[R] "Vliestroom"- za oknem impreza :-) -scratch

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Już ci to mówiłem ale powiem jeszcze raz Facet jesteś wariat :shock:

Ludzi dołujesz :twisted:
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

he he :paker: :paker:

Dzieńdoberek Wszem . We wpiątek pomalowałem już kadłub pierwszą warstwą farby - białą . Od tej zaczynam , gdyż ponieważ malując najpierw burty na czarno , ciężko by mi było wymalować na czarnym dosyć spore białe pasy . W tej chwili się sezonuje . Kadłub maluję lakierami samochodowymi . Wkrótce zobaczymy co z tego wyjdzie . Na nadbudówce porobiłem kilka detali praktycznie niewidocznych . Między innymi zainstalowałem lampki . Dla porównania to co było w pudełku i zamontowane na nadbudówce . Oczywiście wszelakie bambetle widoczne na zdjęciu nie są doklejone , ino poprzytykane moją drżącą dłonią .Czekają mnie jeszcze spore poprawki lakiernicze gdzie nie gdzie . Między innymi kilka dni temu ułamał mi się fragment pokładu łodziowego wystający do schodów zejściowych na pokład . Dokleiłem go na powrót , ale "pęknięcie" jest widoczne . Przemalowałem też ponton i zastanawiam się jak nadać sznurkoju charakterystyczny "zwis " , bo nie chce ze mną współpracować .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
yachcik2
Posty: 204
Rejestracja: śr wrz 21 2005, 10:05
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yachcik2 »

Bry!

Hmmm.....cóż, szacun po prostu, szacun. MIło popatrzeć taaaa.......

pozdrawiam - Sail
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Grzegorz75 pisze:Przemalowałem też ponton i zastanawiam się jak nadać sznurkoju charakterystyczny "zwis " , bo nie chce ze mną współpracować .
A jak by je nasączyć delikatnie czymś co później zaschnie (farba, wikol, inny klej?) Mokry sznurek powinien być cięższy a zarazem mniej sztywny. No chyba że akurat Twój nie chce "pić" (sznurek jako rodzaj męski powinien pić :D )
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Yachciku - dzięki .

Otóż niestety sznur niepijącym sznurem jest :( , pochodzi zapewne z Zakładów Azotowych w Jaworznie albo czegoś podobnego . Zaletą jest to , że nie jest włochaty . Będę coś kombinował z Ca , jakoś go delikatnie spróbuję podklejać , ale może to się skończyć umaźglaniem pontonu klejem .
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Helloł . W dzisiejszym odcinku przedstawię doświadczenia z metodą na wykonanie napisów . Otóż doszedłem do wniosku , że białe kalkomanie z nazwą jednostki , firmy itp , nie będą wyglądały za specjalnie . Duży model - duże kalkomanie . Co innego plastikowy model czołgu , który jest pstrokaty i ma na sobie 20 warstw różnych sidoluksów lub jakiś innych sidoluksów , pigmentów , zabrudzeń itp , co innego goła czarna burta i na niej piętnastocentymetrowej długości kalka . Film kalki będzie widać niestety , jak się łypnie okiem dokładnie . Przestudiowałem Syzyfowy wątek o napisach na model i postanowiłem jednak zrobić szablony . Zgłosiłem się do zaprzyjaźnionego p Rafała Drzymulskiego z Drafmodelu i tenże jak zawsze chętny do pomocy , wyciął mi szablony na papierze klejącym .Zwykła folia z której robi się reklamy nie nadawała się do naszego doświadczenia . Duże napisy wyszły ok , ale znaki wodne po pryśnięciu farbą nie wychodziły w ogóle . Farba trzymała się papieru , a nie powierzchni . Po prostu znaki wodne są za małe . Zwykły ploter tego raczej nie wytnie , więc wchodziło w grę tylko wycięcie laserem . Opcja z papierem klejącym okazała się fiaskiem . Wpadliśmy na pomysł , że wygraweruje się to wszystko na folii , ale takiej bardzo cienkiej , co się zowie "laminatem wylewanym " czy coś w tym stylu . Ustrojstwo ma grubość 50 mikronów i daje się wypalać laserem . Pierwsza próba wypadła jak na zdjęciu i wygląda obiecująco . Brązowy nalot po wypalaniu bardzo łatwo schodzi po wymerdaniu wilgotnym wacikiem . Teraz jeszcze muszę kupić folię do przenoszenia i za jej pomocą przenieść napisy na właściwe podłoże .

Obrazek
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Prysłem

Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

...Przyszedłem... :lol: ;-)
Ostatnio zmieniony śr lut 25 2009, 7:56 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 1 raz.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

...Obejrzałem... :lol: :chytry:
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

...Zwyciężyłeś... :!: :spoko:
ODPOWIEDZ