Moja pierwsza kartonówka

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

barman44
Posty: 61
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 19:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barman44 »

Pierwszy sklejony przeze mnie model kartonowy to Sopwith Pup MM 1/95. były to wakacje 96 r. skleiłem go do końca tylko był mały problem z dźwiarami ale ogólnie ok. spodobało mi się to bardzo i akurat w kiosku była burza to ją skleiłem kolejną a potem to juz po kolei jak tylko wychodził MM.
Awatar użytkownika
mr_tom
Posty: 125
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 14:05
Lokalizacja: Lesko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr_tom »

No to Barman widze że zaczynaliśmy podobnie. Ja jako pierwszego zabrałem sie za MIGa 29, który był wydany w kolejnym numerze. Model niestety spłonał przed ukończeniem, bo coś nie chciało w nim pasować. Jak się okazało na środku oś kadłuba odbiegała około 5 mm od linii prostej. Potem jeszcze było kilka niewypałów. Pierwszymi dokończonymi modelami były RWD4 i 5bis. Niestety nie zachowały się do dzisiaj. Między tymi modelami były dość spore przerwy. Teraz po raz pierwszy skończywszy Hurricana zabrałem się odrazu za Wilka (okręt)
Awatar użytkownika
Piotti
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 03 2004, 14:29
Lokalizacja: W-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotti »

Tralowiec ..... Jaskólka z MM, pamietam szpary w burtach:) i kolejnosc sklejania taka na opak. Najpierw burty pozniej poszycie.Brrrrrrr.
Pozniej jakos tak nic.... i Tobruk, i znowu dziury w burtach:((((i wreszcie Tralowoec....Kormoran. Ten ze wzgledu na poszycie kadluba wyszedl super:))))) oczywiscie w moim mniemaniu.

A ktory model wspominacie najmilej? Tak ze cisnienie skacze?

Moj to .....Vittorio MM 11-12/83. Wystarczy ze zobacze okladke a pamiec przywoluje miodowe oczy pewniej slicznej dziewczyny z Olsztyna:)))
Awatar użytkownika
Ślimak
Posty: 62
Rejestracja: czw lip 29 2004, 7:23
Lokalizacja: Borne Sulinowo (wcześniej Szczecinek i Toruń :) )

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ślimak »

Mój pierwszy raz to nieśmiałe podejście do Sołdka z MM, skończyło się na próbie sklejenia poszycia przy wale napędowym śruby. (miałem wtedy 8 albo 9 lat )Następny to o ile dobrze pamietam, Ła-7 też z MM, a ostatni to Me-109 z MM, potem odkryłem świat plastików. A przez przypadkowe trafienie na to forum od trzech miesięcy mam w domu zowu pełno ścinek papierowych ;)
A takie coś robię w realu ;)
Majówka z ASG http://pl.youtube.com/watch?v=ti2nEMwScwc
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Mój pierwszy to PZInż wz.34 z GPM. Model jest "lekko" krzywy. Chcę go zrobic kiedys zrobic jeszcze raz
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Ep09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ep09 »

Mój pierwszy model to plastik i chyba szybowiec Bocian, miałem 7 lat, następny był Łoś,nawet udał się. Z papieru natomiast jakiś kuter torpedowy z MM numer 2/85, spłonął na rzeczce. :lol:

Pozdrawiam Maciek
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Ja zapomniałem napisać że wcześniej robiłem plastiki
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
TomekPk
Posty: 62
Rejestracja: pn wrz 27 2004, 15:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TomekPk »

Mój pierwszy model skleiłem dwa tygodnie temu i był to wydruk z płyty MM Star 21. Z daleka to nawet przypomina samochód, z bliska też. Po jego sklejeniu to miałem taki dziwny wyraz twarzy :lol: chyba ze dwie godziny. Następnym modelem w kolejce było już coś chyba trudniejszego(jak na mnie) a mianowicie działo SU-76M z MM. Może nie wygląda idealnie raczej jak by na minę wjechało, ale mi się podoba - również tutaj wystąpił dziwny efekt po sklejeniu :lol: (chyba to zaraźliwe i zostanie do ostatniego modelu). Następne w kolejności będzie działo SU-100. Po sklejeniu tych modeli nasunęła mi się taka uwaga- nieważne ile postów się przeczyta, ile rad się dostanie to i tak najważniejsze jest własne doświadczenie. Już nawet klej BCG się ze mną zaprzyjaźnił (na początku kleiłem, co chciał i gdzie chciał. Bywało tak, że jedną część elementu skleił, a na drugą się obraził, a na Butapren to już na balkonie za zimno-co to było by zimą). Tak, więc dążę do wprawy, bo czekają ma nie poważniejsze modele - samochody ciężarowe.
Awatar użytkownika
Farmer
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 19 2004, 14:28
Lokalizacja: Sosnowiec
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Farmer »

King George V powstał w latach 1987-1990, wiele części nie przykleiłem bo i po co, wydawało mi się że, bez paru szczegółów również będzie się dobrze prezentował (jakże się myliłem).
złoty smok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: złoty smok »

ja zaczynałem od plastikowych chyba rwd 6 .... :-? a karton to chyba był łoś z mm dostałem od wójka ;-) ale posłuzył do nasuki latania :twisted:
ODPOWIEDZ