WESTERN RIVER 1:100 [Relacja]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

WESTERN RIVER 1:100 [Relacja]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

WESTERN RIVER
Jak wspominałem wcześniej, zakładam relacje z budowy wymienionego w tytule tylnokołowca. Jest to wycinanka DrafModelu wraz z laserowo wycinanymi częściami. Statek będzie prawdopodobnie w całości malowany (tutaj zastosuje schemat kolorów podany w modelarzu z brązowym dnem oraz ciemnymi pokładami i nadbudówką pasażerską miedzy pierwszym, a drugim pokładem. Do pomocy w budowie zakupiłem również leciwego MM jak i plany.

Sam model DrafModelu wydaje się jak by był wydany w pospiechu, według mnie leciwy prawe czterdziesto letni mały modelarz wygląda przy nim o wiele okazalej. Model na pewno nadrabia wycinanymi laserowo i grawerowanymi częściami (do zakupu opcjonalnie).
Jak na razie znalazłem jeden wielki problem który nie wiem jak rozwiązać, a mianowicie nie mam pojęcia jak pomalować napisy na burce na części 43 (uważam że ozdobne litery WESTERN RIVER i rysunek kotwicy ze sznurem powinny być dodatkowo wycięte na cienkim papierze lub dołożone jakieś kalki)


Na razie skleiłem kolo napędowe malowane błyszczącą gęsta pactrą, płaskim twardym pędzelkiem, aby uzyskać efekt podobny do majstrów co go malowali pewnie jakimiś ławkowcami prawie 150 lat temu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mam prośbę do osób które maja jakieś zdjęcia/rysunki na których widać jak w przybliżeniu mogła wyglądać sterówka lub któraś z sal nadbudówek to prosiłbym o pomoc
Ostatnio zmieniony śr sie 11 2010, 22:18 przez Bartosz B., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
konradoo
Posty: 178
Rejestracja: pt lip 10 2009, 14:26
Lokalizacja: Szczecin SPM Group
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradoo »

widziałem ten model w 2D i szczerze się zastanawiałem kto może robić takie okręty a jednak.Ciekawie to wygląda w twoim wykonaniu.KIBICUJE!!
Ewa
Posty: 113
Rejestracja: pn lut 09 2004, 20:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ewa »

Będzie mi miło obserwować.
Awatar użytkownika
MBig
Posty: 43
Rejestracja: wt mar 11 2003, 21:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała i Szkocja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MBig »

Tez jestem ciekawy jak bedzie wygladal po sklejeniu, zwlaszcza, ze od dwoch lat (z dlugimi przerwami) robie Roberta E Lee wg planow Modelarza.
W budowie: RWD-13 w trzech osłonach: wieśniacki SP-BMW, SP-BFD i SP-ATJ Wiarus. Wszystkie z aeroklubu bielskiego (aleksandrowickiego).

Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Dzisiaj chwilkę czasu podłapałem i poskładałem do kupy szkielet, jest to mój pierwszy kontakt z elementami laserowo ciętymi ale na pewno nie ostatni :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

:haha: nigdy nie mów że ostatni :haha:, co prawda nie są to lasery, z mojego "ulubionego" wydawnictwa, ale uważaj, laser upala więcej niz linia, więc zachowaj czujność wobez wroga narodu :haha:

Bartku a jaki numer ma ta pactra którą pomalowałeś koło?
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Możne upala więcej niż lina, ale na pewno mniej niż koślawe paluchy.
Pactra A7 Insignia Red (G)
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Prace przy modelu wolnych chwilach nadal trwają: przyklejony został pierwszy oryginalny pokład z wycinanki i zapianowany oraz oszlifowany kadłub.
Ta łajba wygląda jak deska do prasowania :lol:, wiec pianki poszło tylko nieco na dziób oraz w zaokrąglenia dna.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Tak prezentuje się kadłub po szpachlowaniu, szlifowaniu malowaniu i ponownym szpachlowaniu oraz szlifowaniu.
Jest już przygotowany pod malowanie, myślę że pierwsza warstwę farby prysnę w aerozolu, a druga położę pędzlem.

Obrazek
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

W czasie kiedy kolejne warstwy farby schły pobawiłem się w stolarza i przygotowałem listewki na odbojnice.
Idealnie pasowały do szablonu wykałaczki trzeba było tylko spiłować jedna stronę.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sie 12 2010, 21:54 przez Bartosz B., łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ