[Szczecin] Spróbujmy się zorganizować i popracować z młodymi

kalendarium

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

[Szczecin] Spróbujmy się zorganizować i popracować z młodymi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

Od jakiegoś czasu prowadzę rozmowy z różnymi ludźmi celem zorganizowania życia modelarskiego w naszym mieście. Chciałbym, abyśmy się w jakiś sposób zorganizowali oraz wspólnie prowadzili własne projekty, wymieniali się umiejętnościami modelarskimi oraz zaszczepiali to piękne hobby wśród młodych ludzi. Poniżej, pokrótce to co udało mi się do tej pory załatwić oraz zapotrzebowanie na Waszą pomoc w realizacji kilku ciekawych (mam nadzieję) tematów.

1. - W każdą sobotę w Świetlicy Środowiskowej TPD na 9-Maja wraz z kolegą Konradem prowadzimy zajęcia modelarskie dla grupki dzieci (11-13 lat). Zajmujemy się modelami kartonowymi oraz plastikami. W mieście istnieje kilka innych placówek, w których można prowadzić podobne zajęcia. Gdyby ktoś z Was był zainteresowany zajęciem się dziećmi w swojej okolicy to proszę o kontakt, postaram się zorganizować spotkanie z Panią Prezes TPD i znajdziemy Świetlicę, w której będzie można działać. Oczywiście zajęcia prowadzone są na zasadach wolontariatu, po podpisaniu stosownej Umowy Wolontariackiej. Narzędzie i modele są finansowane przez TPD, więc ze swojej strony dajecie tylko swój czas i chęci.

2. - Pod szyldem Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego TPD w Szczecinie planujemy zorganizować wystawę/konkurs modelarski (kartony i plastiki) w naszym mieście. Plan jest taki, że wystawa/konkurs odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Wszystkie ustalenia organizacyjne zaczniemy załatwiać na spotkaniach w TPD na ul. Jaromira już od października tego roku. Ze strony TPD mam zapewnienie otrzymania hali na weekend, dobrego kontaktu z mediami szczecińskimi, pomocy w dotarciu do Urzędu Marszałkowskiego celem objęcia patronatu nad imprezą przez Marszałka woj. Zachodniopomorskiego, a co za tym idzie kompletem nagród w postaci medali i pucharów. Najprawdopodobniej na imprezie odbędą się również Targi dla Wydawców Modeli Kartonowych oraz Importerów Plastików. Ci z Was, którzy chcieliby wziąć udział w organizacji tego typu imprezy, Ci którzy mają jakieś dodatkowe pomysły, Ci którzy mogą coś jeszcze załatwić proszeni są o kontakt celem ustalenia szczegółów spotkania w TPD i zbudowaniem listy Organizatorów.

3. - Na terenie mojego osiedla (Pomorzany-Wzgórze Hetmańskie) udało mi się przekonać Prezesa Spółdzielni, Radę Osiedla oraz Administrację do utworzenia Modelarni. Z założenia będzie to miejsce, gdzie my Modelarze będziemy mogli się spotykać, kleić swoje modele oraz pokazywać młodzieży starszej o co w tym wszystkim chodzi. Myślę, że będziemy zapraszali młodzież powyżej 15 roku życia, ale to jeszcze dokładnie zostanie ustalone. Górnej granicy wieku nie będzie. Jestem wstępnie umówiony na obejrzenie pomieszczeń jakimi dysponuje Spółdzielnia i wybranie takiego, jakie będzie najbardziej odpowiednie do tego typu działań. Po wybraniu lokalizacji Administracja je nam wyremontuje i najprawdopodobniej pomoże urządzić. Pomieszczenia oraz ich remont otrzymamy nieodpłatnie. Ufam iż bez problemu Spółdzielnia będzie również finansowała nam zakupy modeli, co powinno stać się magnesem dla młodych ludzi, ale o tym mogę zacząć rozmawiać już po otrzymaniu lokalu i ustaleniu daty startu Modelarni. Tu również proszę o kontakt wszystkich, którzy mogą zadeklarować swoją chęć uczestnictwa w tym zamierzeniu. Każda pomoc i mądry łeb mile widziane.

4. - Trzeba by pomyśleć nad jakąś sprytną nazwą oraz logo naszej Modelarni. Jeżeli macie jakieś pomysły to podeślijcie do mnie.

A może macie jakieś inne pomysły ?? Może macie jakieś inne, ciekawe dojścia do ludzi, którzy mogliby w tym całym przedsięwzięciu pomóc ?? Piszcie śmiało, ponieważ myślę, że warto w końcu wyjść z ukrycia i pokazać młodym ludziom, że można coś innego niż stać pod sklepami i w klatkach.

P.S. Co do spotkania modelarskiego to w „naszym” pubie teraz oglądany jest Mundial, więc delikatnie nie pasi, ale ponoć Koledzy szykują się z zaproszeniem nas na swoje działki na łono przyrody :) W razie czego postaram się zarezerwować stoliki już w połowie lipca, po zakończeniu Mundialu.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
Marcin M.
Posty: 28
Rejestracja: śr cze 23 2010, 15:23
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin M. »

Świetna myśl, może wreszcie coś zacznie się dziać w naszym mieście! Co do pkt. 2 mialbym pare konkretow i pomyslow dla Ciebie, ale to na maila lub moje PW, bo ja PW nie moge na razie Ci wyslac - za krotki staz na KW.
Pozdrawiam, Marcin.
ODPOWIEDZ