OD CZEGO ZACZĄĆ :?:

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NSX
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 28 2011, 14:38
Lokalizacja: wawa

OD CZEGO ZACZĄĆ :?:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NSX »

witam wszystkich serdecznie :)

chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii.

mianowicie od dawna kleję to i owo w plastiku z różnym efektem i chciałbym spróbować czegoś w kartonie. bardzo interesuje mnie zrobienie jakiegoś okrętu z kartonu, ale absolutnie nie mam żadnego doświadczenia w modelarstwie kartonowym... dostałem kiedyś na przykład 4-5-6 numer Małego Modelarza z 2005 roku, z pancernikiem Bismarck w skali 1:200. boję się za niego brać, aby nie wyszła jedna wielka pognieciona kupa przypominająca jakiś okręt.

i teraz chciałbym się Was poradzić jaki prosty i tani model kartonowy (najlepiej okręt) byłby godny polecenia, abym mógł nabrać jako takiej wprawy, i w przyszłości konstruować już bardziej skomplikowane modele kartonowe, np. w/w model Bismarck'a.

proszę o poradę :)

pozdrawiam
Maxu
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Bismarc z MMa jest w 1:300 więc całkiem się nie zabieraj jeśli chcesz coś łatwego poszukaj w sieci darmowych do pobrania na pewno coś znajdziesz dla siebie.

PZDR
Awatar użytkownika
NSX
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 28 2011, 14:38
Lokalizacja: wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NSX »

dzięki za odpowiedź :)

pzdr

p.s. oczywiście jest to skala 1:300 :)
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Jak szukasz prostej krypy to może monitor rzeczny "kraków" . Wydaje mi się że nie jest skomplikowany.
Awatar użytkownika
NSX
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 28 2011, 14:38
Lokalizacja: wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NSX »

faktycznie wygląda na w miarę prosty model do zrobienia.
czy można go gdzieś pobrać z netu za darmo? :bojka:
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

hmmmmm.... Może na chomiku... ale to jest piractwo :) .
Drogi ten model nie jest, a kupić go można tutaj :

http://gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=5662
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Myślę, że w necie jest wystarczająco dużo łatwych modeli za darmo, i bez piracenia, i że nie ma potrzeby uciekania się do chomików czy innych szczurów. Wystarczy wujka google trochę popytać, nawet tu na forum jest po lewej link do strony wydawnictwa które oferuje oprócz normalnych wycinanek do kupienia także darmowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Np. taki:

Obrazek

a potem taki:

Obrazek

Od Bismarcka z MM też można zacząć, ale "od tyłu", tzn. kupić jeszcze jeden egzemplarz, zrobić drobiazgi z pokładu - zaczynając od tych których jest najwięcej, starając się robić każdy kolejny lepiej od poprzedniego. Wybrać z nich te które się dobrze prezentują, resztę wyrzucić i dorobić z drugiej wycinanki, potem zrobić różne działka i artylerię główną, znowu dorobić jak coś nie wyszło, potem nadbudówki, kadłub i na końcu poskładać wszystko jak z klocków. W ten deseń na jednym modelu nauczysz się sklejać a jednocześnie model będzie się dobrze prezentować. Bismarck ma tych pudełeczek całe multum więc się doskonale nadaje do takiej procedury - jednocześnie jest tani jak barszcz bo z MM.

Poczytaj parę relacji bo ma jakieś problemy ze szkieletem - coś gdzieś trzeba przyciąć o bodajże 2mm.
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
NSX
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 28 2011, 14:38
Lokalizacja: wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NSX »

super, wielkie dzięki za odzew i pomoc :)

mam nadzieję, że już po majówce, jak czas pozwoli, uda się coś łatwego i przyjemnego sklecić :)

pozdrawiam
Maxu
ODPOWIEDZ