Dla odmiany Elco typ 77 ft

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Grzegorz75 pisze:
BALROG pisze: Znowu fotki do bani, w sporej odległości i nie ostre !!
Boisz sie pokazać z bliska ??
A jakie mają być zdjęcia szarej jednostki wojennej na szaroburej wodzie ???
Atrakcyjne ? Tak już specyfika łódek wojennych i się nic na to nie poradzi.
na przykład takie
Obrazek

i takie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i takich zdjęć jest sporo więcej

Cholera jasna a jednak da sie coś zrobić z tą szarością :twisted:
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Nie ukrywam że sam chciałbym zobaczyć zbliżenia modeli Artura bo gdyby nie podpisy to nie wiedziałbym co to w ogóle są za modele. Nie jest to jednak konieczność i nie będę się upierał przy tym żeby Artur takie fotki zrobił i wstawił. Doceniam to co robi sam i z młodzieżą niezależnie od tego czy potrafi czy też nie dobrze sprzedać swoją pracę na forum - ważne że potrafi sprzedać ją na konkursach.
Nie rozumiem jednak Twojego Balrog uporu przy tym by jednak detale widzieć z bliska, co chciałbyś na tych fotkach zobaczyć ?, coś w tym stylu i o takiej jakości ?
Obrazek
czy może spodziewasz się ujrzeć coś gorszego ?.
Niezależnie od Twoich dokonań musisz zrozumieć że choć obydwaj jesteście modelarzami to jednak reprezentujecie dwie odrębne kategorie tego modelarstwa. Tak jak napisał Grzegorz75, pomalowanie i przyklejenie detalu do reszty ma się nijak do tego co robi Artur.
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Widzisz Tomasz znalazłeś moje ulubione zdjęcie :roll:
Jak widać na załączonym obrazku nic przed nikim nie ukrywam !!
Pokazałem, wysłuchałem uwag, poprawiłem na ile sie dało choć pewnie trzeba i tak by od nowa zrobić ale całe szczęście ten element chowa sie w platformę armaty i nic widać nie będzie
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Widzisz, nie zrozumiałeś mnie raczej więc wyjaśnię jeszcze raz. Domaganie się zbliżeń modelu może moim zdaniem mieć na celu tylko jedno, mianowicie chęć wychwycenia jakiś błędów lub niedokładności w wykonaniu elementów. Od jakiegoś czasu wytykasz tylko błędy innym bo sam wiesz że Tobie nie można wytknąć niczego. Możesz śmiało pokazywać w dużych zbliżeniach detale swoich modeli bo jedyne co można na nich zobaczyć to ewentualnie braki w plastikowych odlewach, które to braki nie są raczej Twoimi błędami lecz błędami producenta konkretnego zestawu. Jedyne do czego w tak wykonywanych modelach można się przyczepić to spaprane malowanie ale to raczej robisz dobrze. Stawiając się na pozycji że skoro "ja"robię modele idealnie (choć nie robisz modeli tylko je składasz moim zdaniem) to mogę na każdym kroku wytykać błędy innym. Niestety, w przytoczonym przeze mnie przykładzie wykonania elementu od podstaw nie popisałeś się i póki co pokazałeś kiepsko zrobiony element, który wykazuje duże braki w warsztacie. Dałeś ostatnio wiele przykładów krytykowania cudzych modeli jednak sam nie potrafisz przyjąć żadnej krytyki i ta postawa przestaje się już wielu osobom podobać.
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Tomasz domaganie się zbliżeń nie miało na celu wytykanie komuś czegoś !!
Prosiłem Artura o bliskie zdjęcia jeszcze jak pokazywał mi elco przez gg
Zawsze rozmazane i z daleka !
Interesuje mnie ta jednostka bo sam wykonałem elco, nic więcej
Ja chciałem oglądać model a nie tylko jego sylwetkę,
jak będę chciał zobaczyć sylwetkę otworze "Burze nad Pacyfikiem" tam są ładne rzuty
Nie jestem super fotografem a rzekłbym wręcz początkującym a jednak wrzucam tylko zdjęcia przedstawiające coś i ostre
To samo widzi się na innych relacjach chociażby Piotra Grzegorza i twojej Tomaszu zawsze zdjęcia piękne, ostre i z bliska.
A co do plastikowych siurków zobaczymy jaki zemnie modelarz przy Hermesie
Z tym elementem to rzeczywiście sie nie popisałem ale myśle że to nie wina warsztatu tylko wiedzy
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ArturN »

No to Pawelku Barlogu tchórzofretko :) czy jak tam chcesz by ci pisać jak sie wstydzisz swojego imienia :). To są detale modelu. Niestety model jest zakurzony po ostatnich zawodach w Dobrodzieniu za co innych serdecznie przepraszam :).
Obrazek
widok na rufę i stery.
Obrazek

Obrazek
widok na śruby napędowe i stery średnica wałów 2.5 mm śruby jak widać też brudne :p po zawodach.
Obrazek
tył wyrzutni torpedowej
Obrazek
Obrazek
te fotki z największymi podziękowaniami dla Grzesia i jego dzieciaków, za to że dali się w zimie wygonić do muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. NAPRAWDĘ WIELKIE DZIĘKI !!!
Obrazek
Obrazek
rzuty z góry.
Obrazek
a to specjalnie dla Barloga/Pawełka byś nie miał kłopotów z doborem napędu i nie wsadził reaktora atomowego do modelu dla widzimisię :)Obrazek
ze sławetną 1 groszówka (długo ją szukałem :) by była jakaś skala odniesienia jak komuś skala 1/27 za dużo nie mówi.
No mam nadzieje że takie zbliżenia co niektórym malkontentom wystarczą
Ostatnio zmieniony pn wrz 13 2010, 16:56 przez ArturN, łącznie zmieniany 1 raz.
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

No i widzisz pierwszy raz od początku jak go masz skończone widze model w całej okazałości, trza było w pierwszy post wrzucić z dedykacją dla mnie :twisted:
I trzeba przyznać że ładny ;-)
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ArturN »

To tak jak już jesteśmy przy błędach i innych sprawach.
Mam pytanie Barlog do twojego elco 80. Na fotce
Obrazek masz chyba ustawione stery równolegle. A wg mnie i tym rysunkom powinny być chyba ustawione jak w 77ft czyli prostopadle do dna
Obrazek rysunek pochodzi z 2 tomu sił obrony wybrzeża.
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Nie mam bladego pojęcia :jezyk2: jak już ci kiedyś mówiłem nie znam się na jankesach
Ale jeśli to błąd to łatwy do naprawienia wystarczy ster lekko przegiąć :jezyk2:
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ArturN »

Po drobnych zmianach w siłowni i wymianie silnika głównego przyszedł czas na mały sprawdzian tzw mile pomiarową. Dla przypomnienia model waży prawie 2.5 kg i jest napędzany jednym silnikiem na 2 śruby. ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z góry przepraszam za jakość fotek ale nie potrafie fotografować, (ani moja żona;)) tak szybkich obiektów przy tak kiepskim świetle. (Taki mały offtopic dla zapalonych fotografów)
Pozdrawiam
Artur N
ODPOWIEDZ