Pierwszy model.

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

szkodnikPL
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 13 2011, 15:38
Lokalizacja: Lublin/Biała Podlaska/Włodawa

Pierwszy model.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szkodnikPL »

Witam.

Jestem Kuba. Mam 15 lat. Chciałbym zacząć przygodę z modelarstwem kartonowym i chciałbym wykonać jakiś prosty model, tak by się trochę poduczyć i się nie zniechęcić super trudnymi modelami. Na sam model chciałbym przeznaczyć jakieś 30 zł.

Pozdrawiam. ;)
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Polecam modele Pawła Mistewicza. Przykładowo jego Zero z Kartonowej Kolekcji. Można znaleźć wiele relacji z budowy rożnych modelarzy o różnym poziomie zaawansowania.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
szkodnikPL
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 13 2011, 15:38
Lokalizacja: Lublin/Biała Podlaska/Włodawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szkodnikPL »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Z tego co zauważyłem, model zero jest bardzo tani i z relacji wynika, że jest ładny. :-)
szkodnikPL
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 13 2011, 15:38
Lokalizacja: Lublin/Biała Podlaska/Włodawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szkodnikPL »

Jednak nie mogę edytować tego posta. Polecicie jeszcze jakiś model? Bo chciałbym też kupić kilka akcesoriów i zależy mi na tym, by było można wszystko w jednym sklepie kupić i tylko raz zapłacić za przesyłkę.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

SzkodnikPL jest tyle modeli, tyle wydawnictw i niekiedy modele tych samych maszyn są w różnej skali trudności, że naprawdę ciężko coś doradzić.
Przejrzyj strony internetowe wydawnictw i wybierz sobie jakieś modele, potem napisz na forum które to Ci się podobają i modelarze napiszą Ci czy dane modele mogą byś jako te pierwsze.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

A jakby tak wejść tutaj. Cała masa darmowych modeli samolotów, możesz coś spokojnie wybrać. Należy mieć oczywiście drukarkę… :roll:
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
szkodnikPL
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 13 2011, 15:38
Lokalizacja: Lublin/Biała Podlaska/Włodawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szkodnikPL »

Kiedyś kupiłem T34, a właściwie dostałem. Porażka na całej linii. Model mnie przerósł, a kasa poszła w błoto. Dlatego teraz wolę coś znacznie łatwiejszego.

Podoba mi się np.
http://mojehobby.pl/modelik-05-02-bt-2- ... 88145.html

http://mojehobby.pl/orlik-007-samochod- ... 88723.html

http://mojehobby.pl/modelik-13-05-fiat- ... 88387.html

Dużo jest tego co nie jest podane w moim poście. Chciałbym też zadać jeszcze kilka pytań. W jaki klej się najlepiej zaopatrzyć? Z jakiego sklepu najlepiej brać? Zależy mi tak jak już wcześniej pisałem by zamówić wszystko z jednego miejsca. Potrzebuję jeszcze maty do cięcia czy też kartonu/tektury.
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Kuba,
W takiej sytuacji proponuję Ci abyś zaczął od czegoś co będziesz w stanie skleić, czyli od czegoś bardzo prostego. Modele które pokazałeś w ostatnim poście raczej przerastają początkujących modelarzy w Twoim wieku. Mogę się mylić, ale jeżeli nie jesteś urodzonym geniuszem modelarstwa, to modele te, wywołają jedynie frustrację i zniechęcą Cię do modelarstwa zamiast zachęcić.

Na dole strony z linku poniżej znajdziesz proste modele samochodów na których możesz trenować pierwsze kroki w sklejaniu kartonu. Generalnie, trzymaj się na początek modeli wydrukowanych na jednej stronie.

http://www.orlik-models.pl/

Powodzenia!
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
szkodnikPL
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 13 2011, 15:38
Lokalizacja: Lublin/Biała Podlaska/Włodawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szkodnikPL »

Dziękuję za odpowiedź. W moim poprzednim poście wkleiłem linki do tych modeli, które mi się podobają, a to, że na razie nie jestem w stanie ich skleić to inna sprawa, ale na to na pewno przyjdzie kiedyś czas. Właśnie tak jak wcześniej pisałem o T-34, nie chciałbym się znów zniechęcić, kupując coś czego nie będę w stanie skleić.

A teraz pytanie co do sklepu - gdzie mógłbym wszystko dostać? Bo nie opłaca mi się kupować samej tektury w innym sklepie i płacić dodatkowo za wysyłkę.
szkodnikPL
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 13 2011, 15:38
Lokalizacja: Lublin/Biała Podlaska/Włodawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szkodnikPL »

Dobra, moja wpadka. Źle poszukałem w sklepie orlik-models.pl
ODPOWIEDZ