Ural - 375 ( przerobka z 4320 )

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

tompac [TK] pisze:... ale ja nie myślałem o cieniowaniu a o fakturzeplandeki, chodzi mi o widoczny brak plecionki...
Z jednej strony masz racje ale jak sie temu przylukac z drugiej strony to jaka plecionka ma tu byc widoczna w tej skali :roll: Toz w orginale taka plandeka musialaby byc robiona juz z cienkiego sznurka a wyglada to raczej tak :cool:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Na koniec mala porada :cool: Tompac ma troche racje z ta pomarancza . Na razie jednak nie widze innego materialu na wykonanie takiej plandeki w tej skali. Wszystko byloby OK gdybym nie obciol naddatkow zaraz po wyschnieciu . Plandeka powinna pozostac naciagnieta w kierunkach pokazanych przez zolte strzalki do konca malowania . Juz po obcieciu sila schniecia byla tak duza , ze powyginalo zewnetrzne palaki i musialem je na nowo naciagac do wlasciwej pozycji . Co prawda udalo sie ale pozostaly po tym duze sfaldowania na bokach pomiedzy koncowymi palakami a kolejnymi . Dodatkowo radze w poczatkowym etapie schniecia polozyc cos w miejscu czerwonych strzalek . Ja zrobilem to pedzelkami i gora wyszla bdb . Troche sie przy tej calej zabawie nauczylem i mysle , ze nastepna plandeka bedzie juz na piatke z plusem. Tej juz nie zmienie bo mi sie nie chce a zresza moze tak na ruski material dziala polski deszcz :roll:

Obrazek

A tak wyglada to brzydactwo na jeszcze nie skonczonym modelu :cry:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Teraz z braku potwierdzenia co do uzytku tego modelu w WP zastanawiam sie nad przerobka na wersje 375 :cry: Mam dwa wyjscia albo zrobie to tak jak powinno wygladac ( dzieki Pawel za fotke )

Obrazek

albo tak jak proponowal Karol Szupryczyński ale za to wynik koncowy moze byc ciekawszy :roll:

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lut 18 2004, 21:23 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
tompac [TK]
Posty: 120
Rejestracja: sob gru 27 2003, 15:16
Lokalizacja: [TK] Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tompac [TK] »

Okonku dlatego zaproponowałem jedwab bo całkiem mozliwe że grubość nici zachowałby się w skali :wooow:
Ostatnio zmieniony wt lut 17 2004, 1:09 przez tompac [TK], łącznie zmieniany 1 raz.
klejący niepraktykujący (z braku czasu) :evil:
zaczynam praktykować :twisted: to już znowu historia :evil:
jaki na warsztacie :twisted::twisted::twisted: już dawno w odstawce :evil:
Drewal
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 10 2003, 8:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drewal »

Okonku :spoko: wygląda super :pice:
Więcej takich relacji jak Twoja i kol. Fidela.
Karol Szupryczyński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol Szupryczyński »

No ładne cacko.... ;-)

Mnie za chwilę czeka walka z płachtą brezentu, która będzie okrywać skrzynie z amunicją w ZiSie 5. Zastanawiałem się nad folią aluminiową, ciut grubszą niż ta stosowana do opakowywania kotletów mielonych, które daje mi moja Mama zawsze, gdy wracam z domu do Krakowa (przepraszam za ten strumień świadomości, ale od 12 godzin nic nie jadłem). Po próbnych przymiarkach wygląda, że dobrze się formuje i układa. Chcę to pomalować przyciemnionym Sky Humbrola (używany na dolne powierzchnie samolotów RAFu - taki zielono-błękitno-szaro-jakiśtam). Postaram się w ten weekend machnąć fotki i pokazać postęp prac.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... zafascynowałeś mnie Karolu tą folia po kotletach mielonych ... ponieważ też czasem kleję plastiki to może być ciekawa nauka a zwłaszcza to malowanie ... pozdrowienia Jędrek .
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Tony Ty maly zboju :lol: Gdzie obiecane fotki :?: :?: :?:
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Mialem dzisiaj troche wolnego czasu , ktorego niestety brakuje mi w tygodniu i postanowilem pobawic sie troche nad nowym ryjkiem Uralka. :lol: Wczesniejsza oslona chlodnicy zostala odcieta a w jej miejsce trafily dwie nowe plytki tworzywka . Oslony silnika zostaly z bokow skrocone o dobre 5 mm co wplynelo na to , ze sama maska tez musiala zostac skrocona i doszlifowana tak aby pasowala do nowego przodu :roll:

Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

W nowym ryjku wycilem miejsce na zeberka i wkleilem ich rame , ktora wykonalem z blaszki aluminiowej ;-)

Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ