Witam "modelomaniaków".

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Haziaj
Posty: 107
Rejestracja: pt lis 26 2010, 14:26
Lokalizacja: Kętrzyn (Mazury)

Witam "modelomaniaków".

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Haziaj »

Witam wszystkich. Po prawie 10-letniej przerwie postanowiłem wrócić do dawnego "czasopożeracza" czyli modelarstwa. Najbliżej mi do kartonowego, aczkolwiek popełniłem kilka modeli plastikowych, nic szczególnego.

Sklejałem różne modele. Zaczynałem od jakiegoś wodnosamolotu z Małego Modelarza, później był śmigłowiec Mi-2, krążownik Nurnberg, patrolowiec "Tobruk", statek "Mayflower", transporter M2 Half Truck, jakiś Suchoj, F-14 Tomcat ale już nie pamiętam jakiego wydawnictwa plus jeszcze inne pomniejsze. Jednak nie były to dzieła najwyższych lotów. Ot takie sklejanie bez retuszu, bez malowania, dla zabicia czasu ;-) "Naj" model jaki skleiłem to był Lotniskowiec USS Enterprise z GPMu - ponad trzy miesiące dzień w dzień po kilka godzin. Niestety podczas zakrętów życiowych uległ zniszczeniu ;-) Jeszcze kilka lat temu stał w garażu jednak rozpadł się :(

Widzę, że mnóstwo rzeczy się zmieniło od tamtej pory. Postanowiłem, że wezmę się teraz profesjonalnie za modele i co by odświeżyć sobie techniki zakupiłem prosty (mam nadzieję ;-) ) model. Zacznę niebawem i na pewno zdam relację z przebiegu prac. Pewnie znajdą się niedoskonałości i błędy ale po 10 latach "posuchy" ;-) nie da się tego uniknąć. Model na razie zostanie tajemnicą ;-)


Nie znalazłem powitalni więc założyłem temat w tym dziale. W razie wojny przenieście ;-)
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj na forum!
Myślę, że taka forma (krótkie przedstawienie się nowych członków) mogłaby się spokojnie na forum przyjąć, to miłe…
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Haziaj
Posty: 107
Rejestracja: pt lis 26 2010, 14:26
Lokalizacja: Kętrzyn (Mazury)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Haziaj »

Racja, prowadzę dwa fora i tam sprawdził się ten pomysł. Tym bardziej byłem zaskoczony, że na tak dużym forum nie ma takiego miejsca. Ale zawsze można to nadrobić ;-)

Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Zawsze można się przywitać we własnym temacie - np relacji z budowy. Wielu już było takich którzy się witali, potem witali innych i na tym kończyła się ich modelarska działalność na forum. Jak już wielokrotnie powtarzałem forum można czytać nie rejestrując się na nim i nie nabijając jednocześnie statystyk w postaci nieaktywnych forumowiczów. Na forum mamy obecnie około 900 forumowiczów którzy nie napisali żadnego posta. Gdyby okazało się że każdy z nich założył by temat z powitaniami dla reszty mielibyśmy dodatkowe 900 bezwartościowych tematów.
Niech zostanie więc jak jest, a kto chce przywita się tutaj lub w swoim temacie. :)
Na koniec dodam: Witamy na forum.
ODPOWIEDZ