*[Relacja/Pojazd] M2 Half- Track

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Madolo bardzo chętnie skorzystam ze zdjęć, które mi podsyłasz. Najprawdopodobniej zrobię kałachy na wyposażenie i być może parę granatów, ale puki co siedzę nad gąskami, jedną już mam wklejoną.

OSTOJA dłubaniny co nie miara, ale nie ma to tamto, trzeba dłubać, tym bardziej jak sprawia radochę. Z barku doświadczenie i nie wiedząc co i jak zrobić, zrezygnowałem z trapezów od gąsienic (nie wiem jak to się nazywa, ale są one na gąsienicach od wewnątrz).

wk82 szablon z kartonu miałem, ale z własnej głupoty wszystko posklejałem razem :haha: wszystko musiałem zacząć od nowa, a to że się nadłubałem, i podłubać na nowo połowę musiałem, zrezygnowałem z szablonu. Choć przyznam się, że lepiej było by spróbować jeszcze raz.

A gąsienica (puki co jedna) prezentuje się tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiający Was Jacek.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Oficjalnie ogę powiedzieć, że prace nad gąsienicami dobiegły końca:

Obrazek
Obrazek

Oczywiście tył pójdzie jeszcze do poprawki, tak go nie zostawię.
Osłonę przedniej szyby dosyć przyjemnie się robiło, wszystko idealnie pasowało, wygląda ona tak:

Obrazek
Obrazek

To tyle na wczoraj, nie wstawiałem zdjęć, bo było już późno, więc są dzisiaj :rasta: za to dzisiaj planuję zająć się reflektorami, tylko zastanawiam się, czy robić odbłyśniki, obwódki i szybki, czy takie jak w wycinance są - zobaczymy, wyjdzie w praniu.

Pozdrawiam, Jacek.

Ps. do końca pozostało mi tylko zrobić reflektory i KM-a z podstawą :spoko:
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

:pomoc: Bardzo proszę o opinię, jak to wygląda, co zmienić, czy tak może pozostać (oczywiście w wersji ostatecznej osłona będzie z drutu cieńszego i pomalowanego)- chodzi mi o kształt osłony.
Podkreślam, że to jest tylko wzór osłon reflektorów, a reflektor taki będzie.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam, Jacek.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Jacek Bula pisze:czy tak może pozostać
A co mówi instrukcja, chyba jest jakiś wzorzec, rysunek lub cokolwiek? :?: :?: :?:
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

OSTOJA pisze:A co mówi instrukcja, chyba jest jakiś wzorzec, rysunek lub cokolwiek? :?: :?: :?:
Odnośnie osłon niestety nie ma niczego na rysunkach, w opisie też brak informacji na ten temat. Na jednym tylko rysunku mam reflektory w kształcie "stożka", co nie pokrywa się z wycinanką, bo w niej reflektory są w kształcie tulei. Więc osłony sam kombinuję, po obejrzeniu zdjęć z różnych modeli Half Traków.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Witam
Już właściciel M-2 idzie po niego, a ty jeszcze nie wszystko gotowe, trzeba podgonić prace:

Obrazek

A tak na poważnie, to osłony na reflektorach będą miay taki wygląd, niestety na inne umiejętności nie pozwalają.

Obrazek
Obrazek

AKTUALIZACJA:

Reflektory i osłony zamocowane, jeszcze zrobić trzeba KM i jego podstawę, oraz... hak do wciągarki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam, Jacek.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Witam.

Chciałbym się już teraz Was poradzić, co myślicie o moim pomyśle, a mianowicie chcę zrobić podłoże co by model miał na czym stać. Tak to wygląda (dwie wersje):

Obrazek

Co ewentualnie jeszcze i jak dodać?
Proszę o pomoc w tej kwestii, gdyż nigdy jeszcze czegoś takiego nie robiłem.

Pozdrawiam, Jacek.

Ps. To jest czarna ziemia, taka jak daje się w kwiaty do doniczek plus BCG i zielona woda (z plakatówek). Tam gdzie jest dodatek zielonego to plakatówka. Może jeszcze zasieki dodać?
Ostatnio zmieniony śr sty 06 2010, 9:33 przez Jacek Bula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Osobiście też nigdy takiego czegoś nie robiłem, ale sądzę, że do "Twojej" ziemi nie można mieć zastrzeżeń. Wydaje mi się tylko, że troszkę nienaturalnie będzie to wyglądać, jeśli zrobisz jako podstawę mokre "błocko" (bo tak to mniej więcej wygląda) a model nie będzie podbrudzony... Może Jacku zrobiłbyś kawałek jakiejś bardziej ubitej drogi (może bruk)...

Pozdrawiam :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

wk82 pisze:Wydaje mi się tylko, że troszkę nienaturalnie będzie to wyglądać, jeśli zrobisz jako podstawę mokre "błocko" (bo tak to mniej więcej wygląda) a model nie będzie podbrudzony...
Już jak bym robił błotko, to bym i model popaćkał, ale to dopiero jak ostatecznie model skończę (jakoś się i tego trzeba nauczyć, poznać).
wk82 pisze:Może Jacku zrobiłbyś kawałek jakiejś bardziej ubitej drogi (może bruk)...
A jak zrobić?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Przed ukończeniem KM-a powstaje dodatkowe wyposażenie, a to jeszcze nie wszystko, na razie są skrzynie z konserwami (zamocowane będą na osłonie przedniej szyby) oraz apteczka (wewnątrz na tylnej burcie):

Obrazek

Wszystko jest zgodne ze zdjęciami, co w internecie znalazłem.
Ostatnio zmieniony śr gru 09 2009, 8:06 przez Jacek Bula, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ