[Relacja / Galeria] HMS Onslow 1:200

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Cześć Modelarze

Powrót do HMS Onslow'a po ponad półrocznej przerwie był ciężki nie obyło się bez kilku wpadek. Największą moim zdaniem była eksplozja farbki, którą retuszuję model. Rozbryzg pobrudził mi części
Obrazek
Brudne paluchy uwaliły jasne części,
Obrazek

ale udało się. Skleiłem działa głównego kalibru :)
Obrazek Obrazek

Myślałem, że po zamontowaniu artylerii okręt dostanie przysłowiowego pazura, ale hmmm... czegoś mi brak....
Obrazek Obrazek

Pamiętacie jak pisałem ze zgubiłem reflektor? Znalazłem części i skleiłem go
Obrazek

Pozdrawiam. GEKO'n Ramm Obrazek :cool:
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

ramm pisze: Rozbryzg pobrudził mi części
Ale że co? Rączki się trzęsły po wizycie w Trójmieście ;-) :pice: :mrgreen:
Raven666
Posty: 33
Rejestracja: sob cze 27 2009, 23:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raven666 »

To jakieś bombowe te farbki ? :)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości...
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Poniekąd oboje macie racje :). Musicie mi wybaczyć, ale więcej nie napiszę bo nie chcę się kompromitować :pice: ;-)
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Reling - przyznaję nie jest mocna stroną tego modelu. Uważam, że po pierwsze, primo pionowe słupki wykonane z drutu fi 0.3mm są za grube; po drugie, primo żyłka z której zrobione są liny relingu beznadziejnie nadaje się do odcinków które należy wyginać pod katem prostym (patrz na reling przy wyrzutni torped), a po trzecie primo ultimo reling plasuje się na drugim miejscu, zaraz po bombach głębinowych, wśród rzeczy których nie lubię sklejać. Może dlatego wyszło to ohydnie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kilka przykładów relingu na prawdziwych jednostkach. Chciałbym zwrócić uwagę, że reling nie jest zawsze prosty, warunki panujące na morzach sprawiają, że łamią się one wyginają. Mój podlega tym samym wpływom :cool:
Obrazek
Drugą sprawą jest malowanie. Zwrócicie uwagę na kolor lin relingu. Prawdziwa jednostka nie miała ich białych. Jak dla mnie to bardzo rażący błąd modelarzy...Obrazek Obrazek Obrazek
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Rzeczywiście, disappointing :)

Z żyłką mylisz się. Doskonale nadaje się do układania pod kątem prostym. Wystarczy lutownica z dosyć wąskim grotem. Uruchamiasz, nagrzewasz, zbliżasz do żyłki przyklejonej do skrajnego słupka... i po sprawie. Pięknie się wygina pod wpływem ciepa.

Zrzutnie bomb to osobna sprawa. Przecież ten element nie jest tak mały, aby nie dał się dokładnie wykonać?
Raven666
Posty: 33
Rejestracja: sob cze 27 2009, 23:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raven666 »

Hej!
- pierwsze primo: słupki z drutu fi 0,3 mm są OK , jak byłem na zwiedzaniu "ORP Błyskawica" to podglądnąłem to i owo. ślupki relingu miały tam +/- fi 5 - 6 cm, co w wiadomej skali daje właśnie 0,25-03 mm.
- drugie primo: drucik na linki relingu fi 0,2 mm weźmiesz z rozplecionego zwykłego kabla elektrycznego; IMHO lepiej się skleja niż żyłka i nie ma z nim problemów jeśli chodzi o kąty proste jak i kąty okrągłe :) - trzeba go jednak przed przyklejeniem wpierw ukształtować.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości...
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Bez przesady, linki relingu 0,2mm? Za grube.

Żyłka 0,1mm, ewentualnie drut miedziany z wentylatorów komputera, tudzież napędu CD. Ze wskazaniem na to pierwsze.
dedman
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 13 2005, 20:05

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dedman »

drut oporowy 0.16 lub 0.1mm jest sztywniejszy od miedzianego ew z cewek przekaźników tam są nawet 0.085mm :D
nie kradnij!-WŁADZA nie lubi konkurencji
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

dedman pisze:drut oporowy 0.16 lub 0.1mm
Skąd taki drut oporowy wyciągnąć?
ODPOWIEDZ