*[Relacja/Okręt] Boh Cara Chrani, czyli jankesi z nitownicami WARIAG

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Tempest: a Twój zacny przodek to do onej niewoli trafił z marynarki czy z sił lądowych?
Piechotą zaiwaniał.
będzie ralacja z całopalenia
Wszystkie swoje modele kartonowe zbudowane w dawnych czasach - oprócz jednego który zaginął nie wiadomo gdzie - poddałem temu procesowi. Jeden samolot wypuszczony z balkonu kolegi mieszkającego na 4 piętrze podpalił firankę sąsiada z piętra pierwszego. Palenie okrętów uskutecznialiśmy w śmietniku umiejscowionym na poziomie 0 co było dużo bezpieczniejsze. Żadnych całopaleń w wannie i na balkonie. Najlepiej w środowisku naturalnym czyli w jakimś jeziorku. Tylko wtedy przydałoby się jakieś poszycie. Jeśli ma być relacja to trzeba się poświęcić :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Szydercza Gała pisze:[...] KUPA PORAŻKA ŻENADA KIŁA MOGIŁA SYF I KŁUSOWNICTWO. [...]
Wielka szkoda, że to opracowanie okazało się niewypałem... Taki ładny okręt - wielka szkoda, że wydawnictwo nie stanęło na wysokości zadania... :(
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No co Ty Michał. Chcesz się poddać? WIELKI SMOK Z KOMODO może się od Ciebie odwrócić, a 20 TONOWY BETONOWY BORSUK z wkurzenia może preistoczyć się w 20 gramowego gipsowego borsuczka.
Kontynuuj, kontynuuj. Z tymi wręgami, to żartowałem..., he, he... :D
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Coś przytniesz, coś dokleisz i małymi kroczkami do przodu. Nie ma lekko w życiu, oj nie ma lekko, Trzeba trochę pocierpieć a przeklinanie nawet takie lekkie nic tu nie da. Pozdrawiam. JR.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Krystian S
Posty: 35
Rejestracja: wt wrz 04 2007, 15:28
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krystian S »

I jak ma się sprawa z kadłubem?
Powiem jedno- na pewno ten model da się skleić w standardzie [bez rozcinania/sztukowania burt/pokładów]. Udało mi się dopasować [na razie jedynie na sucho] burty do szkieletu i pokład do szkieletu i burt [jedynie dolny pokład musiałem skrócić o ok.0,6mm i wszystko piknie pasuje, no i kadłub między 11 i 12 wręgą o 3mm].

Powodzenia w walce ;-)
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

No i nadeszły wieści z Filadelfii, pułkownik Mitrofanow stłumił bunty robotników podsycane przez socjalistów i anarchistów, Najjaśniejszy pan zawiesił rozkaz natychmiastowej "utylizacji" Wariaga... narazie :haha:
Okleiłem burty, walki trwały tydzień, na dzień dzisiejszy poziom strat jest akceptowalny :haha: zrobiłem też przymiarki sklejkowego pokładu, bez większych problemów. Fotek nie będzie, bo najjaśniejsza Pani zawinęła gdzieś aparat i nie mam czym ich zrobić :haha: ale może to i lepiej, jutro okleję jeszcze pokład kazamatowy i zrobię foty kadłuba gotowego do oklejania dna.

Krystianie, nie wystąpiły u mnie żadne problemy z długością burt, dolny pokład rzeczywiście skróciłem o mniej więcej tyle ile Ty. Natomiast kształt dziobowych poszyć i rozmieszczenie elementów szkieletu w tym rejonie to totalna porażka, kształt poszycia na rufie również jest nieprawidłowy. Ogólnie rzecz ujmując nie polecam tego modelu ludziom którzy nie chcą mieć Wariaga za wszelką cenę :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Edmundzie BORSUK tak się przestraszył twoich przepowiedni że się zaszył na trzy dni na polu sąsiada, wrócił dopiero jak wyżarł tam wszystkie owce :haha:

Ostatnio doszedłem do wniosku że lepiej wolniej niż wolno, więc prace są kontynuowane w ślimaczym tempie, za to dokładniej :haha:, Jako że czasy wyrabiania norm jeszcze nie nadejszły, pułkownik Mitrofanow pilnuje wysokiej jakości produkcji. Zarządził tez poszukiwania na szeroką skalę i odzyskał zagubiony przez NAJJAŚNIEJSZĄ PANIĄ aparat, stąd podesłał nawet z onej Filadelfii parę fotek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A ogólnie to się odzwyczaiłem od takiego badziewnego poziomu opracowania, było nie było ostatnie kadłuby jakie robiłem to Heermann i Fuso :haha:, a one znacznie odbiegają standardem od tego... czegoś :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Jak dla mnie na ochy i achy to jeszcze za wcześnie, ale "tragicznie" nie jest. Z drugiej strony chciałem ostrzec, że ten Mitrofanof to swołocz jakich mało, lepiej mu nie podpadać i omijać z daleka. Pozdrawiam.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Nowa partia fotek z frontu, bo Pułkownik nie lubi jak relacja spada na 2 stronę :haha:
Oklejony pokład kazamatowy, na razie bez sponsonów pod kazamatami, jeszcze by się uszczeliło przy robieniu dna :haha:
A dno już pocięte i poretuszowane, jutro ruszamy do ataku :haha:

Obrazek
Obrazek

Co do sklejkowego pokładu to poprzednie informacje nie były do końca trafne :haha: jak widać na fotce miejscami brakuje :haha: ale zostało mi tej sklejki tyleże mógłbym sobie pół pokładu dorobić, więc nie będzie bólu.

Obrazek

Pokłady na razie sobie tylko leżą , czeka mnie jeszcze pomalowanie na nich wszystkich okuć :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

no i c... poszliśmy w bój :haha:
Pułkownik wyznaczył jaknkeskim robolom normę 6 poszyć dziennie, walczyli dzielnie i już po 4 godzinach, skrajnie wyczerpani dali radę :haha:
Jak widać na załączonych fotkach wytwórnia GPM zafundowała nam kolejne arcydzieło POLSKIEGO KINA pt.: Trzy kolory: ZIELONY :haha: (prawie widać bo na razie na kadłubie są tylko dwa, ale możecie mi wierzyć, trzeci też tam jest, a raczej będzie :haha:)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tu widać dobrze dlaczego warto się tak mordować... linia wodna bez zakładki to zupełnie inny sport :haha:

Obrazek

Pozdrowienia z Filadelfii od agenta Smokina ze wsi Komodów :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
ODPOWIEDZ