodzi ) i jest on znakomity. Nie widzę jakiej jest on firmy nazywa się EL Model ESC – 110A. Parametrami bije wszelkie inne średnie a nawet drogie regle. Ma Świetny zakres napięciowy 6-12V co dla moich akumulatorów ( 6V ) jest idealnym rozwiązaniem ( większość regli jest na 7,2V)
Prąd max do przodu to Az 110A a do tyłu 40A. oprócz tego BEC posiada wytrzymałość 3A do porównania Hitec EZX-R i EZX-R pro tylko 800mA.
Mając kompletne bebechy mogłem już wszystko ostatecznie zamontować. Regiel jest automatyczny nie wymaga programowania. WADĄ JEST TO ZE TRZEBA ZROBIĆ WŁASNORĘCZNIE JAKIŚ WYLĄCZNIK by odciąć zasilanie w modelu.
Skrobnął bym cos wcześniej ale miałem małą awarie w modelu, przy plątaninie kabli w nadbudówce ( oświetlenie modelu ) gdzieś pojawiło się zwarcie. To znaczy wiem gdzie ale nie wiem czemu . Efekt był taki ze w przeciągu 3 sec izolacja na kabelkach żarówki z tylnej nadbudówki dosłownie się zwęgliła. Musiałem usunąć awarie i posprawdzać inne kabelki. Mam nadzieje, że wszystko już jest ok. :p
Fotki poniżej pokazują co i gdzie jest umieszczone.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W dziobowej części kadłuba dorobiłem wręgę pseudo kluzę na balast
A balastem będzie ten o to piękny plaster ołowiu :P
Obrazek
Pomimo że model już teraz jest ciężki ( 2 akumulatory żelowe ) plus mnóstwo mosiądzu bebechów, model nadal nie zanurza się na dziobie do linii wodnej a nawet ma lekki przechył w prawo ;/
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

No i po długich miesiącach budowa mojego „Benka” zmierza ku końcowi. W prawdzie brakuje jeszcze kilka detali i części ale praktycznie jego wygląd się już nie zmieni. Niestety nie ma czasu ( może i ochoty ) :p wybrać się na modelarnie i dorobić brakujące elementy, a są to:
- ponton na tylnej ścianie głównej nadbudówki ( za masztem na banderę )
- bębny na liny które SA bardzo charakterystyczne dla owych holowników znajdować się będą po bokach tylnej części nadbudówki głównej.
- bosaki
- bandera :p
- podstawka :D
Więcej grzechów nie pamiętaj i obiecuje fotki skończonego modelu wraz z jego wodowaniem
A tym czasem zapraszam na jeden z ostatnich pokazów tego co dzióbałem ponad 2 lata :] jak ten czas zleciał. Analizując cała budowę ze strachem w oczach dochodzę do wniosku z model zrobiłem prawie w 80% od nowa. Jedynie co wykorzystałem z zestawu to wytłoczkę kadłuba parę części mosiężnych ( nie wszystkie ) kilka plastikowych detali, sznurki , kalkomanie :p wał śrubę hmmm i to tyle :P
Przy okazji tego małego wywodu wielkie dzięki dla 2 mistrzów polistyrenu dla Grzesia za namówienie mi żebym owy model przerysował na polistyren, za zarażenie mnie tym materiałem ;) oraz dla Tomka za rady i doping :).Dzięki wielkie także wszystkim odwiedzającym i dopingującym Piotrkowi oraz Balrog’owi :).
No a na koniec kilkanaście forteczek ( wiem ze nie wszystko jest ok. ale wybaczcie jest to mój PIERWSZY MODEL RC )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A na deser fotki nocne :p
Poniżej zamieszczam kilka fotek oświetlenia modelu by pokazać ze czas spędzony przy dłubaniu nad elektryka się opłacał, nie ma zwarć :P wszystko śmiga:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

pieknie wygląda pod oświetleniem :twisted:
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Model bomba! Gratulacje (prawie ;) ) ukończenia!!! Do "kropki nad i" brakuje jedynie prób morskich ale rozumiem, że w obecnych warunkach hydro-meteo tj. 20 cm warstwie lodu na okolicznych zbiornikach wodnych i temperaturze powietrzna uniemożliwiającej - nawet twardzielom - wyjście na papierosa, rozumiem, że to problematyczne ;) Mnie osobiście najbardziej podoba się mapka nawigacyjna i skrzynka z narzędziami koło wciągarki kotwicznej - rewelacja! Teraz sobie trochę odpocznij i naprzód z kolejnym modelem :D. Pozdrawiam!
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Fajny model choć po włączeniu oświetlenia w sterówce kapitanowi i załodze tam przebywającej należałoby rozdać okulary przeciwsłoneczne :D Trochę tam za jasno jest. Może da radę trochę to światło przytłumić malując jakimś żółtym 'clearem' jego źródło.

Co do klimatu to nie wiem czy nie należy przerzucić się na budowę modeli lodołamaczy. Jak zobaczyłem ostatnią fakturę za gaz (na szczęście rachunki płaci moja żona) zacząłem rozglądać się za lokum w okolicach morza śródziemnego ;-)
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

W rzeczywistości nie świeci to tak mocno, weź poprawkę ze to aparat i kontrast, nocne zdjęcia zawsze maja większy kontras i przepalenia. Po za tym nie czepiajmy się szczegółów zamontowałem żaróweczki 6V więc co jak co ale jest to światło zbliżone do prawdziwych żarówek na okręcie. Kloszy nie będę malować clearem tym bardziej żółtym bo to nie żarówki sodowe by świeciły na żółtawo .
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

Witam serdecznie po przerwie
Tak jak wcześniej wspomniałem model jest prawie kompletny. Na dzień dzisiejszy kończę ostatnie części. Do dziś wykonałem drobne detale w wyposażeniu czyli siekierka, drążki, bosaki. Wykonałem także antenę która w rzeczywistości jest metalowa i połączona rzeczywiście z odbiornikiem. Na koniec zostały mi bębny na linę :
Obrazek
A także platformę na której w jednostce „ Banckert” znajduje się ponton ( tylna część nadbudówki dziobowej ):
Obrazek
Myślę że w przeciągu 2 tyg powinienem skończyć wszystko, podstawkę oraz jakaś skrzynie. Teraz czekać na dobra pogodę i pierwsze wodowano ;)
Pozdrawiam i zapraszam na nowa relacje którą za jakiś czas przedstawię, a konkretnie modelu dobrze znanego HMCS Snowberry” Tomku dzięki za pomoc :P
pozdrawiam
ODPOWIEDZ