[Relacja] B-25 J Mitchell

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamilm
Posty: 40
Rejestracja: ndz paź 10 2010, 22:24
Lokalizacja: Katowice

[Relacja] B-25 J Mitchell

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilm »

Witam modelarskie grono :D

Od jakiegoś czasu składam B-25 J z Airfix-a. Czas by się pochwalić co udało mi się zrobić do tej pory. Jako, że jestem amatorem najniższego stopnia liczę na waszą pomoc, a jeśli będzie trzeba (a na pewno będzie ;-) ) o krytykę.
Tyle udało mi się zrobić do tej pory:
Obrazek
Silniki jeszcze będą ostatecznie malowane. Na razie przymierzam je na sucho:
Obrazek
Koła i wieżyczka strzelnicza:
Obrazek
Oszklenie. Tutaj osłony bocznych działek wyglądają jak pomalowane na żółto ale w realu to srebrny:
Obrazek
Tu pytanie jak pomalować szybki. Do tej pory oklejałem je taśmą do malowania ścian, ale efekt nie był dobry :oops: . Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Kamil

Ukończone: B-25 Mitchell
Awatar użytkownika
Kamilm
Posty: 40
Rejestracja: ndz paź 10 2010, 22:24
Lokalizacja: Katowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilm »

Witam!

Dzisiaj kolejna seria zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mam już materiały na dioramkę:
Obrazek

Luk bombowy planuję zostawić zamknięty, ale jeżeli ktoś ma zdjęcia bądź plany luku bombowego i chciałby pokazać to z chęcią spróbuję coś wykombinować:).
Pozdrawiam Kamil

Ukończone: B-25 Mitchell
Awatar użytkownika
Lilhardal
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 09 2011, 11:11
Lokalizacja: Kęty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lilhardal »

Hej. Wpisz sobie w google "b-25 bomb bay" i daj na grafikę....ot
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3227
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Tu pytanie jak pomalować szybki. Do tej pory oklejałem je taśmą do malowania ścian, ale efekt nie był dobry
To chyba nie jest zła metoda ale najlepszy efekt uzyska się malując aerografem, no i taśma musi idealnie przylegać bo inaczej farba będzie podciekać, szczególnie jeśli maluje się pędzlem. Można też wyciąć z pomalowanej na odpowiedni kolor kalkomanii cienkie paseczki i je ponaklejać. Można tez spróbować pomalować te ramki z ręki ale to już chyba trzeba być cyborgiem aby wyszło równo. W przypadku malowania na kolor duralu można by spróbować przykleić paseczki taśmy używanej do oklejania łączeń płyt izolacyjnych w kominkach. W zasadzie gdyby te paseczki pomalować na odpowiedni kolor to pasowałyby do wszystkiego. Muszę kiedyś to wypróbować bo na razie tak sobie tylko teoretyzuję.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ