*[Galeria/Okręt] Niszczyciel "Le Terrible" MM 9/1985

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Raven666
Posty: 33
Rejestracja: sob cze 27 2009, 23:36

*[Galeria/Okręt] Niszczyciel "Le Terrible" MM 9/1985

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raven666 »

Witajcie,
Przeglądałem od jakiegość czasu to forum, w końcu postanowiłem się zarejestrować. Po drobnych problemach w końcu mi się to udało :)
Na początek może kilka słów o sobie - jako iż nie zauważyłem odpowiedniego wątku, a kultura wymaga, coby się przedstawić ;-)
Na imię mam Grzegorz, rocznik '81, mieszkam w Ciechanowie. Od 2005 mgr biologii, choć w zawodzie nie pracuję niestety...
Od wczesnej podstawówki sklejałem plastikowe samoloty w 1:72, oczywiście bez malowania (farby były wtedy nie ma moją kieszeń, zamiast kilku farb mogłem mieć nowy model). Miałem tego ok. 100, ale z czasem wszystkie się "rozleciały" w różne strony. Pod koniec podstawówki "odkryłem" modele kartonowe. Zachciało mi się skleić okręt, a że plastikowe były drogie, wyboru nie było: zmiana tworzywa Pierwsze moje okręty były to waterlinery w 1:400, miałem Groma i Błyskawicę. Potem był Nurnberg z MM w 1:200, i ta skala już mi została...
Z modelarstwem rozstałem się na jakieś 9 lat - były inne priorytety: szkoła średnia,matura, studia, piwko, fajki, imprezki
Obecnie moimi ulubionymi klasami okrętów są drugowojenne niszczyciele i krążowniki ciężkie, jednak ze względów gabarytowo - finansowych sklejam tylko te pierwsze. Marzy mi się kolekcja niszczycieli z II w. św.....I te marzenie staram się zrealizować Pozostałe zainteresowania to: ornitologia, ekologia, a także metalurgia (stary Kat, Ironi i Helloween rządzą
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, zwłaszcza z północnego Mazowsza (Ciechanów i okolice).

Tyle o sobie samym, teraz pora na "Strasznego":
Okładka:
Obrazek

Na tym forum to moja pierwsza galeria. Zapewne część forumowiczów zna ją z innych forum, ale tu też musi być jakiś mój debiut :smile:
Zatem kilka słów o samym opracowaniu - wrażenia itp...
Model sklejony został z oryginalnej wycinanki w latach 2007/2008. Sklejało się go bez większych zgrzytów, jedynie na rufie poszycie burtowe trzeba było nieco przyciąć. Model, choć dobrze zaprojektowany, niestety z oryginałem niewiele ma wspólnego. Trochę go jednak zmodyfikowałem na podstawie Profili Morskich, aby bardziej przypominał rzeczywistą jednostkę.
Mam nadzieję, że dzięki wysiłkom RomanaC doczeka się nowego opracowania i wydania drukiem....
W razie pytań - pytajcie :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości...
KarolAnt
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 15 2009, 23:39

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KarolAnt »

Gratuluję, może i ja kiedyś też będę tak umiał sklejać okręty. Piękny model, ładnie sklejony. I proszę można zrobić pięknego z Małego Modelarza i to liczącego ponad 20 lat. Dno jest chyba pomalowane, a czy góra też ?
Raven666
Posty: 33
Rejestracja: sob cze 27 2009, 23:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raven666 »

KarolAnt, musiałem malować całość, nie tylko dno - a nie lubię malować modeli, dlatego kartony sklejam :). Kolory w starym MM pozostawiały wiele do życzenia, poza tym nie odpowiadały stanowi na 44 rok.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości...
ODPOWIEDZ