*[Relacja/Kolej] Od2 1:25 Modelik

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Własne dużo lepsze niż kupne :D
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Czesc

Wstyd się przyznać, ale model od czerwca jest skończony, tylko nie miałem czasu zrobić galerii... Model niektórzy widzieli na zlocie we Wrocławiu - to świadczy o tym jakiego miałem lenia, w koncu to już wrzesień :)

Jako że dzisiaj była w miare fajna pogoda, słonko i brak deszczu, więc zrobiłem serie fotek swojemu czajnikowi.
Model skończony - dla wielu z Was pewnie takim nie jest. Nie ma brudzingu, nie ma węgla, torowisko raczej symboliczne (nie ma pełnych mocować, nie ma łącznika odcinków szyn) ale dla mnie jest :) Na razie nie planuje następnego. Klejenie trwało dla mnie stanowczo za długo. Czasu nie mam wogóle, a wkrótce będzie jeszcze mniej, więc następne coś będzie mniej czasochłonne.

zapraszam do oglądania

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kabina
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i parę fotek w środowisku naturalnym :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj

Gratulacje z okazji ukończenia modelu. Prezentuje się bardzo ładnie i wcale nie musi być brudzony.

Dokładność i czystość wykonania - to należy bardzo docenić.

Moim zdaniem przemyślenia na przyszłość wymagają:
- malowanie wiązarów, które mi osobiście się nie podoba "szarość"
- gabaryty haka i sprzęgu "zbyt delikatne"
- wodowskaz " średnica"
- kurki probiercze "gabaryty"
- przednie zgarniacze, które powinny być rozgięte na zewnątrz (nad szyny)

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

- wiązary też średnio mi się podobają. Nie wiedziałem jaką farbą pomalować, a na Humbrol 53 to się nieźle nabrałem.. Zupełnie inna niż to co pamiętałem z dawnych plastikowych czasów... Raz pomalowałem, zamontowałem bo przy sztucznym świetle wyglądało ok. Potem przemalowałem ale dalej to nie to. Wiązary nie są szare, tylko troche metaliczne, ale mimo wszystko nie wygląda to naturalnie.
- hak z wycinanki, sprzęgi przerobione na 3D (drut zamiast papieru) i na pewno wyglądają lepiej jak te co były. Ostatnio sporo sprzęgów widuje, nie wyglądają znacząco delikatniej
- Masz racje, wybrałem najcieńszy wkład długopisowy jaki miałem. Nie wiem co bym mógł użyć żeby było lepiej,
- troche imrowizowałem, A to i tak 2 wersja, mocno odchudzona :)
- ups :) może się przerobi (MOŻE, bo nie wiem co z tego wyjdzie. Są zaglutowane i nie chce rozwalić)
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Mnie się podoba i bez brudzingu :-)
Elegancki parowóz Ci wyszedł. Gratulacje z okazji ukończenia!
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
Awatar użytkownika
maniek72
Posty: 81
Rejestracja: ndz lut 15 2009, 12:04
Lokalizacja: Solec Kujawski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maniek72 »

Witaj

Gratulacje z okazji ukończenia modelu.
Fajnie wygląda taki czyściutki. ;-)
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

No Łosiu, kierownik jest wielce ukontentowany Twoją robotą ;-)
Rurka wodowskazu - można poprosić pielęgniarkę o kapilarkę, którą pobiera pacjentom krew z nakłutego paluszka.
Wiązary - ostatnio (przy Tp4) pomalowałem je metalizerem Humbrola - tym samym co koła. Na kołach go polerowałem, na wiązarach nie. Ba, nawet przybrudziłem .
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Łosiu, przyjmij moje gratulacje. Twój pierwszy model parowozu wygląda bardzo ładnie, widać, że masz duży potencjał. Piszesz, że klejenie trwało stanowczo za długo. A nie czujesz teraz satysfakcji z wykonania pięknego modelu ? Nie cieszy on Twojego oka ? Przecież największa przyjemność jest z klejenia, więc co za różnica, czy skleisz jeden parowóz, czy w tym samym czasie trzy samoloty ? Mam nadzieję, że jednak zmienisz zdanie i zrobisz jeszcze jakiś parowozik do kolekcji.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Awatar użytkownika
nebucadneccar
Posty: 74
Rejestracja: ndz lip 24 2011, 18:12
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nebucadneccar »

Ja co prawda nie mam doświadczenia w budowie parowozów ale mam za to poczucie estetyki. I ono nie pozwala powiedzieć mi złego słowa na twój model! Jest świetny! Też bym chciał żeby moja pierwsza kolejka była takiej jakości. Co do wodowskazu to wnioskując z rozmowy powinien być nieco mniejszej średnicy. Ostatnio w związku z innym moim eksperymentem zakupiłem wenflon. Po rozłożeniu go na czynniki pierwsze zauważyłem, że jest tam właśnie taka cienka, przeźroczysta rurka. Tu zapewne byłaby idealna. Zaletą jest dostępność w każdej aptece za 3zł. A elementów do wykorzystania bardzo dużo, w tym igła o średnicy 2mm.
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Dziekuje wszystkim za pozytywne opinie :) Szczególnie miło to słyszeć (czytać) ze strony Autora. A to przede wszystkim Tobie Kierowniku należa się gratulacje - model naprawde fajnie zaprojektowany, jedynie z kominem miałem problem, musiałem dorabiać przejście dymnicy do komina, reszta przeróbek to moje kaprysy. Nic tylko siąść i kleić, sama przyjemność.

Mariusz - Dzięki :)
to nie kwestia jakiegoś urazu do parowozów, niczego nie wykluczam. Tyle że mam pełną szuflade różnych modeli z których każdy chciałbym skleić. W tym tempie to nie mam szans na seryjne klejenie parowozów :) Lubie różne dziedziny techniki i u mnie samoloty, czołgi, okręty i parowozy w równym szeregu czekają na swoją kolej. A czasu będę miał tylko mniej.
ODPOWIEDZ