I Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych Wwa

kalendarium

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Z tego co wiem to publiczność tego dokonała...
Właściwie to nie nazwałbym tego nieznajomością savoir vivre'u tylko bezmyślnością i brakiem szacunku dla czyjejś pracy. Jakiś cymbał pewnie chciał koniecznie sprawdzić czy ta osłona da się może przypadkiem zamknąć... Mam nadzieję że uszy go pieką...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Maciek_66
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 31 2008, 19:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek_66 »

W pewnym momenci stałem przy autach cywilnych i podeszło dwóch ludzików z publiki. Jeden z nich złapał paluchami za pokrywę silnika i sobie podniósł. Ryknąłem na gościa, ale po wyrazie twarzy mam spore wątpliwości czy coś do niego dotarło. Trochę na niego patrzałem i nie zauważyłem, żeby coś więcej dotykał, ale...
dexterteam
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 12 2007, 8:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dexterteam »

Osłonka się urwała już w Porąbce też z niewiadomego powodu, W Lublinie odpadła przy wyjmowaniu z pudła, albo chwilę potem, więc widać i tym razem znowu odpadała.

Szkoda że nie mogłem być :(
------
Wszystkie moje modele możesz zobaczyć na http://www.papermodels.eu
Awatar użytkownika
BERP
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 22 2005, 9:55

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BERP »

Cześć

W Porąbce została oderwana a była solidnie przyklejona, Lublin tu do transportu przyłapałem ja tylko na słabszy klei po to by na wystawę zrobić już wszystko na sztywno zrobiłem to na tyle solidnie, że teraz wyrwano ją naruszając poszycie, do którego była przyklejona ..trudno naprawię :(.

Zgadzam się z Laszlikiem wszystko wynika z nieświadomości oglądających,niewiedzy w delikatności tematu oraz nakładu pracy, jaki jest potrzebny do tego żeby taka przysłowiowa osłona została wykonana, jako otwarta.

Pozdro
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Na jednej z imprez modelarskich modele były tak poukładane na stołach że powstało wolne miejsce szerokości ok. 0,5 m .
W ty miejscu , w czasie przyznawania wyróżnień , "pomysłowa" mamusia posadziła małe dziecko , sama (jak i również tatuś) skoncentrowana na wręczaniu tychże wyróżnień . Dzidziuś z nudów zaczął sobie siedząc ... podskakiwać .
Wraz z dzidziusiem ... podskakiwały modele kartonowe na dwu stołach !
Nie można było nie zareagować . Bardzo się starałem zachować opanowanie .

Niektórzy Organizatorzy do pilnowania rąk zwiedzających potrafią zaangażować np. zastęp Zuchów lub Harcerzy ... widziałem miny tych których spotkała uwaga harcereczki : " ... proszę Pana modeli nie można dotykać , tutaj to jest napisane . "
Dyskusji z małą dziewczynką w szarym mundurku nie było . Był wstyd .

Wujek .
Awatar użytkownika
Bushi84
Posty: 60
Rejestracja: ndz lis 02 2008, 13:41
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushi84 »

Dzięki za relację zdjęciową i komentarze.
Ja również byłem na konkursie w charakterze sędziego oceny.
Jeśli chodzi o zaangażowanie LOK w tą imprezę to jest ono praktycznie zerowe. LOK ufundował 4 puchary i dał swoją flagę.
W niedzielę widziałem faceta, który przyniósł te puchary, po czym zwinął się z imprezy w tempie natychmiastowym.
Uszkodzenia modeli to nie wina sędziów tylko publiczności. Organizator (festiwalu a nie konkursu) zapewniał ochronę, która miała pilnować, żeby ludzie bez identyfikatorów nie mieli wstępu na teren konkursu i nie dotykali modeli.
Jak było w praktyce - ochrona siedziała sobie przy wejściu i pierdziała w stołki, albo robiła fotki z maskotką ING Banku.
Dwie osoby patrolowały halę z częstotliwością 3 razy dziennie. Ja sam interweniowałem kilkukrotnie gdy pozbawione opieki dorosłych "kajtki" robiły modelom testy wytrzymałościowe. Po jakimś czasie przychodziły osoby „pilnujące” dzieci, ale nie wdawałem się z nimi w dyskusje na temat opieki i wychowania. Ich nieskażone żadną myślą twarze mówiły mi, że to nie ma większego sensu.
Cóż, ludzi się nie upilnuje, na przyszłość trzeba będzie załatwiać barierki, lub inne osłony modeli.
Organizator planuje w następnym roku kolejne zawody. Jeśli macie jakieś propozycje dotyczące organizacji, ilości i rodzaju klas, nagród, itd. to piszcie na forum. Organizatorzy będą przeglądać fora internetowe dlatego wszelkie opinie są bardzo pomocne.
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No, skoro mamy tym razem cały rok do dyspozycji, to mozna pokombinować, żeby ta impreza nabrała rozmachu, bo to co było teraz, to raczej konkursem nie możnaby nazwać chociażby z racji ilości wystawionych modeli, przynajmniej kartonowych. Uważam także że jeżeli za rok konkurs modelarski będzie po raz kolejny imprezą towarzyszącą jakimśtam innym mistrzostwom, to będziemy mieli powtórkę z rozrywki w kwestii zniszczeń, tyle że prawdopodobnie na większą skalę jeżeli wystawi się więcej chętnych. Prawdopodobieństwo zniszczenia modelu maleje, kiedy jest on wystawiany na wystawie, gdzie ogląda go publika która przychodzi specjalnie po to by go obejrzeć, a nie w większości przypadkowi gapie, którzy nie maja o tym bladego pojęcia. Oczywiście zdarzają się także incydenty na imprezach typowo modelarskich. Wiadomo że nie tylko modelarze przychodzą oglądać inne modele, ale wydaje mi się że prawdopodobieństwo uszkodzenia jest po prostu mniejsze.
Co do miejsca, to byłoby naprawdę fajnie, gdyby za rok moznabyłoby tam zrobić duże zawody, ale tak jak powiedziałem wcześniej, bez żadnej innej imprezy w tym czasie.
Podejrzewam jednak ze drogo by to kosztowało, z racji wielkości obiektu, choć to tylko moje przypuszczenia. Nie organizowałem tego więc nie wiem napewno.
To tak na poczatek dyskusji, może uda się wzbudzić wieksze zainteresowanie tematem.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Andrzej S.
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 13 2005, 13:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej S. »

Zgadzam się z Laszlikiem, bardzo dobre miejsce na organizowanie imprez modelarskich, dużych impez- przestronna hala, dobre oświetlenie, dobry dojazd, miejsca parkingowe. Znając jednak obłędne warszawskie ceny wynajmu potrzebni są sponsorzy. Gdy ich nie ma, wystawa stanie się ciekawym dodatkiem do Mistrzostw Gier Wszelakich, jak było w ten weekend. Trzeba imprezę nagłośnić z dużym wyprzedzeniem w światku modelarskim, aby każdy z dużym wyprzedzeniem mógł ją umieścić w swoim kalendarzu, oswoić siebie i rodzinę że trzeba tam być. Inny problem to baza noclegowa, nie od dzisiaj wiadomo że z tym też jest krucho w Warszawie, mało kogo stać na nocleg w iluś tam gwiazdkowym hotelu. Aby nie była to impreza modelarze-modelarzom, trzeba pokazać ludzią że coś się będzie działo w ich okolicy, dzielnicy, mieście- może jakieś plakaty- informacje w szkołach. Co do barierek na wystawie- trudno będzie podziwiać kunszt modelarza z odległości metra gdy elementy modelu były tworzone pod lupą.
Refleksja na gorąco
Pozdrawiam
Andrzej S.
krzysiek74

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzysiek74 »

Bushi84, sędzia oceny, napisał

"Organizator (festiwalu a nie konkursu) zapewniał ochronę, która miała pilnować, żeby ludzie bez identyfikatorów nie mieli wstępu na teren konkursu i nie dotykali modeli. :

Nie bardzo rozumiem, panowie chcecie się bawić tylko w swoim towarzystwie? Bez publiki? To tak jakby przedstawienie w teatrze organizować tylko dla aktorów. Chyba pomyłka?
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Bushi84 , sędzia oceny , napisał :

"Wstęp na teren festiwalu (więc także na wystawę modelarską) w niedzielę 9.11.2008 jest wolny i całkowicie bezpłatny.
Hala jest otwarta, każdy może tam bez problemu wejść za darmo.
Jeśli chodzi o sobotę 8.11.2008 czyli pierwszy dzień konkursu to:
Wejście na teren całego festiwalu jest zamknięte dla ludzi nie biorących udział w imprezie."

krzysiek74 z wiadomych tylko sobie powodów napisał :

"Nie bardzo rozumiem, panowie chcecie się bawić tylko w swoim towarzystwie? Bez publiki? To tak jakby przedstawienie w teatrze organizować tylko dla aktorów. Chyba pomyłka?"

Zaczynamy już tworzyć specyficzną , znaną z wielu podobnych tematów atmosferkę , podsumowując środowisko i debiutujących organizatorów ???

Wujek .
ODPOWIEDZ