Ranking

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
fursant
Posty: 11
Rejestracja: śr sty 05 2011, 0:02
Lokalizacja: Słupsk

Ranking

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fursant »

WITAM!
Chciałbym założyć ten temat, by móc pomóc Sobie i innym Świeżakom , gdyż są ludzie którzy zaczynają swoją przygodę z modelarstwem kartonowym lub podobni do mnie czyli wracający z zaświatów do modelarstwa (ja staram się wrócić po 8 latach z przerwami)...Proszę mianowicie o stworzenie rankingu najlepszych i najgorszych projektantów opracowujących modele lub też samych modeli czy tez wydawnictw typu MM itp....
dla ludków podobnych do mnie byłoby to pomocne za który model mogę się wziąć spokojnie że nie napotkam tam rażących błędów albo nie trafie na model praktycznie "niesklejalny" dla początkującego by uzyskać doświadczenie i móc w przyszłości tworzyć takie dzieła jak Bismarck - pana Arta (wielki podziw i SZACUNEK dla Pana :!: )
Z góry dziękuję i pozdrawiam wielkich twórców modeli które ujrzałem na stronach forum!!
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

brednie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

towarzysz Gomułka dostrzega prowokację imperialistycznej reakcji.
Obrazek
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Co będzie z "modelarza" wybierającego model ze względu na autora opracowania ?. Wydawało mi się że dla prawdziwych modelarzy głównym wyznacznikiem wyboru modelu jest jego tematyka ale widać idzie nowe :lol: .
fursant
Posty: 11
Rejestracja: śr sty 05 2011, 0:02
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fursant »

nic z tych rzeczy ja mam sporą uzbierana kolekcję modeli do sklejenia teraz wybrałem sobie 5 sztuk z których chciałem wybrać coś teraz na przypomnienie i powrót do klejenia... bo taką zajawkę wielką do klejenia miałem rok temu.. spodobał mi się model ARADO z MM i... to był błąd bo po prostu tracę do niego cierpliwość, niby prosty samolot a siedzę z nim i po prostu tracę chęci i zapał jak o nim pomyśle bo mi w nim nic nie pasowało.. skończę go,zawezmę się i się nie poddam ale chciałem się po prostu poradzić doświadczonych kolegów od kogo/czego nie warto zaczynać... przepraszam bardzo jak kogoś uraziłem.. wybaczcie :)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Nikogo nie uraziłeś, ale jeśli masz ochotę skleić jakiś model to zapodaj temat a koledzy, którzy przez ten temat przechodzili doradzą (lub odradzą) wydawnictwo i polecą na pewno coś innego. Nie można generalizować że modele jakiegoś konkretnego projektanta są złe a drugiego dobre. Każdemu z nich zapewne zdarzały się lepsze i gorsze momenty i nazwisko nie zawsze gwarantuje idealną sklejalność modelu
fursant
Posty: 11
Rejestracja: śr sty 05 2011, 0:02
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fursant »

OK,dziękować za radę tylko otwierać nowy temat czy tutaj zapodać? bo na warsztat poszedł MM z 1985 i Niszczyciel LE TERRIBLE... wręgi już podklejone :)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Jeśli będzie to normalna relacja to rozpocznij temat w kartonie i makulaturze.
ODPOWIEDZ