*[Relacja/Okręt] Kanadyjski niszczyciel HMCS "Haida"

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Adrian(a-graph)
Posty: 81
Rejestracja: pn lip 26 2004, 19:26
Lokalizacja: Glasgow,UK

*[Relacja/Okręt] Kanadyjski niszczyciel HMCS "Haida"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrian(a-graph) »

Jak to często bywa w chwili potrzeby moja drukarka odmówiła posłuszeństwa wiec budowę HMS Vega muszę przełożyć na następny tydzień.Wolny czas poświeciłem na dokończenie następnego niszczyciela w 3D.Na weekend poprawiłem trochę detali wiec czas przystąpić do projektowania części.Tym razem tematem jest kanadyjski niszczyciel HMCS Haida.Dla Kanadyjczyków jest ona tym czym dla nas jest „Blyskawica”...nomen omen walczyły razem a także co ciekawe oba zachowały się do dzisiaj.”Haida” był jednym z okrętów dość długiej serii dużych niszczycieli typu Tribal.Zarówno australijska jak i kanadyjska marynarka bardzo chciała mieć te niszczyciele wiec po modyfikacjach projektu weszły one do służby pod barwami Kanady i Australii.Ze względu na poziom modyfikacji można spotkać opis tych okrętów jako „Modified Tribal” co chyba jest prawda .HMCS Haida ma bardziej rozbudowana nadbudówkę rufowa,posiada również nowocześniejsze uzbrojenie plot i urządzenia radarowe.Ma również bardzo ciekawy kamuflaż.Model zaprojektowałem w wyglądzie na lata 1943-44 przed pierwsza modernizacja.W modelu będzie można wykonać zamiennie dinghy motorowa albo dwie duże tratwy.Nie spotkałem fotografii nalata 1943/44 z obecna dinghy na pokładzie, jest natomiast widoczna po pierwszej modernizacji w 1944 roku.Odpowiednia notka pojawi się w opisie.Podobnie jak z tematem niszczycieli typu V/W ten jeden nie wyczerpuje tematu.Mam nadzieje ze będzie mi dane „wydać” zarówno jeszcze brytyjska jak i australijska wersje. Poki co z 3D wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn wrz 24 2012, 12:12 przez Adrian(a-graph), łącznie zmieniany 1 raz.
Royal Navy first
glasgowarship
Posty: 11
Rejestracja: pt lip 16 2010, 0:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: glasgowarship »

great ship, I have seen a few sailing models. looks good
Adrian(a-graph)
Posty: 81
Rejestracja: pn lip 26 2004, 19:26
Lokalizacja: Glasgow,UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrian(a-graph) »

Minely wieki od wpisow w tym watku ale wreszcie cos sie zacznie dziac.Pierwszy raz nie bede kleil surowki wlasnego opracowania.Tym razem zrobi to nasz forumowy kolega Mariusz Janiszewski(aka "Janisz"),ktoremu troche zazdroszcze ze ma akurat czas i checi zeby go skleic.Mam nadzieje ze zajmie mu to troche mniej czasu niz jak ja bym sie za to zabral.Model minimalnie sie zmienil i ostateczny wyglad jest taki jak ponizej.Kolejne materialy i jak to bywa kolejne nieiwlekie ale zawsze zmiany.Wszystkie zdjecia surowki w tym watku sa autorstwa Mariusza.Na chwile obecna nie ma mozliwosci zrobienia lepszych fotek ale to sie zmieni...;-)

Poki co ostateczny wyglad okretu w 3D:
Obrazek
Obrazek

Pierwszy kadlub zostal sklejony ale bedzie zrobiony jeszcze raz "zeby byl lepszy".Poki co autor surowki wzial sie za nadbudowke dziobowa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Royal Navy first
tomaszolemski
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 26 2010, 23:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszolemski »

Bliski sercu projekt. Jak by ktos potrzebowal detali to okret jest zacumowany nie daleko mnie wiec chetnie pomoge. Zawsze moge podjechac i zrobic fotki detali. Prosze o kontakt jak model zostanie wydany. Pozdrawiam
cierpliwosc to skarb jakiego nie mozna kupic...

W budowie: Bf 109 E-4

zbudowane: Ju 87 d-3

Olo
Adrian(a-graph)
Posty: 81
Rejestracja: pn lip 26 2004, 19:26
Lokalizacja: Glasgow,UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrian(a-graph) »

Malutka garsc fotek z oklejania kadluba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Royal Navy first
Adrian(a-graph)
Posty: 81
Rejestracja: pn lip 26 2004, 19:26
Lokalizacja: Glasgow,UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrian(a-graph) »

Kolejnych pare fotek z detali,na razie wszystko na sucho.Powoli idziemy do przodu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Royal Navy first
Adrian(a-graph)
Posty: 81
Rejestracja: pn lip 26 2004, 19:26
Lokalizacja: Glasgow,UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrian(a-graph) »

Dzisiaj przedostatnia odslona.Wszystkie czesci sa nie przyklejone luzem poukladane na pokladzie.Zostalo troche drobnicy do skonczenia ale Mariusz juz wiekszosc elementow posklejal osobno.Mysle ze do konca lipca surowka powinna byc skonczona.Nastepnym razem bedzie galeria....Sorry za jakosc fotek ale lepsze tez beda...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Royal Navy first
tomas81
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 29 2011, 14:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomas81 »

Ładny kawałek. Piękny oglądać.
Adrian(a-graph)
Posty: 81
Rejestracja: pn lip 26 2004, 19:26
Lokalizacja: Glasgow,UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrian(a-graph) »

Dzis przedostatnia odslona.Kolejna bedzie galeria ale to chyba juz we wrzesniu.Wciaz sa niektore rzeczy do poprawienia ale okret w 90% jest skonczony.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Royal Navy first
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Pozycja obowiązkowa. Brawo Adrian jesteś jak Ferrari wśród innych projektantów szkutniczych, gwarantujesz nam solidnie opracowany model.
☠Rock Honor Ojczyzna☠
ODPOWIEDZ