*[Relacja/Samolot] PZL P.11c MM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

GrzechuM
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 05 2011, 11:00
Lokalizacja: Silesia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GrzechuM »

Łukasz K. pisze:A to w poprzednim poście, to nie jest wcale namiot, tylko zwyczajny karton, i to jak najbardziej cieniowy. ;) W namiocie chodzi o rozproszenie światła przechodzącego z zewnątrz przez materiał namiotu oraz o odbijanie przez ścianki światła, które dostało się już do środka.
Zorientowałem się w czym tkwi błąd kiedy zobaczyłem namiot w Twojej relacji
My mamy swobodnego motyla, Francuzi zwiewnego papilona, Hiszpanie kolorowego mariposa, Anglicy flegmatycznego butterflya a Niemcy.... a Niemcy przeciwpancernego Schmetterlinga ;]
--------------------------------------------------------
Się buduje: ???
Się zbudowała: "Jedenastka"
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

W mojej relacji była totalna prowizorka. ;)

Tu było o najprostszym skutecznym namiocie:
viewtopic.php?t=11801
GrzechuM
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 05 2011, 11:00
Lokalizacja: Silesia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GrzechuM »

Upload no. 6

W dzisiejszym odcinku skrzydła.
Co się najbardziej rzuca w oczy ? Tak, różnica kolorów. Na zdjęciach może to jeszcze jako tako wychodzi ale w realu to ... szkoda gadać. Najciekawsze w tym jest to, że oba elementy umieszczone były obok siebie na jednym arkuszu. Nic tylko pogratulować drukarni :haha:

Obrazek

Obrazek

Załamanie skrzydła było zdecydowanie najtrudniejszym etapem budowy a to ze względu na powstanie szpary od krawędzi natarcia do właściwie połowy płata! Jak się okazało nie tylko ja miałem takie trudności w tym miejscu. By załatać ten ubytek zdecydowałem się użyć wikolu. Jak na moje możliwości wydawała się to najprostsza metoda choć w innych relacjach można było zauważyć również uzupełnianie za pomocą kawałków papieru z odciętych lotek. Z efektu jestem zadowolony.

Obrazek

Obrazek

CDN ...
a teraz zbieram się i lecę walczyć o pracę i albo ja ją albo ona mnie :haha:
BTW a może ktoś z szanownej Braci modelarskiej nie potrzebuje skorzystać z usług młodego, ambitnego, zdolnego prawnika ?? :D
My mamy swobodnego motyla, Francuzi zwiewnego papilona, Hiszpanie kolorowego mariposa, Anglicy flegmatycznego butterflya a Niemcy.... a Niemcy przeciwpancernego Schmetterlinga ;]
--------------------------------------------------------
Się buduje: ???
Się zbudowała: "Jedenastka"
GrzechuM
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 05 2011, 11:00
Lokalizacja: Silesia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GrzechuM »

Po długaśnej przerwie Upload no. 7

Prace niby trwały ale czasu żeby to wszystko dokumentować, jak na lekarstwo.
Ze skrzydłami filozofii nie było toteż bez fajerwerków wylądowały na swoim miejscu a uwaga została skupiona na silniku. I jak na mój pierwszy silnik gwiazdowy uważam, że wyszło znośnie i nie skromnie przyznam, jestem z niego bardzo zadowolony :D .
Najwięcej czasu prócz wycinania wszystkich elementów cylindrów zajął mi kolektor. Pierwotnie miał być wykonany w papierowym standardzie ale to co z niego wyszło wołało o pomstę do nieba :boje: . Dlatego szpachla, szpachla, szpachla i wyszło takie gładkie cuś.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prace zmierzają ku końcowi. Aktualnie robi się kołpak i śmigło. Potem jeszcze jakieś duperele i chyba koniec, który nie wiem kiedy nastanie :haha:.

P.S Przepraszam za jakość, ostrość i tło zdjęć :roll:
My mamy swobodnego motyla, Francuzi zwiewnego papilona, Hiszpanie kolorowego mariposa, Anglicy flegmatycznego butterflya a Niemcy.... a Niemcy przeciwpancernego Schmetterlinga ;]
--------------------------------------------------------
Się buduje: ???
Się zbudowała: "Jedenastka"
GrzechuM
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 05 2011, 11:00
Lokalizacja: Silesia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GrzechuM »

Upload no. 8

Po 3-mc zmagań "Jedenastka" została ukończona. Jest to pierwszy model, który udało mi się zrobić od A do Z ( poprzednie zwykle kończyły się na literce K jak kadłub albo S jak skrzydła).
O moich błędach i niedociągnięciach nie będę się rozpisywał, pozostawię to dla Szanownych Kolegów :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
My mamy swobodnego motyla, Francuzi zwiewnego papilona, Hiszpanie kolorowego mariposa, Anglicy flegmatycznego butterflya a Niemcy.... a Niemcy przeciwpancernego Schmetterlinga ;]
--------------------------------------------------------
Się buduje: ???
Się zbudowała: "Jedenastka"
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Schmetterling, moim zdaniem bardzo ładnie zrobiony model, gratulacje! Tylko linki anteny (jak w większości modeli prezentowanych na forum) za grube. Zdjęcia czarno-białe bardzo efektowne.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
GrzechuM
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 05 2011, 11:00
Lokalizacja: Silesia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GrzechuM »

Heinrich Kosmala pisze:Schmetterling, moim zdaniem bardzo ładnie zrobiony model, gratulacje!
Dziękuję :)
Heinrich Kosmala pisze: Tylko linki anteny (jak w większości modeli prezentowanych na forum) za grube.
W kolejnych modelach będzie lepiej.
Heinrich Kosmala pisze:Zdjęcia czarno-białe bardzo efektowne.
Najchętniej wszystkie zrobiłbym w B&W :D
My mamy swobodnego motyla, Francuzi zwiewnego papilona, Hiszpanie kolorowego mariposa, Anglicy flegmatycznego butterflya a Niemcy.... a Niemcy przeciwpancernego Schmetterlinga ;]
--------------------------------------------------------
Się buduje: ???
Się zbudowała: "Jedenastka"
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

No cóż, jeżeli porównywać Twój model do alfabetu, to kilka liter można było zapewne zrobić trochę dokładniej. Niemniej jednak, Gratuluję zakończenia projektu na literze Z.
Galeria końcowa trochę skromna. Zdjęcie biało czarne wygląda lepiej niż pozostałe ponieważ kolor kolektora wydechowego nie razi tak jak na zdjęciach kolorowych. Przesadziłeś trochę z jaskrawością tego koloru. Opony mogłeś zrobić również bardziej stonowane. Tak jak anteny o których wspomniał Henryk, te dwa elementy odstają nieco od całości.

Razi odrobinę sposób w jaki wykonałeś okapotowanie silnika. Wygląda jakbyś celowo zrobił na nim załamania, których w rzeczywistości maszyna nie miała. Ze szczegółów, które rzucają się w oczy wspomnę o wyglądzie łączenia skrzydeł w samym środku linii natarcia płata, tuż za pierścieniem Townenda. Tym razem to jednak nie Twoja wina. We wszystkich modelach Jedenastki z MM widzę wszędzie tą samą historię. Klinem rozdarte skrzydło, podczas gdy w rzeczywistości było tam bardzo łagodne przejście z jednej na drugą stronę płata, bez żadnego rozdarcia. Dziwi mnie, że we wszystkich tych Jedenastkach klejonych w internetowej przestrzeni, nikt nie chce się pokusić o naprawienie tego błędu.

Niemniej jednak Gratulacje!
U mnie jeszcze trochę daleko do tego punktu.
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
GrzechuM
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 05 2011, 11:00
Lokalizacja: Silesia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GrzechuM »

Rutek63 pisze:Zdjęcie biało czarne wygląda lepiej niż pozostałe ponieważ kolor kolektora wydechowego nie razi tak jak na zdjęciach kolorowych. Przesadziłeś trochę z jaskrawością tego koloru. Opony mogłeś zrobić również bardziej stonowane. Tak jak anteny o których wspomniał Henryk, te dwa elementy odstają nieco od całości.
W tym przypadku problem tkwi w złym ustawieniu aparatu. W realu kolory te nie krzyczą a wręcz wpadają w ton całego modelu.
Rutek63 pisze:Razi odrobinę sposób w jaki wykonałeś okapotowanie silnika. Wygląda jakbyś celowo zrobił na nim załamania, których w rzeczywistości maszyna nie miała.
To jest niestety efekt mojej głupoty. Z rozpędu załamałem je wzdłuż narysowanych linii.


Niemniej jednak obiecuję poprawę Mój Mistrzu :D
My mamy swobodnego motyla, Francuzi zwiewnego papilona, Hiszpanie kolorowego mariposa, Anglicy flegmatycznego butterflya a Niemcy.... a Niemcy przeciwpancernego Schmetterlinga ;]
--------------------------------------------------------
Się buduje: ???
Się zbudowała: "Jedenastka"
tomaszolemski
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 26 2010, 23:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszolemski »

Rowniez moje gratulacje. Model bardzo ladny:)
cierpliwosc to skarb jakiego nie mozna kupic...

W budowie: Bf 109 E-4

zbudowane: Ju 87 d-3

Olo
ODPOWIEDZ