(R) KW-1 - gąsienice

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

(R) KW-1 - gąsienice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Witam po pracowitej przerwie .

Po wykonanych już wcześniej :

koła podtrzymujące
koła napinające
mechanizm napinający
koła napędowe
wahacze

... przyszedł czas na obiecane gąsienice . Gdzieś wyczytałem że to gwarancja ukończenia modelu ... nooooo nie wiem .

Nienajgorzej potrafię wycinać różne kształty z papierków ale aż tylu papierków i tak dokładnie ? Pewnie bym dał radę lecz każdy byłby inny . Znów by się trzeba było umawiać że są śliczne a mnie się nie chce umawiać . Laserom ręce się nie trzęsą .
Ze względu na ich rzeczywistą szerokość byłem zmuszony pofatygować się za ocean i zamówić odpowiednie tu : http://www.anemera.com/
Różnica w cenie (wraz z przesyłką) iluzoryczna .

W kształtach wprowadziłem "niewielkie" zmiany . Najważniejsze były puste w środku zęby a najtrudniejsze to ich obróbka na okrągło . Nie jest łatwo traktować papierkiem ściernym elementu o szerokości siedmiu linii papilarnych . Jakoś poszło ...

Do uzupełnienia pozostały po dwa , mikroskopijnej wielkości , detale przy każdym z segmentów gąsienicy . Na razie nie mam koncepcji więc się wstrzymam . Miłego oglądania :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wasz Wujek . :papa:
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Laserom ręce się nie trzęsą
Ale mogą wyrobić się zębatki :D

Mam takie wręgi cięte laserem gdzie kształty owalne w niektórych miejscach wyglądają jakby właśnie laserowi ręce się trzęsły.

Gąsienice wyglądają świetnie. Czy były malowane już po złożeniu czy każde ogniwo oddzielnie ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

He , he , he ...

Chciałbym jak te maszyniska podlegać programowi wymiany wychechłanych podzespołów ale tego nie dożyję . Najsampierw gały , następnie odnóża . Taaaa .... w tej kolejności .
Gąsienice malowane ręcznie pędzelkiem , ogniwo po ogniwie . Humbrol 27003 i raczej nie będzie polerowany z wyjątkiem specjalnie wybranych miejsc .
Być może to niestosowne polecać zagraniczny wyrób na rodzimym Forum . Biorąc jednak pod uwagę jakość opracowania ( projektant Andrey Nemera ) i precyzję wycinania ( jakaś "zaoceaniczna" machina ) można by rzec że w tym przypadku ich połączenie przynosi godny naśladowania efekt .

Pozdrowienia . Jeszcze raz dziękuję za tą niedzielę w Przeciszowie :spoko:
Awatar użytkownika
Andreas
Posty: 74
Rejestracja: wt lut 03 2009, 14:01
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andreas »

A ja z takim pytaniem , czy gąsienice będą jeszcze "zalewane " klejem , aby bardziej je upodobnić do odlewu ?i aby nie było takich ostrych przejść . Mam nadzieję ze jasno sie wyraziłem .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Nie ! Nie podoba mi się propozycja zniszczenia połowy roku pracy poprzez nieprzemyślane propozycje ... zupełnie nie rozumiem jak tym klejem miałbym cioprać . Po kantach ? Po całości ? Mógłbyś mi pokazać jakiś praktyczny przykład zaokrąglania kantów przy pomocy paprania klejem . Cóż to wtedy byłby za kształt ...

Tymczasem nie mogłem się powstrzymać aby nie wykonać przymiarki :

Obrazek

Wujek .
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Teraz Andrzeju powinieneś się podpisywać pod postami "Wujek autodaktyloskopowany" :haha: .
Po tym zdjeciu nawet siesaj nie byłoby potrzebne, żeby do Ciebie dotrzeć :haha:

Jak już się uzewnętrzniłem, to zadam od razu pytanie tu. Czy w tym roku w Skawinie będzie dane wypić współnie piwko "alboco" ?

Czołguś - glancuś.
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Andreas
Posty: 74
Rejestracja: wt lut 03 2009, 14:01
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andreas »

Wujku - jeżeli odebrałeś to jako czepianie się , to przepraszam . Od jakiegoś czasu obserwuję to co robisz i Twoją dbałość o szczegóły.Chęc odwzorowania wszystkich detali . Ale chyba sam przyznasz że ten "bieznik "gąski jest taki płaski w porówaniu z orginałem ,zdjęcie z początku relacji http://www.dishmodels.ru/wshow.htm?p=562 . Ale rozumiem że lepsze jest wrogiem dobrego. To Twoja decyzja jak model będzie wyglądał , więc czekam na ciąg dalszy .
ps. całkiem dobrze Ci w obcisłym :)
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Jestem pod wrażeniem i jestem bardzo zadowolony ,że gąsienice były tak dobrym wyborem. Można było dorysować i wyciąć gratis ten brakujący element w ramach poprawki autora.
Sam pomysł z zalaniem klejem nie wydaje mi się całkiem bez sensu. Gdyby do wnętrza oczek po ich krawędzi nanieść i rozprowadzić CA można by uzyskać chropawą powierzchnię i łagodniejsze zejście z krawędzi podobnie jak w oryginale .
Może masz Wujaszku jedno ogniwko na próbę?
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Z tym CA to sam tak robię, od kiedy robię własne gąsienice. Wlewam trochę na dno wafla, zastygając tworzy nierówną fakturę odlewu. Której oczywiście potem nie widać po brudzeniu...
Dziś czwarty dzień prac nad pierwszym ogniwem do Luchsa... Potem jeszcze tylko z 140... odlewów...
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Wujku, podobne linie mamy :)
A całość to cud malina.
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
ODPOWIEDZ