*[Relacja/Pojazd] M2 Half- Track

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Witam Ciebie serdecznie Sicore w mojej relacji :piwo:
Sicore pisze:Poziomując, wziąłeś pod uwagę wysokość gąsienicy?
Tak wziąłem pod uwagę grubość gąsienicy, ale wyliczyłem teoretycznie. De facto lepszym wyjściem było by zrobienie wpierw gąsienicy, a potem poziomować model. Mam nadzieję, że się nie pomyliłem, inaczej tył pójdzie do góry, ale z tego też mam wyjście. Co do rozwiązania tego być może problemu, wszystko w swoim czasie.


AKTUALIZACJA

Tak oto wygląda mechanizm napędowy w modelu, oczywiście jeszcze nie skończony:

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiający, Jacek.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Witam.

Owszem, model ten nie należy jak dla mnie do modeli prostych w budowie, ale w miarę przyjemnie się do buduje.
Madolo dzięki za zdjęcia, podpowiedzi i wskazówek w nich jest sporo, tym bardziej, że to też Half Track i nie ma w nich zbyt dużej różnicy co do układu napędowego i innych (niektórych) elementów, więc z nich skorzystam na pewno, teraz zabieram się za kolejne koła i gąsienice.
Powiem Wam, że koła są pomalowane (chyba was zaskoczę) testowo i dla zabawy farbkami plakatowymi.

Pozdrawiający, Jacek.
Awatar użytkownika
Madolo
Posty: 45
Rejestracja: wt mar 08 2005, 10:22
Lokalizacja: Grecja obecnie Tripoli - na dluzej

Hakf Track

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Madolo »

Witam
To sie tylko TAK na "poczatku" wydaje :)
Model jest "bardzo trudny" i cieszy mnie TO ,ze starasz sie sprostac temu .
Jesli, tylko w czyms moge dac Ci pomoc .....w miare "mozliwosci" POMOGE.......
"bloto" na kolach..... To: maka pomieszana z gipsem i piaskiem...nanosilem wszysko "pedzlem" z duza iloscia wody..Po 2 dniach wszysko "zastyglo".
Powiedz, w czym moge Ci pomodz....
Moze.....nie zapomnialem WSZYSKIEGO :D
Na sam koniec i TAK go "pomalujesz'.....UWIERZ MI....TO JEST "NIEZBEDE "' aby model "odpowiadal" orgynalnemu...
POWODZANIA..Zycze
Pozdrawiam z Grecji
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Hakf Track

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Madolo pisze:Model jest "bardzo trudny" i cieszy mnie TO ,że starasz się sprostać temu.
Już jak go zacząłem, to i skończę, a już do końca niewiele pozostało. Obecnie prace będą się toczyły nad gąskami (nie będą segmentowe, gdyż takich nie posiadam- będą te z wycinanki), bo wszystkie koła są już zrobione.
Madolo pisze:"błoto" na kołach..... To: mąka pomieszana z gipsem i piaskiem...nanosiłem wszystko "pędzlem" z dużą ilością wody. Po 2 dniach wszystko "zastygło".
Ten sposób się przyda na stworzenie błota, dzięki za podpowiedź. z tego opisu wnioskuję, że w ten sposób można i podłoże zrobić, by imitowało piasek. Tak czy siak będę coś takiego robił.
Madolo pisze:Na sam koniec i TAK go "pomalujesz".....UWIERZ MI....TO JEST "NIEZBĘDNE " aby model "odpowiadał" oryginalnemu...
POWODZENIA...
Na dzień dzisiejszy nie będę malował, chcę by był w standardzie, ale jeżeli mi się od mani, to czemu nie...

Pozdrawiający, Jacek.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Gąski są w drodze, puki co mam to:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam, Jacek.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Wczorajszym późnym popołudniem powstawały małe, malutkie elementy, oto i one:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Najbardziej zadowolony jestem z haków na zderzaku.
Każdy z zawiasów jest na środku profilowany, lecz niestety nie na każdym wyraźnie widać.

Pozdrawiam.
Krystian S
Posty: 35
Rejestracja: wt wrz 04 2007, 15:28
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krystian S »

Jacek Bula pisze:(nie będą segmentowe, gdyż takich nie posiadam- będą te z wycinanki),
Ten typ nie miał segmentowych, były gumowe z wkładkami metalowymi [jeden długi pas]

PS Sorry, ze nie przesłałem Ci skanów, po prostu nie miałem zbytnio czasu, a jak miałem, to już wszystko dobrze się skończyło :D.
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Cześć.
Krystian S pisze:Ten typ nie miał segmentowych, były gumowe z wkładkami metalowymi [jeden długi pas]
To się dobrze składa, bo nigdzie nie mogłem znaleźć na ten temat informacji, tak więc przystąpiłem do retuszu wkładek metalowych.

Siedzę nad gąskami, jest z nimi trochę zabawy, powoli idzie mi to do przodu. Kiedyś nastąpi koniec pracy nad nimi, ale to nim nastąpi...

Pozdrawiam, Jacek.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Jacku,

mogłeś sobie zrobić jakiś szablonik (pasek z kartonu np.) i umieścić go w środku a te prostokąciki, które przyklejasz zrobić dłuższe i obciąć dopiero po przyklejeniu - byłoby idealnie równo... Teraz troszkę się "pofalowało" :)

Życzę cierpliwości do dłubaniny :) i pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
ODPOWIEDZ