Dla odmiany Elco typ 77 ft

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

Dla odmiany Elco typ 77 ft

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ArturN »

Model kutra torpedowego Elco typ 77 stopowy w skali 1/27 wykonany od podstaw. Od razu zaspokoję ciekawość nadgorliwych. Akumulatory, silniki i aparatura jest kupna !!! tego nie wykonałem sam. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Reszta fotek pod adresem

http://modelarnia.psp5.opole.pl/temp/canon/elco/
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

A jak jak zwykle bede nadgorliwy :twisted:
Znowu fotki do bani, w sporej odległości i nie ostre !!
Boisz sie pokazać z bliska ??
I do dziś sie nie doczekałem bliskich zdjęć centralnie z boku, od dziobu i od rufy
;-)
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Paweł nie czepiaj się, w przeciwieństwie do twojego schnellboota Artur skończył swojego Elco, opływał, wstawił jak dla mnie całkiem przyzwoite foty i przy okazji nikogo nie rozjechał.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Piotrze jak dla mnie foty są denne i nic nie pokazuja konkretnego, porównaj je ze swoimi gdzie można cieszyć oko detalami i precyzyjnym wykonaniem !!
Te przedstawiają model na kilkunastu metrach gdzie wszystko sie zlewa a na dodatek sa nieostre :razz:
A do schnella przyczepiłeś sie jak dzieciak w piaskownicy i tylko to klepiesz w kółko, nic innego od 2 miechów nie słyszę
Co ci przeszkadza mój Schnell to moja sprawa ile czasu go robię
I na pewno nikogo nim nie rozjadę bo ucze sie na bolesnych błędach (Tak !! Dla mnie tamten incydent był bardzo przykry i nie zlicze ile razy już przepraszałem Tomasza )!!!!!
A w tym momencie zacytuje Tomasza "Po co czepiają się ciągle tego wypadku, jak ja nic nie mówię i nie mam ci za złe "

A wracając do schnella skończe go kiedy bede miał czas, obecnie go nie posiadam ze wzgledu na tryb pracy !! A opływam go wtedy jak go skończe
To wszystko
Pozdrawiam
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

To poprosimy teraz kilka statycznych fotek modelu. Widać że pływa ładnie to teraz chcielibyśmy zobaczyć jak się prezentuje.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Bo wszem bowiem onegdaj Pawle czepiłeś się z dziką satysfakcją modelu Elco Artura, który POWSTAŁ w trochę innych warunkach niż POWSTAJE twój schnellboot i mój Piorun. Artur ma modelarnie, pracuje z dzieciakami, używa może i trochę siermiężnych metod ale wynika to z tego, że nie robi modelu TYLKO sam dla siebie ale robi je z młodzieżą. Wyobrażasz sobie, że on kupuje śruby i super fototrawki do swojego a młodzieży każe robić je samemu? Modelarnia to koszty, lepiej obniżyć trochę poziom jakości by wszyscy mieli te same możliwości, żeby dzieciaki nie czuły się gorsze, bo sobie po prostu od niego pójdą pić browar na trzepaku. Takie są modele Artura i tyle. Nie są tak zajebiste jak twoje plastikowe siury ale doceń to, że powstają w troszeczkę wyższym celu niż twoje.

Co do tego co Ci powiedział Tomasz to sprawa między Tobą a nim i w to nie wnikam. Nie interesuje mnie to. A model możesz sobie kończyć nawet i 100 lat tylko nie przesadzaj z bezpodstawnym kąsaniem innych.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ArturN »

Pawełku zróbmy tak ustal odleglość z jakiej maja być zrobione foty obiektyw tło i wkładasz foty swojego schnella bez żadnej obróbki :) tak jak cyknięte z automatu. :) ja wstawię takie same :). Po drugie to nie jest forum fotograficzne :P. A po trzecie moje modele pływają w odróżnieniu od twojego ( bo chyba po za Elco które rozwaliłeś nic innego nie udało ci się zbudować) :) tzn skończyć, no chyba że się mylę. Żeby nie być gołosłownym to wstawię fotkę drugiego modelu zrobionego od podstaw w zamierzchłych czasach (wodowania 1998). Żebyś mógł znów zapiać w swoje peany samozachwytu kibica lub innego teoretyka :).
Obrazek
Pozdrawiam
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Piotr80 pisze:Bo wszem bowiem onegdaj Pawle czepiłeś się z dziką satysfakcją modelu Elco Artura, który POWSTAŁ w trochę innych warunkach niż POWSTAJE twój schnellboot i mój Piorun. Artur ma modelarnie, pracuje z dzieciakami, używa może i trochę siermiężnych metod ale wynika to z tego, że nie robi modelu TYLKO sam dla siebie ale robi je z młodzieżą. Wyobrażasz sobie, że on kupuje śruby i super fototrawki do swojego a młodzieży każe robić je samemu? Modelarnia to koszty, lepiej obniżyć trochę poziom jakości by wszyscy mieli te same możliwości, żeby dzieciaki nie czuły się gorsze, bo sobie po prostu od niego pójdą pić browar na trzepaku. Takie są modele Artura i tyle. Nie są tak super jak twoje plastikowe siury ale doceń to, że powstają w troszeczkę wyższym celu niż twoje.

Co do tego co Ci powiedział Tomasz to sprawa między Tobą a nim i w to nie wnikam. Nie interesuje mnie to. A model możesz sobie kończyć nawet i 100 lat tylko nie przesadzaj z bezpodstawnym kąsaniem innych.
Nie sądziłem żeś taka chorągiewka gdzie wiatr zawieje tam lecisz :jezyk2:
ArturN pisze:Pawełku
ArturzeN Pawełku to sobie możesz, na forum mam nick i chciałbym by był używany tylko niektórzy mogą używać imienia, ale nie lubie jak aż tak zdrobniale, bo tak to do swoich podopiecznych mów !!
ArturN pisze:zróbmy tak ustal odleglość z jakiej maja być zrobione foty obiektyw tło i wkładasz foty swojego schnella bez żadnej obróbki :) tak jak cyknięte z automatu. :) ja wstawię takie same :).
Nie obrabiam zdjęć jedynie je zmiejszam na potrzeby forum :jezyk2:
Zajmuje sie modelarstwem a nie grafikom komputerową
A jak byś nie zauważył na forum domagają się wręcz zdjęć detali !!
ArturN pisze:Po drugie to nie jest forum fotograficzne :P.
To poco wogóle wrzucasz zdjęcia napisz tylko ze masz taki model a na pewno użytkownicy cie po głowie pogłaszczą
ArturN pisze:A po trzecie moje modele pływają w odróżnieniu od twojego
Moje też pływają oba :twisted:
ArturN pisze:( bo chyba po za Elco które rozwaliłeś nic innego nie udało ci się zbudować) :) tzn skończyć, no chyba że się mylę.

Elco nie rozwaliłem bo z wypadku wyszedł tylko z czarna farba pozostawioną przez Smita na dnie i dopiero zwierzak pozbawił go wyposażenia pokładu ale spokojnie nie spisałem go na straty i go kiedyś (może za 100 lat) odbuduje, cześć elementów już jakiś czas temu poszpachlowałem i przygotowałem do malowania
ArturN pisze:Żeby nie być gołosłownym to wstawię fotkę drugiego modelu zrobionego od podstaw w zamierzchłych czasach (wodowania 1998). Żebyś mógł znów zapiać w swoje peany samozachwytu kibica lub innego teoretyka :).
Obrazek
Pozdrawiam
No piękny model i znów widać masę szczegółów, nic tylko podziwiać !!
ArturN pisze:Żebyś mógł znów zapiać w swoje peany samozachwytu kibica lub innego teoretyka :).
Kibicem lub teoretykiem byłbym jakbym nie prowadził żadnej relacji tylko sie wypowiadał !
Ale wyobraź sobie mam jakieś dwie relacje z powstawania plastikowych siurków
:twisted:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 12 2010, 14:43 przez BALROG, łącznie zmieniany 1 raz.
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

BALROG pisze: Znowu fotki do bani, w sporej odległości i nie ostre !!
Boisz sie pokazać z bliska ??
A jakie mają być zdjęcia szarej jednostki wojennej na szaroburej wodzie ???
Atrakcyjne ? Tak już specyfika łódek wojennych i się nic na to nie poradzi.

Widziałem detale z bliska , wyrzutnie torped , karabiny maszynowe ( mam w nich swój wkład ;-) ) i Artur nie ma nic specjalnie do "bacia się "

Jest jeszcze jedna istotna różnica Pawle - zrobienie modelu i jego detali od podstaw . od zrobienia modelu z plastikowych wyprasek , którego jedyna trudność to jego pomalowanie .
BALROG pisze:I na pewno nikogo nim nie rozjadę bo ucze sie na bolesnych błędach (Tak !! Dla mnie tamten incydent był bardzo przykry i nie zlicze ile razy już przepraszałem Tomasza )!!!!!
Znowu się nadymasz jak torba zapowietrzona, kiedy to jak zwykle są jaja. Jaja, żarty , delikatny sarkazm , humor - ot takie sobie pojęcia :haha:
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Balrog pisze:Nie sądziłem żeś taka chorągiewka gdzie wiatr zawieje tam lecisz
Bardzo konstruktywna odpowiedź na argumenty. :haha: Tego typu odpowiedzi świadczą tylko o braku umiejętności racjonalnej dyskusji w temacie. Pozwolisz, że w takim razie, nie będę sobie już zawracał głowy twoimi bzdurnymi komentarzami, a jeżeli twoja odpowiedź ma "drugie dno" to proszę o pojaśnienie na priv bo nie do końca rozumiem.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
ODPOWIEDZ