Pytanie do prowadzących modelarnie

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

Pytanie do prowadzących modelarnie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Witam

Wraz z odejściem naszego Pana Jana, zanikło modelarstwo w naszej mieścinie :( . I niema nikogo, kto by to ciągnął dalej :-?
Wiem, że jestem jeszcze młody i dużo muszę się nauczyć, ale jakieś doświadczenie tam mam.
Wiem też, że nie jest to zbyt dobra pora, bo młodzi bardziej wolą sobie pobiegać za piłką na lato i lepiej by było na jesień zacząć, ale na pewno będzie trochę przygotowań.
I tutaj właściwe pytanie do Was, czy ja muszę koniecznie mieć jakieś uprawnienia, szkolenia, czy kursy, żebym mógł poprowadzić młodzież???

Z dyrektorem Gimnazjum bym się dogadał co do sali, no i z czasem niema problemu jako sam jestem szefem dla siebie :D

Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi i rady dotyczące prowadzenia modelarni, będę bardzo wdzięczny, no i może jest więcej osób, które o tym myślały będą mogły z tego tematu skorzystać :)

Z góry dzięki

PZDR
Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 05 2008, 7:55
Lokalizacja: Żarki Letnisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bizon »

Przede wszystkim musisz mieć uprawnienia do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą. Zapytaj się pani dyrektor jakie to trzeba je mieć, czasami wystarczą np uprawnienia opiekuna wycieczek szkolnych
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Jest kilka dzieciaków, którzy oglądali moje modele i bardzo się napalili, tylko jak nikt im nie pokażę jak się do tego zabrać, to nici z zabawy :(
Nawet w kioskach przestali zamawiać modele, bo nikt nie kupuje :cry:
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

No co Ty nie wiesz że modelarstwo to zabawa dla frajerów we flanelowych koszulach, siedzących na zaszczanych kanapach ? :haha:
Lepiej sie łupie staruszki z shotguna na ulicy albo kradnie samochody ( głównie wirtualnie ... ale nie zawsze )
Modelarni już prawie nie ma, za to są fora internetowe, jak sie przesieje co trzeba przesiać, to można nawet się czegoś nauczyć.
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Też racja....
Awatar użytkownika
Tomuel
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 09 2009, 18:43
Lokalizacja: Miechów

Re: Pytanie do prowadzących modelarnie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomuel »

ruto88 pisze: I tutaj właściwe pytanie do Was, czy ja muszę koniecznie mieć jakieś uprawnienia, szkolenia, czy kursy, żebym mógł poprowadzić młodzież???

Na pewno trzeba mieć przygotowanie pedagogiczne, uprawniające do pracy z dziećmi i młodzieżą; a więc pewnie należałoby być po studiach (studium) albo studentem o tym właśnie powyższym kierunku. To jest w formie kursów, które są przeznaczone dla nauczycieli, pragnących prowadzić zajęcia modelarskie.
Budowałem na piasku/I zawaliło się.
Budowałem na skale/I zawaliło się.
Teraz budując, zacznę/Od dymu z komina.
/L. Staff/
MARINE TRAFFIC
Obrazek
Obrazek
sojomail
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 18 2010, 22:43
Lokalizacja: Zabrze

:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sojomail »

wspaniala inicjatywa.

:cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

Zeby tylko nie zabraklo ci checi i samozaparcia.
Jak ktos wyzej napisal - zacznij od rozmowy z dyrektor(ka) szkoly.

a inicjatywa wspaniala !

tez uwazam ze nalezy dzialac/ksztaltowac/pracowac/zaszczepiac
w mlodziezy/dzieciakach fajne zainteresowania !

SUPER !
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Witam
Dziękuję za słowa wsparcia tego mi potrzeba :D

Uważam, że modelarstwo to nie tylko hobby, przy okazji uczymy się matematyki, historii, geografii , języka polskiego, a nawet w pewnym stopniu fizyki i chemii, co jest dobre dla młodzieży :lol:

Np w moim przypadku ja jestem dyslektykiem i od czasu udzielania się na forum, popełniam wiele mniej błędów ortograficznych :cool:

A jeśli chodzi o wykształcenie, to mam technikum, a ze studiami będzie ciężko(otworzyłem własną działalność).
Za rok będę robił mistrza w zawodzie, a tam jest przy okazji kurs pedagogiczny...nie wystarczy??

Z dyrektorem gimnazjum sie dogadam jest to mój były trener :D

PZDR
Awatar użytkownika
Tomuel
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 09 2009, 18:43
Lokalizacja: Miechów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomuel »

Wiesz, jest coś takiego jak Karta Nauczyciela, ale najlepiej jak się spytasz dyrekcję gimnazjum, czy dysleksja nie zaważy na kwalifikacje (np. z perspektywy Kuratorium), to droga staje się szeroka.
:) Jak nie ma przeciwwskazań, to taki kurs powinien wystarczyć. Takie jest moje zdanie.
Budowałem na piasku/I zawaliło się.
Budowałem na skale/I zawaliło się.
Teraz budując, zacznę/Od dymu z komina.
/L. Staff/
MARINE TRAFFIC
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ