[R/Galeria]ORP Błyskawica

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Gromek
Posty: 41
Rejestracja: czw gru 23 2010, 18:08
Lokalizacja: Mrągowo

[R/Galeria]ORP Błyskawica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gromek »

Zapraszam na relecję z budowy Narodowej dumy -Naszej dzielnej "Błyskawicy" . Model zacząłem już jakiś czas temu. Kadłub wyszedł jakoś w miarę,więc można relacjonować. Za wszelkie babole przepraszam,a jakość zdjęć będe starał się poprawiać. Oto efekty prac stoczniowych na chwilę obecną:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zabieram się za przyjemniejszą część - nadbudówki.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt sie 19 2011, 16:43 przez Gromek, łącznie zmieniany 5 razy.
Klasa:Modelarz
Skill:okrętowiec
Level:1 (przedszkole modelarskie)
Ukończone HMS Penelope ORP Błyskawica(1:200) ORP Garland (1:400)

--------
W stoczni: przebudowa ;)
Gromek
Posty: 41
Rejestracja: czw gru 23 2010, 18:08
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gromek »

.Nie zabiorę głosu w sprawie dyskusji na temat forum,pokazywania itd,o czym tam jeszcze debatowaliście,gdyż jestem tu nowy i nie mi debatować o pewnych tematach. Temat poświęcony modelowi,zatem piszę co następuje:
ORZEŁ czeka na swoją kolej. Obiecuję go skończyć i nie poddam się bez walki. Co do kupywania kopii tego samego modelu to oznajmię,że nigdy tego nie robiłem i nie popieram tego.Czemu
Raz-wydatek kasy.
Dwa- pójście na łatwiznę-tak mi się widzi :roll:
Moja praca w realu nauczyła mnie,że czasem nie ma 2 podejścia i trzeba robotę wykonać za 1 zamachem :lol:
Trzy-po to jest zasada "3razy przymierz,raz sklej" żeby patrzeć co się robi i nie gnać z klejeniem :razz:
Ja popełniłem pewnie masę błędów,dlatego wyszło jak wyszło.

Pozdrawiam i niech moc będzie z Nami(ta pozytywna) :D
Klasa:Modelarz
Skill:okrętowiec
Level:1 (przedszkole modelarskie)
Ukończone HMS Penelope ORP Błyskawica(1:200) ORP Garland (1:400)

--------
W stoczni: przebudowa ;)
Gromek
Posty: 41
Rejestracja: czw gru 23 2010, 18:08
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gromek »

Mam pytanie, bo przeglądając różne galerie widzę różne "szkoły"
-Jaki kolor relingu powinien być na tym modelu? Widziałem i szary i czarny i biały nawet. Czy nie mylę się, że powinien być pod kolor nadbudówek,artylerii głównej etc?
Posiadam revella nr.75 z zamiarem użycia go w tym celu. Będzie ok?
Klasa:Modelarz
Skill:okrętowiec
Level:1 (przedszkole modelarskie)
Ukończone HMS Penelope ORP Błyskawica(1:200) ORP Garland (1:400)

--------
W stoczni: przebudowa ;)
Raven666
Posty: 33
Rejestracja: sob cze 27 2009, 23:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raven666 »

Witaj na tym forum :) generalnie relingi maluje się w kolorze tła, tzn. nadbudówki, na tle której reling występuje. Popatrz po galeriach skończonych modeli.
Edit: Nie wiem, po co piszesz trzy posty jeden po drugim, jeśli nikt Ci nic nie odpisał - jeśli coś zapomnisz i chcesz dopisać, zawsze możesz edytować swój pierwszy post ;)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości...
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Raven666 pisze:Nie wiem, po co piszesz trzy posty jeden po drugim, jeśli nikt Ci nic nie odpisał
Bo to jest relacja wyczyszczona - wcześniej był inny temat i ożywiona (i nie pozbawiona sensu) dyskusja, dlatego te wpisy są wyrwane z kontekstu.

Gromek - ostrość, ostrość i jeszcze raz ostrość (zdjęć, ma się rozumieć). Wydaje się, że kadłub jest ładnie oklejony, ale ta ostrość... :-?
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Gromek pisze:Dwa- pójście na łatwiznę-tak mi się widzi :roll:
Moja praca w realu nauczyła mnie,że czasem nie ma 2 podejścia i trzeba robotę wykonać za 1 zamachem :lol:
I dlatego pokazujesz nam nieostre zdjęcia za pierwszym zamachem? ;-) Czyli zasada, którą wyznajesz dotyczy tylko klejenia ale prezentacji na forum już nie? Masz przecież podgląd przed wysłaniem posta. Zasada trzy razy przymierz może również brzmieć - trzy razy sprawdź, raz wyślij.

Jeżeli potrafisz wyciągać wnioski z tego co robisz, to wkrótce się przekonasz, że posiadanie zapasowej wycinanki alba wręcz kilku, ma niewiele wspólnego z zasadą trzy razy przymierz. Nie ma to również nic wspólnego z pójściem na łatwiznę. Powiedziałbym nawet, że wręcz przeciwnie.

Dlaczego na zdjęciach nie pokazujesz pokładu, a zwłaszcza przejścia pokładu dziobowego w środkowy?
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Gromek
Posty: 41
Rejestracja: czw gru 23 2010, 18:08
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gromek »

Rutek - Staram się jak mogę by polepszać jakość zdjęć. Robię co mogę. Nie wiem dlaczego fotografowanie telefonem daje tak mizerny efekt( fotki robię nokią X2,na max rozdzielczości)
Szanuję Was i to forum i naprawdę nie jest moim celem zamieszczanie "brzydkich" postów. Proszę o wyrozumiałość.Pracuję nad ciągłym poprawianiem schludności pisania.
pozdrawiam
Klasa:Modelarz
Skill:okrętowiec
Level:1 (przedszkole modelarskie)
Ukończone HMS Penelope ORP Błyskawica(1:200) ORP Garland (1:400)

--------
W stoczni: przebudowa ;)
Awatar użytkownika
stary
Posty: 328
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Zrób zdjęcie z większej odległości. Z różnych odległości. Być może aparat łapie lepszą ostrość gdy jest dalej od fotografowanego modelu. Zbędne tło możesz potem wykadrować w jakimś programie do obróbki zdjęć.
Gromek
Posty: 41
Rejestracja: czw gru 23 2010, 18:08
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gromek »

Witam ponownie. Ehh...Ostatnie dni, nie należały do modelarsko udanych...Zjawiła się rodzinka,był ambaras i dantejskie sceny z cyklu: "A cio kleisz wujku?", "a cio to te paprochy co kleisz?" hehe. Dzieci są fajne lecz musiałem w końcu polec i zająć się wszystkim tylko nie modelarstwem LOL ;p

Cóż, przechodząc do tematu: roboty poszło mało i nie bardzo jest co pokazać.

Zająłem się nadbódówką kotłowni oraz śródokręcia pod działko boforsa. Przygotowałęm także podstawy pod wyrzutnie torped. Wszystko co miało jakiekolwiek szyby "papierowe" zastąpiłem podklejaną,czarną folią. Fajnie wycisnąć ciut 3d ze starej wycinanki. Ok,to tyle textu. Poniżej parę fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Starałem się zrobić jak najbardziej ostre zdjęcia. Robiłem je w dzień,przy oknie( które daje dużo światła) i dodatkowo oświetlałem punktowo halogenem. nie wiem gdzie tkwi błąd,że tak ostrość nie wychodzi :/ Proszę o wyrozumiałość

PS-Znalazłem sposób na makro. Powiedzcie czy może to być,jak się to przedstawia:
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 14 2011, 21:42 przez Gromek, łącznie zmieniany 1 raz.
Klasa:Modelarz
Skill:okrętowiec
Level:1 (przedszkole modelarskie)
Ukończone HMS Penelope ORP Błyskawica(1:200) ORP Garland (1:400)

--------
W stoczni: przebudowa ;)
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Do góry nogami przykleiłeś ten grill po obu bokach nadbudówki.
☠Rock Honor Ojczyzna☠
ODPOWIEDZ