[relacja?] fiat621 poż.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Dzięki za życzenia Huragan.
Propo konstruktywnych wpisów, postaram się opisać jak zrobiłem trzy elementy w modelu (niestety narazie nie jestem w stanie dać fotek).
Chłodnica: Z przedniej i tylnej ścianki wyciołem prostokąty na których był nadruk kratki. W powstałych otworach umieściłem siatkę ( siatkę zdobyłem swego czasu ze starego sita do mąki :lol: , a niedawno w sklepie typu "wzystko i nic" widziałem coś w rodzaju tacki na pizze która była zrobiona z drobnej metalowej siatki). Od wewnętrzej strony dokleiłem wycięte wcześniej prostokąty żeby nie było prześwitu na wylot. Wszystko zostało pomalowane na odpowiedznie kolory i polakierowane.
Stopnie : W wycinance na tych stopniach są białe podłóżne kreski, ja na tych kreskach przykleiłem odpowiedzniej długości cinkie druciki i pomalowałem. Wygląda to jak wytłoczenia czy też nadlewki ułatwiające stąpanie.
Dzwon : Poszedłem do sklepu zoologicznego i kupiłem zabawkę dla ptaków na której był mały dzwoneczek. Dorobiłem serce ze sznurem i uchwyt. No i farba... :D
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Aha. Węże!!! Węże zrobiłem ze sznurówek do butów.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Witam. W końcu udało mi się uporać z tymi fotkami i oto one. Przepraszam za jakość ale zdjęcia były robione komórką.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Model jak dla mnie, pierwsza klasa - GRATULACJE. Mam nadzieję że mój będzie przynajmniej równie dobry.
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Hurragan76 pisze:Model jak dla mnie, pierwsza klasa - GRATULACJE. Mam nadzieję że mój będzie przynajmniej równie dobry.
A mam pytanie !! Kiedy możemy sie go spodziewać w całości ??
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Dzięki serdeczne. Huragan, wierzę że będzie, może nawet lepszy. :lol:
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

BALROG ...wiem, wiem moje lepienie ciągnie się jak "Moda na sukces" (mam troszeczkę innych zajęć), ale czasem coś ulepię. Poniżej kilka drobiazgów.
Obrazek

:?: Mam problem z klamkami do skrytek - każda inna. Może ma ktoś patent na taką powtarzającą się "drobnicę" :?:
Obrazek
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

hejka. no faktycznie trochę Ci zeszło :D
całkiem fajnie to wygląda. czekam teraz na fotkę z podoklejaną tą drobnicą :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Powoli do końca
Obrazek
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

No ciekawie to wychodzi. Mam pytanie o kolor tego wozu? Albo światło miałeś dziwne albo ja mam moonitor dziwny bo mi tu różowym zalatuje. :-? :-?
ODPOWIEDZ