*[Relacja/Kolej] Od2 1:25 Modelik

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Jakie wymiary mają otwory w tej moskitierze? Domyślam się, że nie musi być tutaj „aż tak dokładnie 1:25“, ale chcę porównać z siatką do pakowania warzyw, którą bez problemów można zdobyć (ziemniaki!).
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Jakieś 1,2x1,2mm
kupiłem na allegro http://www.allegro.pl/item935013683_mos ... _40_m.html
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Trochę czasu minęło :)
Trochę złożyłem do kupy i pomalowałem. Budka ma trochę inny połysk jak reszta, ale to chce wyrównać aero na koniec. (albo i nie :) )
Dalej sobie dłubie pierdółki, chowam do pudełka i czekam aż się ich zbierze na malowanie. Dlatego nic nie przybywa, co mnie czasem wkurza :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

fotki robiłem dwa dni. Część przy sztucznym swietle, część przy mieszanym. Z efektu nie jestem zadowolony. Zawsze mam problem z ostrością i światłem... Zawsze przy modelach...
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj

No ... bo już myślałem, że dałeś sobie spokój z tym modelem. Bardzo ładne wykonanie i malowanie z dwoma drobiazgami. Jeden to połysk w budce. Drugi to czerwień po wewnętrznej stronie obręczy kół. Domyślam się, że będzie taki czyściutki. Tempo pracy masz kosmiczne :D :D :D A ja płakałem, że robię wolno, cha, cha!!!

A na temat zdjęć niech się wypowiedzą Ci co się znają. Ale faktycznie mleko na tych zdjęciach jak cholera.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Z tym połyskiem to głupio wyszło. Najpierw chciałem malować sprayem opisanym jako "do felg" - taki duplicolor ale z autem na etykiecie. Miał taki fajny lekki połysk i uznałem że to jest to. Ale niestety tak źle się kładł że zrezygnowałem z niego. W zalezności od kąta padania farby połysk nie był równomierny.
Położyłem na niego zwykły czarny duplicoloru. Pod kalki na budce pomalowałem całość błyszczącym lakierem, na to dałem matowy. Nie zmatowiło całkowicie, tylko zrobiło taki lekki połysk. Zrobiłem tak samo na reszcie, ale okazało się że nowe puszki matowego dają lepszy mat.... po sklejeniu całości podjade do Piterpanzera i wyrównam połysk.

Jeśli chodzi o to co wole, to jednak ten połysk z budki wydaje mi się lepszy niż mat z reszty. Przeglądając "PAROWOZY NORMALNOTOROWE PRODUKCJI POLSKIEJ" którą to ostatnio sobie sprawiłem widać że im mniej używany parowóz, tym większy połysk. Te prosto z fabryki się wręcz świecą. To by była przesada, ale taki własnie lekki połysk mi się podoba.

Zdjęcia dopalałem lampą biurkową. moze za bardzo. Ale przy czarnych modelach i ostrość słabo łapie i szczegóły może zgubić. Aparat niby dobry, na pokazach lotniczych jako tako daje rade, krzaczki i drzewka robi, a z modelami zawsze mam problem...
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj Łosiu,
moje skromne doświadczenia dotyczące zdjęć (sam się jeszcze uczę);
- oświetlenie jest chyba najważniejsze, jedna lampa (nad)stołowa zazwyczaj nie wystarczy,
- nastaw największą głębię ostrości, czyli "najwyższą cyfrę" nastawienia przysłony, jaką Twój aparat dysponuje (w moim Canonie to wielkość 8), a więc program nie na automatik, tylko na regulację przesłony i na światło sztuczne (gdy używasz lampy stołowej) –na displayu zauważysz różnicę, już zanim zrobisz zdjęcie,
- czas naświetlania jest wtedy zazwyczaj bardzo długi, tak że nie obejdzie się bez statywu,
- czasami używam dodatkowo lampy błyskowej.
A lokomotywa (zdaniem „samolotowca“) całkiem całkiem…
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Lamp daje więcej. Zazwyczaj daje źródło światła od góry (stawiam centralnie pod lampą sufitową, na wysokości ok 1m), dopalam biurkową lampą z kierunku z którego robię zdjęcie. Jeśli chodzi o rodzaj koloru to to zawsze podkręcę w obróbce (balans bieli sobie wyciągnę, jeżeli nie wyjdzie to już moja wina - w pierwszej serii powinienem bardziej podciągnąć ) - najgorzej mam z ostrością i tu nie chodzi tylko o głębie, ale nawet pierwszy plan wychodzi lekko zamazany. Próbowałem już naprawdę różnych ustawień... Ale będę walczył dalej że następne były lepsze :)

problem mam kiedy nie ma światła naturalnego, a jak jest to mnie nie ma :)
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Witam

Poniżej kilka nowych fotek - nie pisze ze aktualnych, bo nie są :)

Mam mieć gości i sobie wymyśliłem że skoncze do tego czasu model. Fajnie będzie wyglądał :) co i tak wszyscy będą mieli gdzieś :)))

No i się nie udało. Doprowadziłem za to model do stanu "99% pomyśli że skończony"

Model od poniższych zdjęć różni się - doklejone tabliczki, doklejone zderzaki i lampy (ale bez odbłyśników), doklejone schodki tendra, dodane kalki naprawy głównej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać zmatowiłem budkę i silniki.

poniżej tabliczki z zestawu laserowego

Obrazek

Jak na pierwszy raz chyba nie jest źle??

Do zrobienia zostało
- środek lamp,
- wnętrze budki (pare rur czeka na przyklejenie),
- sprężarka (tylko zmontować)
- sprzęgi,
- pare pokręteł (2 na zewnątrz)
- nasypać węgla :)
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Brak krytyki, znaczy że tabliczki się podobają :D



To fajnie, ale mi nie :)

Wkurzyłem się i zrobiłem je bardziej odschoolowo, tzn wyciąłem te które były w wycinance. Oczywiście nie na płasko :-))
Obrazek

i porównanie z laserowymi

Obrazek
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Dowód na wyższość własnej dłubaniny nad laserami. Za to mnie się bardzo podobuje :)
A całość palce lizać i tylko pozazdrościć.

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
ODPOWIEDZ