*[Galeria/Czołg] Pz.Sp.Wg. II Luchs - WAK

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

*[Galeria/Czołg] Pz.Sp.Wg. II Luchs - WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Pz.Sp.Wg. II Luchs to mój najnowszy model. Powstawał w bólach przez około półtora roku, z czego większość tego czasu spędził za szybką czekając na litość i wykończenie.
Model bardzo fajny, świetnie spasowany, nie znalazłem żadnego błędu. Jedyna rzecz, która mi się nie podobała to kolorystyka wydruku - model był mega czysty i bardziej przypominał papierową zabawkę, niż prawdziwy czołg. Od początku planowałem temu zaradzić, różne eksperymenty dały taki efekt jak widzicie na zdjęciach:
Obrazek

Bawiłem się suchymi pastelemi, pigmentami Valleyo i delikatnie washem z farb olejnych dla plastyków. Niestety tego washa bardzo słabo widać. Mimo wszystko model nabrał bardzo indywidualnego charakteru, nie ma drugiego takiego samego. Dołożyłem kilka detali wypatrzonych na zdjęciach, dorobiłem spawy na wieży i kadłubie. Najbardziej dała mi w kość antena z rozwidloną końcówką. Trzeba było to zlutować, a nie męczyć się z superglutem, w końcu dodałem kartonowy łącznik, który nie występował w oryginale, takie małe odstępstwo od historycznej prawdy. Zapraszam do oglądania zdjęć!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Model jest sklejony ładnie - w każdym razie mnie się podoba :spoko:. Tylko to brudzenie jakoś do mnie nie przemawia - wydaje mi się, że jest zbyt intensywnie pstrokaty. Wzorowałeś się na jakichś zdjęciach, czy robiłeś to na wyczucie?

PS.
A żebyś sobie nie myślał, że jak się rzadko odzywasz, to i nas tu wszystkich zaraz amnezja dopada... Wyciągam takiego oto trupa z szafy: viewtopic.php?t=14912. Się Kolega tłumaczy, co z tym dalej... :evil:
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Oj tam zaraz "trupa" Zbyszku, ten pojazd jest po prostu piękny... inaczej :haha:
Ale pytanie jest jak najbardziej na miejscu, coś tamtejsi NKWD-iści chyba ujechali już daleko oj dalekoooo, takie opóźnienia.....
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Półtora roku to wyśmienity wynik. Ja swojego robię od listopada, a mam tylko koła, zawieszenie i kończę wieże. Też go nie zostawię czystego, ale na pewno tak nie zdewastuję.
I potwierdzam, przyjemnie się klei, szału nie ma z dokładnością, ale też nie ma na co narzekać.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej
Jak juz pisałem - taki czysty model jak zaproponował Wak zdecydowanie mi się nie podobał, stąd eksperymenty. Jedne bardziej udane, inne trochę mniej. Nie wzorowałam się w sumie na żadnym konkretnym zdjęciu, naooglądałem się tylko przeróżnej maści plastików w sumie w podobny sposób malowanych.

Ciekawostka - po zakończeniu eksperymentów brudząco-drapiących przyszła pora na lakierowanie. Jako lakier błyszczący wykorzystałem sidolux :) Na to poszedł jeszcze standardowo u mnie ostatnio akrylowy Model Master matowy. Sidolux zdał egzamin, szybko schnie, przyjemnie pachnie, trzeba tylko pamiętać o wcześniejszym zabezpieczeniu kartonu przed chłonięciem wilgoci, ale to standard przy tego typu podejściu do modelowania. Superglut czyni cuda :haha:

Wygrzebaliście T-28... Model robie cały czas, ale strasznie powoli. W ciągu pół roku powstały zaledwie elementy składowe kółek, które trzeba jeszcze poskładać do tzw. kupy ;-) W między czasie skończyłem Luchsa, kilka małych plastików. Jak już będzie co pokazać w temacie teciaka to oczywiście umieszczę na forum.
Pozdrawiam :pice:
ODPOWIEDZ